Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Różnica poziomu podłóg jak wyrównać?


kluivert83

Recommended Posts

Witam

 

Remontuje stary dom z dobudówką

 

Po położeniu paneli różnica w wysokości podłóg wyniosła 25 mm

 

Czy jest jakaś listwa którą by to można wyrównać?

 

Listwy ARBITONA najpopularniejsze są tylko do 17 mm. Jest jednak do 20 ale nie ma jej w marketach, a poza tym to ciągle za mało

 

Co radzicie. Znacie jakieś rozwiązania lub inne listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2.5 cm różnicy zrób wylewkę i po kłopocie. Szybko i po bólu. W LM masz w promocji teraz Ceresita Parkiett Samopoziomującą w promocji za 23 zł bodajże (cena normalnie 65 zł!) Bierz lej i będziesz miał pierwsza klasa zrobione. Te maty wszystkie i podkłady pod podłogi pływające to wielki badziew. Pracuje i się wyrabia coraz bardziej z biegiem czasu. Takie 2.5 cm to będzie tragedia za rok, dwa.

 

Chyba, że jeszcze z jakąś płytą MFP pokombinujesz. Są akurat 25mm dostępne, ale musiałbyś to raczej wkręcić w podłogę, albo skleić na cienką warstwę. Albo weź MFP 20 mm i sklej i jak chcesz mieć pływające te panele to podkład daj ile ci zostanie po klejeniu do max. 5 mm

Edytowane przez skindred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja już jestem po zamontowaniu

 

Dodatkowo już stoją meble

 

Nie mogłem zrobić żadnego wyrównania bo nie zgadzałoby się z kolejną podłogą w innym pomieszczeniu

 

Właściwie już przed montażem wiedziałem że tak będzie

 

Szukam rady jakie zastosować rozwiązanie by nie było bardzo ostrego progu na przejściu pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...