Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tania wiertarko wkrętarka do domu


Recommended Posts

Witam.

Używałem do niedawna wiertarko-wkrętarki za 50zł, tyle że odmówiła już posłuszeństwa. Szukam właśnie jakiejś lepszej wiertarko-wkrętarki za około 200zł najlepiej z akumulatorem litowo-jonowym. Moją uwagę przykuły:

http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-12v-einhell-tc-cd12-li-ion-i4553404871.html

http://allegro.pl/wiertarka-wkretarka-18v-nutool-npk18lpl-akumulator-i4553301404.html

http://allegro.pl/bawaria-wiertarko-wkretarka-li-ion18v-1-5ah-kufer-i4566536345.html

Dwie ostatnie wyglądają na ten sam model, nie wiem czy lepiej wziąć Einhell ze względu na markę, czy mocniejszą i szybszą NuTool/Bawaria.

Z góry dziekuję za pomoc.

Edytowane przez qwe12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym że ta cała "Bawaria" nie ma nic wspólnego z Niemcami, tylko zastanawiam się czy markowy Einhell, czy chińska bo akurat ten Einhell ma 20nm momentu obrotowego i 12V, a obydwa chińczyki po 30nm i 18V. Dla mnie tak samo musi mieć przekładnię, dwa akumulatory niekoniecznie.

aiki czy mówisz o tym samym modelu, jaki podałem w linku? Martwi mnie niski moment obrotowy.

A może inne propozycje z li ion i przekładnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kwestii wizualnych wziąłbym tą pierwszą. Jeden Chińczyk z przeproszeniem:-)

 

Narzędzia typu Chińczyk kupuje zwykle w markecie JULA - większość rzeczy (tanich) jak się popsuje to zamiast naprawy dostaję kasę. Ide i kupuje następną. Przy czym nikt nie wnika co mi się tam popsuło i dlaczego. Zabierają i już. Moim zdaniem cenna zaleta przy tego typu sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Nie wiem tylko czy te 20nm są wystarczające, dwa ostatnie mają 30nm. Ten pierwszy faktycznie lepiej wygląda i można bezpośrednio zakładać bity, tylko te drugie mają o połowę większy moment i są szybsze 1050 a 1400 obr/min. Chyba że zna ktoś lepszą maszynkę w podobnej cenie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, nie przywiązywałbym się do parametrów pisanych przez Chinoli. Z reguły to wieksze lub mniejsze SF.

 

Idź do sklepu, złap w łapę i zobacz co Ci bardziej pasuje.

 

Popatrz na ofertę firmy Skil - tanie, mam ich kilka narzędzi i działają bez zarzutu. Szerokim łukiem omijaj Graphite - marna jakośc nawet jak na Chińczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem w rękach tą NuTool w Castoramie, miałem ją właśnie kupić bo była za 166zł z tego co pamiętam tylko wątpliwości co do samej "marki". To samo co ta Bawaria tylko 1 akumulator i brak walizki. Moją uwagę przykuła wcześniej taka Skil http://allegro.pl/akumulatorowa-wiertarko-wkretarka-skil-1003-i4530017959.html myślałem że warto dopłacić, ale akumulator NiCd...

Graphite też miałem w rękach mimo że kosztowała około 250 to jakość na poziomie EuroTeca

Nie patrzyłbym na parametry gdyby obie były na 12V, ale jednak tamte mają 18V i to mnie męczy, żeby ta Einhell nie okazała się wyłącznie do wkręcania śrubek w plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ja mialem black&decker czy jakos tak, naprawde malo uzywana (skrecilem nia kuchnie i lazienke), po 3 latach padla przy skrecaniu wiaty (plyty osb) :(

teraz chcialem kupic makite ale po przeczytaniu kilka watkow i namowach sprzedawcy zdecydowalem sie na Milwaukee. (gw 3 lata)

brat chcial kupic bosha ale wkoncu kupil jakiegos sparky profesional w castoramie, po kilku dniach padla, po tygodniu wrocila z naprawy - teraz juz konczy remont, skrecil nia wszsytkie scianki karton gips itp i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...