Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Muratorowy konkurs


EM

Recommended Posts

Murator ogłosił konkurs. Nagrody ho ho! Trafił się nawet samochód!! Volkswagen - nie byle jaki. Grajmy więc!!

 

A jeśli wygramy....

 

Bedziemy musieli zrzec sie praw autorskich do naszych prac. OK, rozumiem: funduję nagrody i chcę mieć coś w zamian. Rozumiem także konieczność wyrażania zgody na umieszczenie danych osobowych w różnych dziwnych bazach. To też wartość za jaką kupuję los na ta loterię.

 

Ale jeśli wygram to zanim dostanę nagrodę będę musiał opłacić sam podatek zanim mi tą nagrode wydadzą (patrz: regulamin)!! W przypadku auta będzie to z 5 tysiączków. To może jednak spokojne życie - nie niepokojone przez sprzedawców kafelków - i meble; zamiast zgryzoty, że nie mam VW choć mogłem mieć?

 

Elegancja ogółem umarła w Polsce dawno.

 

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: sawka dnia 2002-07-18 10:22 ]

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: sawka dnia 2002-07-18 10:23 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To też możę być znak "dołączania do UE" :smile:

Tam, z tego co rozumiem wszytkie nagrody są opodatkowane i już. Nawet jak się w pracy soć dostanie to trzeb uważać z wwartością bo powyżej pewnej kwoty trzeba doliczyć podatek (jakby nie było jest to dochód)

 

A tak generalnie to się zgadzam z EM. Od dawien dawna nagrody w loteriach i konkursach się po prostu dostawało...

I jeżeli ktoś naprawdę liczy na VW Bora a nie ma pieniędzy na podatek to będzie musiał go sprzedać i kupić coś innego (niewątpliwie urząd skarbowy na tych transakcjach wyjdzie na swoje...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki organizator nagród ustanawia nagrodę w wysokosci np. 55000 zł. Podatek 10% wynosi 5500 a resztę czyli 49500 daje sie w postaci rzeczowej czyli samochodu. Wygrana obejmuje więc samą obiecaną wygraną i podatek.

 

Murator nie zawinił tym że sa takie przepisy tylko zwykłym - jak mówią żabojady - mauvais gout; złym smakiem. Jak się ma na nagrody za 60 000 zł to 6000 extra nie stanowi problemu.

 

To jest kwestia o którą się czepiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie o czym mówisz? Jakie nielegalnie? Proces, który opisałem powyżej jest całkowicie legalny i nikt nic nie daje "pod stołem".

Nagroda w eleganckim konkursie wynosi samochód i podatek. Podatek płacisz a autem odjeżdżasz. Proste jak konstrukcja cepa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-06-25 11:44, EM wrote:

Bedziemy musieli zrzec sie praw autorskich do naszych prac. OK, rozumiem: funduję nagrody i chcę mieć coś w zamian.

A w dodatku wygrani dostają honorarium za publikację tekstu (uwaga! nie moze być dłuższy niż 1 strona maszynopisu) - może starczy na podatek od nagrody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czery lata temu przyznano mi nagrode pewnego tygodnika spoleczno-politycznego, 5 tys PLN. Tyle tez otrzymalem. na moje zapytanie, czy musze od tego uiscic podatek, redaktor naczelny uspokoil mnie, ze wszystko jest juz uregulowane. Po prostu te 5 tys. zlotych to byla nagroda netto - ktora dla Urzedu Skarbowego wynosila nieco wiecej. Oni tak robia, wiec mozna. Tyle tylko, ze to nie byl zaden konkurs, ktorego istota jest windowanie nakladu pisma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba jeszcze napisac "piec powodow dla ktorych warto miec dom" A komisja wybierze najlepsze prace. :wink:

Moje powody:

1. Bo mozna kupic czasopismo fachowe Murator

2. Jest sie aktywnym na forum Muratora

3. Mam projekt z Muratora

3. Buduje i wykanczam z Muratorem

5. Mam zolty kubek Muratora

Pewnie cos wygram :grin: , a jakie sa wasze powody?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...