Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Optymalne ustawienie sterownika msk


hammers5

Recommended Posts

Nie ma czegoś takiego jak optymalne ustawienie sterownika z przepustnicą dla wszystkich urządzeń. Co prawda sterowniki mają zazwyczaj z góry zaprogramowane ustawienia, ale i tak trzeba mieć troszkę doświadczenia w paleniu żeby taki sterownik dostosować do własnych potrzeb.Po różnych doświadczeniach ze sterownikami mogę stwierdzić jedno, że wprowadzanie automatyki do kominka to troszkę przesada, czasami powoduje ona więcej problemu niż przynosi pożytku, ale to moje osobiste odczucie. Tak już na marginesie to w instrukcji obsługi jest bardzo dużo opisane, po zapoznaniu się z nią i paleniu w kominku, na pewno uda Ci się dopasować ustawiani centralki do własnych potrzeb.

 

P.S.

Zapytam z ciekawości dlaczego założyłeś ten temat? Czyżbyś miał jakieś problemy z paleniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Wydaje mi się, że kominek (z płaszczem wodnym) nie działa prawidłowo. Niestety instalator w Irlandii i nie wiem jak ustawić sterownik by wszystko działało jak należy. Chciałbym poznać choćby tzw. ustawienia fabryczne bo niestety synowie zbyt dużo parametrów pozmieniali i nie wiem jakie są prawidłowe. Jakie ustawienia powinny być w pozycjach:

czas całkowania,

temperatura pracy,

temp. wł/wył pompy co,

temp. alarmu,

parametr P1,

histeraza,

czas wybiegu,

parametr P4,

parametr Ar.

Może jest sposób na przywrócenie ustawień fabrycznych sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...