Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszyczek Rydzów- komentarze


Recommended Posts

No to najważniejszy dokument Urząd ci juz "wypluł" i możesz zacząć reszte

papierków - projekt juz masz? czy może indywidualny robisz?

 

No i napisz jak to w końcu z tym twoim budowaniem w granicy - dostałaś

zgodę na odstepstwo z Wa-wy? czy masz to w planie zagospodarowania?

 

Z tym papierkiem to jeszcze nie do końca jest OK, bo dziś byłam z moją architekt w Urzędzie, z pytaniem, czemu nie dali zapisu, że można budować na granicy, bo się przepisy zmieniły i teraz nie z każdym duperelem trzeba walić do Ministra. Pani rzeczywiście PRZYPOMNIAŁA sobie, że ZAPOMNIAŁA o tym magicznym fragmenciku. No cóż, pocieszające jest, że w pokoju gdzie będę składać wniosek o pozwolenie na budowę dowiedziałam się, że przy naszej szerokości działki Minister odpisuje, że wnioskowanie jest bezzasadne bo TAKIE wymiary działki podchodzą bez żadnego ale pod znowelizowany przepis, więc jest nadzieja, że Warszawka przejdzie bokiem. Ale może coś z tymi warunkami zabudowy coś się da jeszcze wykombinować, we wtorek mam się jeszcze dowiedzieć...

 

A projekt robię indywidualny, w takiej sytuacji w sumie trzeba, ale wezmę się za to ostatecznie jak będą prawomocne warunki zabudowy

 

pozdrawiam całą rodzinę i sobaczkę też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 841
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rydzu twój dziennik się rozrasta, ilość foto sprawia iż coraz gorzej się otwiera, albo tylko część fotek widać. Zrób coś z tym bo od strony konstrukcyjnej to bardzo afee zwłaszcza iż piszesz, że jesteś trochę informatyk (tym bardziej afee)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu twój dziennik się rozrasta, ilość foto sprawia iż coraz gorzej się otwiera, albo tylko część fotek widać. Zrób coś z tym bo od strony konstrukcyjnej to bardzo afee zwłaszcza iż piszesz, że jesteś trochę informatyk (tym bardziej afee)

 

:oops: - no niestety masz rację. :oops:

Po pierwsze przeceniam trochę mozliwości serwerów tepsy,

po drugie zapomniałem że jeszcze niektórzy korzystają z modemów.

 

Wszystkich rozczarowanych lub zdenerwowanych otwieraniem mojego dziennika

budowy przepraszam gorąco i obiecuję że postaram się pomalutku wszystko poprawić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu,

No z modemów, z modemów...

Choć u mnie na wsi to nawet na to nie mogę na razie liczyć :cry:

 

Ale nawet ze stałego łącza (akurat tak jest w moim przypadku) też trzeba czekać aż się zdjęcia powyświetlają.

 

P.S. Teraz będę się chwalić :oops: Widziałeś moją Korunię psi miłośniku? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu,

No z modemów, z modemów...

Choć u mnie na wsi to nawet na to nie mogę na razie liczyć :cry:

 

Ale nawet ze stałego łącza (akurat tak jest w moim przypadku) też trzeba czekać aż się zdjęcia powyświetlają.

 

P.S. Teraz będę się chwalić :oops: Widziałeś moją Korunię psi miłośniku? :wink:

 

:) - Oczywiście, że widziałem Korunię - sliczny psiak. Fajnie, że wychowuje się z kocurkiem :)

 

A co do spraw modemowo - fotograficznych to właśnie skończyłem przerabianie

dziennika na wersję "bezzdjęciową" - tzn zdjęcia są ale pod linkami.

Ta wersja powinna się ładować normalnie i bez problemów.

 

A jutro w końcu może coś nowego napiszę

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, teraz, teraz z linkami to otwiera się dużo szybciej :D :D

A swoją drogą to tempo masz iście grzybowe. Jak by wszystkie nasze domy rosły w takim tempie to przybywało by ich jak grzybów po deszczu. :wink: :D

Bardzo jestem ciekawy Twojej opini na temat mieszkania w domu z silki. Ale pewnie na tę opinię trochę trzeba będzie poczekać. Chodzi mi o tzw. odczucie czy ściana jest zimna czy ciepła i jak szybko akumuluje i oddaje ciepło.

 

Pzdrv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to tempo masz iście grzybowe. Jak by wszystkie nasze domy rosły w takim tempie to przybywało by ich jak grzybów po deszczu. :wink: :D

 

No właśnie Rydzu, nie pamiętam czy gdzieś pisałeś, może przeoczyłam, ale ciekawi mnie, kiedy masz zamiar wstawiać okna, kiedy planujesz zamieszkanie. Ciekawi mnie to tym bardziej, że widzę jak dom rośnie w oczach (lekko licząc 1,5 miesiąca na fundamenty i parter) a jednocześnie zaleca się, żeby konstrukcja odstała sobie troszeczkę. Sama nie wiem jak planować swoją budowę...

 

A jak inni "silikatowcy"? Jak wygląda wasz plan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Rydzu, nie pamiętam czy gdzieś pisałeś, może przeoczyłam, ale ciekawi mnie, kiedy masz zamiar wstawiać okna, kiedy planujesz zamieszkanie. Ciekawi mnie to tym bardziej, że widzę jak dom rośnie w oczach (lekko licząc 1,5 miesiąca na fundamenty i parter) a jednocześnie zaleca się, żeby konstrukcja odstała sobie troszeczkę. Sama nie wiem jak planować swoją budowę...

 

A jak inni "silikatowcy"? Jak wygląda wasz plan?

 

Okna mamy zamiar wstawiać jeszcze w tym roku. Nasze założenia na ten

rok to stan surowy zamkniety, tak by zimą po postawieniu jakiejś kozy

czy kominka mozna było w środku popracowac trochę.

Okna chcemy zamówić jak tylko ściany wyjdą do poziomu nadproży

otworów okiennych piętra - wtedy już będa znane ich dokładne wymiary

i nie będzie sytuacji, że się majstrowi miara obsuneła np o 10 cm.

A osiadania budynku sie nie boję - jak ma siąść to siądzie. U znajomego

np po 10 latach sie porysowała ściana :) więc chyba nie ma reguły.

 

Zofija - wczoraj rozmawiałem z moją Kierownik Budowy. Podobno znowu

się zmieniło z przepisami odnośnie budowy w granicy działki. Ponownie

wystarcza zgoda sąsiada i potem załatwienie sprawy w urzędzie - ale

zweryfikuj to sobie, bo pierwszy raz słyszałem o tym.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYDZU, czy mnie wzrok myli, czy wymurowałeś kominy wentylacyjne Schiedel'a używając kształtek od poziomu "zero". Wydaje mi się, żę to lekka rozrzutność? U mnie kanały wentylacyjne podmurowywane są z Silki prawie pod strop i dopiero tam wstawiana jest pierwsza kształtka (u mnie akurat ceramiczna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYDZU, czy mnie wzrok myli, czy wymurowałeś kominy wentylacyjne Schiedel'a używając kształtek od poziomu "zero". Wydaje mi się, żę to lekka rozrzutność? U mnie kanały wentylacyjne podmurowywane są z Silki prawie pod strop i dopiero tam wstawiana jest pierwsza kształtka (u mnie akurat ceramiczna).

 

Komin który widać na zdjęciu to komin "kotłowniany" i ten się ciągnie faktycznie

od samego dołu. Robiłem wentylację całą z Schiedla bo potrzebne mi są

przepusty z dachu do kotłowni by przeszły tam w przyszłości rurki z cyrkulacji

do solara na dachu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie omijajcie Częstochowę i okolice też.

 

Coś mi nie grało, że u Rydza tak ładnie się toczy i że studnię chciał, czy zasypał.

On ekipie na dzień dobry pokazuje zdjęcie, które w dzienniku zamieścił, pt. "Co się dzieje z wykonawcą jak nie dotrzymuje terminów". Oni mu na to że się boją i chcą uciekać. A On im na to, że jak będą uciekać to im pokazuje na forum, jak po okolicy z przyczepką krąży i że nie uciekną.

 

Omijajcie Jasną Górę, omijajcie (oczywiście :roll: ). Oczywiście :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu, co to znaczy, że zaczeliście murować ściany piętra, chyba tylko ze zewnetrzne, czy się mylę? Bo na stropie to chyba jeszcze trochę poczekacie??

 

Zewnętrzne oczywiście,

Materiał też wstawiony na górę i stoi na wieńu i w jego pobliżu.

Strop podsteplowany więc nic nie powinno się stać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...