Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszyczek Rydzów- komentarze


Recommended Posts

Rydzolku tylko nie obzynaj kabli.

Weź je opaskami zaciskowymi w wiązeczkę.

Wiązeczkę do choinek, a resztę w ładny zwój na dnie szafki.

 

Jak będziesz chciał kiedyć coś przesunąc lub na nowo przyozdobić choinki do wigilii to będzie jak znalazł.

 

Co do sieci info to kupiłbym małego huba lub switcha i bezpośrednio wkleszczył RJ poza choinkami. Bedzie lepsza kategoria, będzie lepszy transfer.

 

PS. I najlepszego na nowym i w Nowym. 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 841
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rydzolku tylko nie obzynaj kabli.

Weź je opaskami zaciskowymi w wiązeczkę.

Wiązeczkę do choinek, a resztę w ładny zwój na dnie szafki.

 

Jak będziesz chciał kiedyć coś przesunąc lub na nowo przyozdobić choinki do wigilii to będzie jak znalazł.

 

I tak tez planuję zrobić - do szafeczki ile się da schować i tylko ewentualne nadwyżki pojedynczych sztuk zniweluję obcinaczką ;)

 

Co do sieci info to kupiłbym małego huba lub switcha i bezpośrednio wkleszczył RJ poza choinkami. Bedzie lepsza kategoria, będzie lepszy transfer.

 

Switch sobie już czeka - 8 portów d-linka. Musze jeszcze tylko poszukac jakiegoś "cuda" co z modemem neostradowym współgra na USB :-? tak żeby necik był w kabelku w całym domu.

 

PS. I najlepszego na nowym i w Nowym. 8) :lol:

 

A dziękujemy bardzo z wzajemnością wielką! :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ja, teraz Ty i gdzieś jeszcze czytałem o ofiarach po wprowadzeniu się do nowych domów. Czyżbyśmy rzeczywiście tak stetryczeli w tych blokach :o Ja już się wyleczyłem z narowności (znaczy ból mnie wyleczył), teraz powolutku, systematycznie i dokładnie. Jak sam nie daję rady to na Rekina poczekam. Jenda nauczka wystarczy.

 

Rydzu - Zdrówka !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Hejka Rydzu! Jestem właśnie po lekturze Twojego dzienniczka i widzę, że możesz mi pomóc. Otóż poszukuję ekipy tynkarzy, a miałam wrażenie, że Ty ze swoich byłeś zadowolony. Podaj mi więc, proszę, namiary na nich, jakiś numer telefonu, czy są oblegani i skąd są. Poratuj, bo ekipa pilnie poszukiwana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu mogę podpytać?

 

Co do zużycia gazu....

czy dogrzewasz czymś więcej poza gazem?... kominek, podłogówka elektryczna...

Znaczy ile w sumie Ci wyjdzie na ogrzewanie dziennie...

Bo mnie przerażają moje wyniki :o 16m3 na dobę + drewno : kominek na fuul + podłogówka ustawiona na 18 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu mogę podpytać?

 

Co do zużycia gazu....

czy dogrzewasz czymś więcej poza gazem?... kominek, podłogówka elektryczna...

Znaczy ile w sumie Ci wyjdzie na ogrzewanie dziennie...

Bo mnie przerażają moje wyniki :o 16m3 na dobę + drewno : kominek na fuul + podłogówka ustawiona na 18 C

 

Podpytać zawsze dobra rzecz :)

Na początku paliliśmy namietnie w kominku. To namiętnie oznacza jakiś metr drewna przez 2 miesiące :)

Porządne drewno nam się skończyło jakiś miesiąc temu. Obecnie tylko mokra sosna nam została :(.

Coś tam się niby pali, ale żeby dawało ciepło... :-? Od tego czasu palimy w kominku tylko czasami

w godzinach 15-20. W noc poprzedzającą największe uderzenie mrozów paliliśmy cały czas - ale też

tylko tą sosną. Pewnie to przepalanie zafałszowywuje nieco wyniki, ale miesiąc temu palilismy lepszym

drewnem (i to dużo solidniej) a zuzycie gazu było większe.

Za styczeń na razie średni koszt gazu (łącznie z cwu i gotowaniem) wychodzi mi 16,5 pln/dobę.

Nie potrafię oszacować jaki byłby koszt tego dodatkowego opału "drewnianego" - ale raczej symboliczny.

Temperatura na 140m2 - 22-23 stopnie, w cześci technicznej (100m2) - 15-16.

 

Agacka - jaki masz metraż?

Bo faktycznie sporo ci idzie gazu jeśli dodatkowo palisz kominkiem na full.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam 200 z kawałkiem ale, palę dodatkowo kominkiem około 3 kubiki na miesiąć(dobrego drewna), prąd 30 kw /doba(w tym podłogówka i gotowanie) i gaz (CO i CWU) - 8(przed mrozami)- do 16 m3w mrozy!

Nie mam za dużo doświadczenia w tym temacie(pierwszy nasz sezon), ale wydajei się to trochę dużo :o

Pocieszam się tylko że to może dlatego, że dom jeszcze do końca nie doschnięty czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam 200 z kawałkiem ale, palę dodatkowo kominkiem około 3 kubiki na miesiąć(dobrego drewna), prąd 30 kw /doba(w tym podłogówka i gotowanie) i gaz (CO i CWU) - 8(przed mrozami)- do 16 m3w mrozy!

Nie mam za dużo doświadczenia w tym temacie(pierwszy nasz sezon), ale wydajei się to trochę dużo :o

Pocieszam się tylko że to może dlatego, że dom jeszcze do końca nie doschnięty czy jakoś tak...

 

Agacka - faktycznie sporo tego wszystkiego wychodzi :-?

Cała nadzieja w tym, że faktycznie masz mokry budynek.

No i jak tam z ociepleniem - jak grube?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenia nie ma... :-? Budowałam z porothermu 44, ale go jeszcze nie zdążyłam nawet niczym obrzucić...(zaprawa klejowa) to będziemy robić jak mrozy zejdą ...od zewnątrz, żeby nie przewiewało ścian!

 

To by wiele tłumaczyło. Po wykonaniu zewnętrznej warstwy powinno być lepiej.

Murowaliście porotherm na zaprawie zwykłej czy ciepłochronnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cipłochronnej ale i tak robią się mostki...od wewnątrz paćkamy gipsem, bo docelowo pójdzie oblicówka na którą nas jeszcze nie stać... :oops:

a od zewnątrz obrzycimy jakimś klejem a docelowo też na to pójdzie oblicówka drewniana tylko też nie wiem kiedy :-?

Więc wychodzi na to , że jeszcze trochę nam przyjdzie płacić za ogrzewanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby dołować, ale nie ciesz się bardzo na niskie żuzycie.

 

Piecyk rozgrzał domek przy mrozach i teraz przy "ociepleniu" domek oddaje z letka do pomieszczeń.

 

Podobny efekt jak przy opóźnianiu uruchomienia ogrzewania jesienią, wystudza się zakumulowane ciepełko i potem ogrzewanie musi na nowo ładować mury. A po naładowaniu się stabilizuje. Podobnie z rozładowywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cipłochronnej ale i tak robią się mostki...od wewnątrz paćkamy gipsem, bo docelowo pójdzie oblicówka na którą nas jeszcze nie stać... :oops:

a od zewnątrz obrzycimy jakimś klejem a docelowo też na to pójdzie oblicówka drewniana tylko też nie wiem kiedy :-?

Więc wychodzi na to , że jeszcze trochę nam przyjdzie płacić za ogrzewanie...

 

Widziałem zdjęcia w dzienniku - fajny, przyjemny klimat wszystko tworzy :). No i ten widok :)

No cóż - z ogrzewaniem jeszcze się troche pomęczycie. Po zaciągnięciu ścian klejem i zrobieniu oblicówki

powinno być lepiej. No i ten pierwszy sezon...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby dołować, ale nie ciesz się bardzo na niskie żuzycie.

Piecyk rozgrzał domek przy mrozach i teraz przy "ociepleniu" domek oddaje z letka do pomieszczeń.

Podobny efekt jak przy opóźnianiu uruchomienia ogrzewania jesienią, wystudza się zakumulowane ciepełko i potem ogrzewanie musi na nowo ładować mury. A po naładowaniu się stabilizuje. Podobnie z rozładowywaniem.

Z moim podejściem do życia daleko mi do dołowania :) (no może chwilowe dołowanie czasami).

Jestem świadomy tego że za darmo nic mi domu nie ogrzeje :) - jednak zmiana jest odczuwalna.

Dzisiaj 4 dzień od zmiany ustawień pieca - w domu 23, na dworze -15, spalanie 12m3 - więc znowu

poniżej tego co było wcześniej. Oczywiście "szydło z wora" wyjdzie za jakiś czas - jak pogrzeję

miesiąc na nowych ustawieniach to będę mógł w miarę dokładnie stwierdzić czy jest lepiej.

Oczywiście wynikami obserwacji podzielę się na forum - nawet jesli będa negatywne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...