Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRzyuczenie do zawodu glazurnika


Tilerr

Recommended Posts

Witam,

 

Postanowiłem, że chciałbym fachowo nauczyć się układać glazurę i posadzki. Ale pytanie gdzie się tego uczyć? Jedyne co znalazłem to kursy około 300h, jakieś podstawy bym załapał. Są jeszcze szkoły zawodowe 3 letnie, ale myślę, że lepiej byłoby ten czas wykorzystać na pracę pod okiem dobrego glazurnika. Gdzie takich szukać ? Jak znaleźć mistrza w tym fachu który przyuczyłby do zawodu ? Macie jakiś pomysł jak to osiągnąć ? Sam sporo czytam na ten temat i oglądam filmiki, ale bez praktyki ani rusz :(

 

P.S. Osoby z woj. małopolskiego chętne do pomocy proszę o kontakt. Mogą to być osoby z własną działalnością, mistrzowie glazurnicy itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki, samodzielne ukłądanie to zawsze coś.. Ale chciałbym ogarnąć teoretycznie przynajmniej wszystko od początku do końca, na tyle ile to możliwe, by np w innym pomieszczeniu inny rodzaj podłoża mnie nie zaskoczył. Czy jest gdzieś uporządkowane z grubsza co robić w konkretnej sytuacji ? Np. mocno popękany beton -> usunąć i wylewka od nowa; albo spadek 5mm na 2-3 metrach -> ? no właśnie co wtedy? Itd..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szukało się*majstra ;) http://tiny.pl/q6wsj Taki to był wczesny mentoring ;)

Poszukaj jakiejś firmy co nawet za pół stawki cię zatrudni i nawet na czarno. I codziennie jak nawet przez pół roku współpracy sporo się nauczysz.

Poczytać też zawsze warto. Jest dużo literatury budowlanej właściwie na każdy temat. Człowiek uczy się całe*życie.

Proste robole są najgorsze i ich technologie sprzed 30 lat. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...