Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC a odległości o instalacje


Recommended Posts

Ile taki GWC MAX zrobiony na głebokość 2 m powiedzmy musi być oddalony od fundamentów? Od studni głebinowej, coby nie pouszkadzać w czasie robót?

I jak z poprowadzeniem nad nim na przykład rury z wodą?

O co zadbać? Gdzie może być problem?

Będę wdzięczna z uwagi. Mam małą działkę, a drzewa dodatkowo mnie ograniczają. Po prostu w chwili obecnej nie wiem, jak go upchnąć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taki GWC MAX zrobiony na głebokość 2 m powiedzmy musi być oddalony od fundamentów? Od studni głebinowej, coby nie pouszkadzać w czasie robót?

I jak z poprowadzeniem nad nim na przykład rury z wodą?

O co zadbać? Gdzie może być problem?

Będę wdzięczna z uwagi. Mam małą działkę, a drzewa dodatkowo mnie ograniczają. Po prostu w chwili obecnej nie wiem, jak go upchnąć :(

To zależy do czego ma być to gwc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zależy? Trzeba wykopać dziurę, kopanie dziur poniżej poziomu fundamentów może im chyba zaszkodzić, jak ta dziura jest za blisko. Pytanie, ile to "zablisko" wynosi? 3m, 4m, a może 5m jest dopiero ok?

I rura z wodą od studni. Jak by nie patrzył, musi iść nad GWC. I co, trzeba specjalnie ubić grunt, bo jak się sam ubije /zapadnie po zakopaniu dziury, to idąca w nim rura się wygnie, rozszczelni, innym słowy znowu katastrofa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem do czego?

- Bo gdy dajemy małą centralę 400 i mniej m3/h starego typu - to gwc służy tylko rozmrażaniu, więc nie ma co przesadzać - wystarczy kawałek rury, 300m3/h i tak "przeniesie" tyle chłodu, że to się rozejdzie po kanałach na poddaszu.

Gdy robimy gwc do chłodzenia - to centrala 600-800m3/h z automatycznym bypassem i z możliwością pracy na 10 % - w dodatku cicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...