Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka koza, prośba o pomoc w poukładaniu w głowie.


profaner

Recommended Posts

  • 2 months później...

Witam Panów

posiadam dom z muru i drewna ma być ciepły i trwały pow 120m2

szukam kozy która ogrzała by mi parter 60m2 , stała by w centralnym punkcie domu,

cała przestrzeń jest otwarta.. klatka schodowa otwarta..ciepło miało by docierać na górę

zastanawiam sie na Jotulem lecz moją uwagę zwrocił też produkt kratki K6 i K9

powiedzmy do dyspozycji 5000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznam K6 ani K9 pewnie to nowy produkt a palę w Jotul F3 i jestem zachwycony .Kupiłem używkę i potrzebowałem dwa elementy które dokupiłem u pierwszego "napotkanego"dealera marki.Przedtem miałem kominek Hajduka też był ok ale to była kolubryna .A koza robi to samo i nie zajmuje dużo miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się "odezwę " :-)

 

Kilka rzeczy się wyjaśniło dla mnie a kilka jest nadal niewiadomą :-)

 

Wiem już że mogę zamontować kozę, mam do dyspozycji 3 kominy ceramiczne przewidziane do ogrzewania węglowego.

To się wyjaśniło, co do możliwych kóz nadal mam pewne wątpliwości na dodatek strasznie spodobały mi się norweskie pełnoletnie kozy.

Niestety głownie te z "otwartym" paleniskiem tzn. albo ogladasz ogień przez siatkę adym najprawdopodobniej leci na pokój :-( albo zamykasz żeliwne drzwi. Strasznie podobają mi się Jotule szczególnie combifire #1 i #4. Niestety wiąże się to z kupnem używanego egzemplarza w który pewnie będzie trzeba trochę odświeżyć.

To jedna z możliwych dróg.

Druga opcja chyba niestety bardziej rozsądna to wybór niewielkiej kozy np Invicta z marketu LM.

Nie jest już tak fajna - ale ma szybkę i dostaję nowy produkt z gwarancją.

 

Powiem szczerze, że nie liczę na odpowiedź ale może ma ktoś doświadczenie z podobnymi paleniskami jak combifire?

Edytowane przez profaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo piecyków zwanych kozami możecie zobaczyć , także kupić , na naszej wystawie .

Nowoczesna koza posiada możliwość doprowadzenia 100% powietrza do spalania z poza budynku i zdolność akumulacji ciepła aby rozłożyć grzanie w czasie , zapobiega to chwilowemu przegrzewaniu pomieszczeń .

Ceny od 2300 zł brutto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...