Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vetrex - okna jakie macie odczucia?


Recommended Posts

Witam

 

Wczoraj przy okazji wichur i burz zaobserwowałem w swoich oknach vetrexu dwie rzeczy:

1. Od strony gdzie napierał wiatr bardzo mocno dmuchało mi przez otwory montażowe klamki

2. Przy jednym z okien, które zalewał mi deszcz przemókł mi tynk od środka. Poniżej zdjęcie

 

Jakieś opinie? Spostrzeżenia? Rady?

 

IMG_6590.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Od strony gdzie napierał wiatr bardzo mocno dmuchało mi przez otwory montażowe klamki

 

Zjawisko całkiem normalne. Im większe obciążenie wiatrem tym... silniejsza infiltracja.

 

Przy jednym z okien, które zalewał mi deszcz przemókł mi tynk od środka.

 

Okno jest niewinne. Istoty problemu upatruję w montażu. Pewnie był standardowy, tylko na piankę. Jeśli taki był, skutek nie zaskakuje, szczególnie w zbiegu dwu niekorzystnych zjawisk; silnego wiatru i nawalnego deszczu. Rada? Uzupełnić uszczelnienie wokół okien albo... starać się o lepszą pogodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wykonane zostalo ocieplenie i dobrze przyklejone folie zewnetrzne powod zawilgocenia sciany nie musi byc z oknem zwiazany :)

Gdzie nastapilo to zawilgocenie ?

W dolnej czesci otworu ?

Oczywiscie zakladamy ze okno zostalo dobrze, szczelnie zamontowane.

 

Nie w dolnej tylko z boku. Tak jak na zdjęciu wyżej, tylko zdjęcie się obróciło. dziwne bo zawilgocenie pokrywa się mniej więcej z mocowaniami okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podczas dzisiejszej nawałnicy przeciekły nam okna w rogach otwierane i fixy . Okna zamontowane są na ciepłym parapecie. Pogoda była mocno nie standardowa czyli urwanie chmury plus huragan prosto w okna. Podejrzewam nie szczelne parapety w narożach. W poniedziałek będą silikonowane. Czy woda mogła się dostać do środka również przez otwory do odwodnienia aktualnie bez zaślepek? Proszę bardzo o poradę bo czeka nas niedługo malowanie i montaż parapetów wewnętrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy deszczach padających poziomo (tzn przy huraganowym wietrze) teoretycznie woda może się dostać przez otwory odwadniające. Ale raczej niewielka ilość i przy uszczelce środkowej nie powinno się przelać do środka.

Jeśli woda przedostała się na styku okno /ściana to faktycznie słabo iprzyczyny trzeba szukać przy narożniku (dziura przy parapecie zewnętrznym jest normalna - wystarczy uszczelnić. Ale martwi mnie to co głębiej - którędy poszło.

Jak nie ma parapetów wewnętrznych, to od środka trzeba jeszcze spróbować także doszczelnić.

 

Tak samo myślę co się stało u kolegi MD. - tam też jest ocieplenie i takie zamoknięcie jest dziwne. Jedyne co mi przychodzi do głowy to niezaizolowany balkon nad oknem?

 

A jeśli woda przeciekła przez samo okno, to należałoby sprawdzić warunki pogodowe. Czy nie przekroczyły deklarowanych przez producenta wartości wodoszczelności i ew. dokładniej przyjżeć się oknom (uszczelki, regulacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam serdecznie, jestem w trakcie generalnego remontu w mieszkaniu. Wybór okien troszkę nam zajął, ale chcieliśmy postawić na okna jak najlepszej jakości - w końcu to zakup na lata. Po zapoznaniu się z wieloma opiniami postawiliśmy na Firmę Vetrex, że względu na lokalizację mieszkania, dokładnie na salon w Łodzi. Oczekiwania były raczej oczywiste okna dobrej jakości oraz estetyczny wygląd. Stawiając na okna "klasy premium" byliśmy przekonani, iż ze spełnieniem oczekiwań nie będzie najmniejszego problemu. Na okna czekaliśmy ponad miesiąc, siła rzeczy remont stanął w miejscu w oczekiwaniu na montaż. Wszystkie pozostałe pracę zaplanowane były po montażu. Niestety dzień 2016.09.13 tj. Dzień montażu nie okazał się zbyt wesoły, tak jak to się zapowiadało. Panowie przybyli planowo, wymontowali stare okna. Kiedy ujrzelismy nasze nowe "piękne" okna w kolorze orzecha włoskiego, entuzjazm zdecydowanie opadł. Okna nie zostały odpowiednio zabezpieczone. W ramię widniała dziura DOSLOWNIE WYLAMANA cześć plastiku na dobre 2 cm. Dodatkowo poszczególne rogi były poprzecierane, poobijane, dodatkowo okna posiadają naprawdę widoczne rysy oraz przetarcia. Wyglądają naprawdę bardzo nieestetycznie, na pewno nie jak nowe, dopiero co wstawione okna. Oraz na pewno nie jak okna "klasy premium". Podczas montażu niestety nie było lepiej, Panowie wywiercili otwór w ramię okna, jak się okazało w niewłaściwym miejscu. W związku z powyższym wykonali ponowny otwór, a tamten po prostu pozostał. W kwestii montażu, fachowcem nie jestem, ale kilka razy w życiu widziałam dopiero co zamontowane okna. Zdecydowanie wyglądało to inaczej. U mnie - pianka wystaje, nachodzi na parapety, a w niektórych miejscach w ogóle jej nie ma. W środek natomiast powciskane są drewniane kołki. Po ich wyciągnięciu pozostaną po prostu dziury. Dodatkowo podczas pomiarów, informowaliśmy w jaki sposób mają być wycięte parapety w miejscu gdzie idą rury. Otrzymaliśmy informację, iż nie będzie żadnego problemu. Okazało się, że problem był, ponieważ parapet nie był docięty. Panowie chcieli zrobić to na miejscu, w całkowicie inny sposób niż prosilismy. Wiadomo - nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Dlatego liczyliśmy, iż Firma ustosunkuje się we właściwy sposób. W końcu towar powinien być zgodny z zamówieniem. W rozmowie telefonicznej, nie przyjmowano do wiadomości, że cokolwiek może być nie tak. Odpowiedź była jedną: okna to produkt budowlany i może posiadać NIEZNACZĄCE USZKODZENIA. Co znaczy słowo nieznaczace? Raczej pojęcie względne, liczyłabym w tej kwestii na pomoc, ponieważ dla mnie zdarte wszystkie rogi oraz widoczne uszkodzenia, nie są nieznaczace, szczególnie, iż okna nie należały do tanich. W kwestii pozostawionego otworu otrzymaliśmy informację, iż to otwór techniczny. Dwa dni później, pojawiła się u nas Pani z Salonu, niestety raczej nie była zainteresowana oględzinami oraz ustosunkowaniem się do sprawy. Tłumaczenia były dla mnie bardzo mało zrozumiałe. Przedstawicielka salonu stwierdziła, iż winę ponosi Pani u której skladalismy zamówienie. Kompletnie nie mogliśmy się porozumieć. Dysponuje zdjęciami, zarówno uszkodzeń, jak i montażu. Kontaktowalismy się również z główna siedziba. Przekazali nam informacje, iż mamy rację, okna przede wszystkim powinny być zabezpieczone. Natomiast reklamacja powinien zająć się salon, który usługę wykonywał. I tu koło się zatacza. W tym tygodniu mają się rozpocząć pracę remontowe. W zaistniałej sytuacji najlepiej byłoby wszystko wstrzymać, ponieważ reklamacja została wysłana pisemnie, że względu na brak możliwości porozumienia się. Jednak zarówno wstrzymanie prac remontowych, jak i ich wykonanie będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami, ponieważ kilka okien nadaje się ewidentnie do wymiany. Natomiast jeżeli remont nie rozpocznie się w najbliższym czasie to będziemy czekać aż do wiosny, ponieważ niebawem zaczuna się sezon grzewczy i będzie problem ze zdjęciem kaloryferow. Będę wdzięczna za wszelkie porady oraz odpowiedzi

received_1186813241375770.jpg

received_1186813348042426.jpg


received_1186812984709129.jpg

received_1186688351390680.jpg

received_1186813348042426.jpg

received_1186687701390745.jpg

Edytowane przez KarolinaJot
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wynika, że znaczna część zastrzeżeń powinna być skierowana do salonu który jest stroną umowy. Poprzecierania na rogach mogły powstać na każdym etapie, ale ich charakter wskazuje na nieostrożne obchodzenie się ze skrzydłami w czacie montażu (można tak się domyślać - ale by kogoś oskarżyć należałoby wskazać dowody).

Tu widać tylko klasyczne "niedogadanie się". Handlowiec który pięknie śpiewał by przyjąć zamówienie i ekipa, która zrobiła tak jak potrafiła. Jak widać nie każdy salon musi być premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowalam się ponownie z działem reklamacji - uzyskałam rzetelne informacje oraz możliwości jakie mamy. Po tym wszystkim naprawdę bardzo miło było mi słyszeć, że ktoś wyraża chęć pomocy. Serwisant ma się pojawić w najbliższym czasie. Edytowane przez KarolinaJot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak samo myślę co się stało u kolegi MD. - tam też jest ocieplenie i takie zamoknięcie jest dziwne. Jedyne co mi przychodzi do głowy to niezaizolowany balkon nad oknem?

 

A jeśli woda przeciekła przez samo okno, to należałoby sprawdzić warunki pogodowe. Czy nie przekroczyły deklarowanych przez producenta wartości wodoszczelności i ew. dokładniej przyjrzeć się oknom (uszczelki, regulacja).

 

Nad oknem nie mam balkonu (dom jest parterowy). Wtedy kiedy to przemokło były huraganowy wiatr, bardzo mocno lało prawie prostopadle w okno. Jeszcze się zastanawiam czy wpływ na to mogły mieć prowadnice od rolet zewnętrznych. W miejscu śrub ze względu na wykonywane ocieplenie nie miałem pozakładanych zaślepek. Czy to mogła być przyczyna, że tam coś pociekło? Dziwne, że zamokło akurat w miejscach mocowań okna. Oczywiście firma montująca się nie pojawiła pomimo, że zadeklarowali przyjazd. Mam zamiar powrócić do tematu bo jest kolejna okazja w postaci reklamacji rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam nie polecam okien firmy VETREX największym moim błędem w inwestycji budowania domu była ta przereklamowana firma okna mam powykrzywiane we wszystkie możliwe strony tak bardzo ze gołym okiem widać krzywizny Producent umył ręce i nie uznał reklamacji okna są wykrzywione od strony naslonecznionej tam gdzie słońce najmocniej grzeje Wadą jest w stu procentach materiał z kturego wykonane są okna i do dzisiaj pracuje pod wpływem promieni słonecznych .Okna nadają się do wymiany Nikomu nie polecam okien tej firmy jak i kontaktów z ludźmi tam pracującymi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie polecam okien firmy VETREX największym moim błędem w inwestycji budowania domu była ta przereklamowana firma okna mam powykrzywiane we wszystkie możliwe strony tak bardzo ze gołym okiem widać krzywizny Producent umył ręce i nie uznał reklamacji okna są wykrzywione od strony naslonecznionej tam gdzie słońce najmocniej grzeje Wadą jest w stu procentach materiał z kturego wykonane są okna i do dzisiaj pracuje pod wpływem promieni słonecznych .Okna nadają się do wymiany Nikomu nie polecam okien tej firmy jak i kontaktów z ludźmi tam pracującymi .

 

Szanowny Kliencie,

 

zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, wymiana wadliwych skrzydeł okien została zaplanowana na dzień dzisiejszy i właśnie jest u Pana realizowana. Postaramy się, aby w najbliższym czasie pojawił się u Pana również nasz serwisant w celu zweryfikowania, czy okna pracują prawidłowo.

 

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

 

Z poważaniem,

Vetrex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czy ktoś na forum wie ile czeka się na szanowną firmę Vetrex żeby raczyła wymienić pękniętą szybę (podczas transportu)?

Kupiłem okna, przy dostawie okazało sie że jedna z 3 szyb (środkowa) jest pęknięta. Montażysta i kierowca spisali protokół jakiś (bo mi nie dali bo podobno to nie jest reklamacja tylko wina transportu i mnie nie dotyczy), od jakiegoś czasu próbuje się dodzwonić na serwis do Vetrexu i w żaden sposób nie mogę.Mija juz miesiąc a ja zastanawiam się czy ktokolwiek zrobi coś z tym problemem.

 

Jak dla mnie firma Vetrex to przereklamowany twór który chyba ma na forach dobrych przedstawicieli którzy dbają o ich sprzedaż. Typowe podejście do klienta....wypchnąć towar i niech się martwi.

 

Wracając do montażysty. Nie mam do niego zastrzeżeń, wykonał swoją pracę rzetelnie, czysto i dokładnie.

 

P.S. Chyba zostanie mi w weeken napisać oficjalne pismo za potwierdzeniem odbioru z opisem sytuacji i z "podziękowaniem" za współpracę. Tak na przyszłość....ja już ich produkty będę omijać z daleka, a napewno nie polecę nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montażysta i kierowca spisali protokół jakiś (bo mi nie dali bo podobno to nie jest reklamacja tylko wina transportu i mnie nie dotyczy),
popełniłeś błąd. Dając zamontować te okna reklamacja dotyczy Ciebie jak najbardziej i powinieneś być pierwszy w otrzymaniu protokołu. Tak samo gdybyś nie dał zamontować tego okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...