Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rekuperacja a piwnica


Gość predo

Recommended Posts

Gość predo
Witam, razem z mężem zastanawiamy się nad założeniem rekuperacja w starym, szczelnym domu.(tzn on na nie a ja szukam sposobu na przekonanie). Na widelcu stanęła piwnica.może po kolei. Chcę założyć reku w domu na piętrze i piwnicy. W piwnicy pomieszczenia: spiżarnia -wyciąg , kotłownia-omijamy, pralnia-wyciag, garderoba (buty,kurtki,płaszcze itp)-wyciąg ,pomieszczenie z rowerami-nawiew,klatka schodowa-nawiew. Piętro :salon-nawiew, sypialnia-nawiew, łazienka-wywiew, dwa pokoje dziecięce-nawiew, kuchnia z jadalnia -wyciąg i WC-wyciag. Firma poleciła reku Fen400 i przewody spiro.w piwnicy jest zawsze chłodniej okolo 18-19st. (i nam to nie przeszkadza, a nawet w spiżarni musi być chłodniej) a na piętrze jest około 21st. Pytanie :czy jeśli wyciągamy powietrze z pomieszczeń i nawiewamy świeże ogrzane powietrze z powrotem to wszędzie w domu powstanie taka sama temperatura? Zatem w lato temperatura w spiżarni może osiągnąć dużo większą temp. niż teraz bez reku? Poproszę o wyjaśnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predo
na początek pytanie dodatkowe;

 

skąd taka pewność, że szczelny? czyżby obecnie zagrzybiony?

 

Być może. Grzyba jako takiego nie ma.W zimę na oknach po zaciagnieciu rolet na noc rano pojawia mi się woda. W całym domu jest zaduch choć otwieram okna bardzo często. W zimę wszyscy mnie ganiają za to wietrzenie. Jeśli chodzi o spiżarnię to są tam głównie słoiki i zapasy typu ziemniaki itp. Więc też trochę zajeżdża ;) zwłaszcza jak świeżo zrobię ogórki kiszone. Dlaczego w domu nie robi się spiro? Po to pytam na forum żeby porozmawiać mam nadzieję że z fachowcami i osobami doświadczonymi w temacie. Nie znam nikogo kto ma rekuperację. Obdzwonilam kilka firm z rejonu ale nikt nie ma czasu lub każdy mówi co innego. Może coś doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spiżarnię to są tam głównie słoiki i zapasy typu ziemniaki itp. Więc też trochę zajeżdża ;) zwłaszcza jak świeżo zrobię ogórki kiszone.

A już wyciąganie ciepłego i wilgotnego, brudnego powietrza przez czystą i chłodną spiżarnię, świadczy nie tylko o braku podstawowej wiedzy.

 

Czekam na komentarz Panie Tomaszu.

Rozumiem, że w podręczniku podstawowej wiedzy nie wspomniano, że w spiżarni mogą popsuć się ziemniaki, albo ktoś kisi tam ogórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predo
WM z rekuperacją jak najbardziej wskazana. Instalacje na PE-Flex można zrobić samemu

 

Czy to co napisałam na początku o rozmieszczeniach wyciągów i nawiewów jest prawidłowe? Inny fachowiec powiedział że praktycznie w każdym pomieszczeniu powinno robić nawiew i wyciąg po przekątnej pomieszczenia. Które rozwiązanie jest poprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...