Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nieprawidłowo działająca wentylacja w łazience :(


Recommended Posts

Witam

Mam ogromny problem z nieprawidłowo działającą wentylacją w łazience.

Problem wilgoci istnieje zarówno w lecie, jak i w zimie - wokół otworu wentylacyjnego w suficie (z wentylatorem włączanym wraz ze światłem) ciągle jest wilgoć i grzyb. Nie sposób pozbyć się tej wilgoci. Poza tym, kiedy na dworze jest chłodno - w łazience jest bardzo zimno.

Łazienka ma ok 5,5 m2 powierzchni i ok. 2,7 m wysokości wyposażoną w drzwi wejściowe z wywietrznikami, 2 otwory wentylacyjne (po jednym w ścianie i w suficie) i grzejnik łazienkowy o mocy 970 W.

Szczegóły na zdjęciach:

lazienka2.jpglazienka.jpg

 

Co zrobić żeby zapewnić prawidłową wentylację w łazience??

Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem wina raczej tkwi nie w wentylacji którą masz, a w samym suficie. Grzyb jeszcze jest gdzieś czy tylko tam ? Podwieszany czy nie ? Jako producent pieczarek powiem tak. Grzyba musisz ZLIKWIDOWAĆ całkowicie. Jak masz płyty gipsowe to on może siedzieć nad nimi i ty go likwidujesz od dołu, a on powróci od góry. Ale ja tam budowlańcem nie jestem tylko znam się na grzybach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ogromny problem z nieprawidłowo działającą wentylacją w łazience.

Problem wilgoci istnieje zarówno w lecie, jak i w zimie - wokół otworu wentylacyjnego w suficie (z wentylatorem włączanym wraz ze światłem) ciągle jest wilgoć i grzyb. Nie sposób pozbyć się tej wilgoci. Poza tym, kiedy na dworze jest chłodno - w łazience jest bardzo zimno.

Łazienka ma ok 5,5 m2 powierzchni i ok. 2,7 m wysokości wyposażoną w drzwi wejściowe z wywietrznikami, 2 otwory wentylacyjne (po jednym w ścianie i w suficie) i grzejnik łazienkowy o mocy 970 W.

Szczegóły na zdjęciach:

[ATTACH=CONFIG]279680[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]279681[/ATTACH]

 

Co zrobić żeby zapewnić prawidłową wentylację w łazience??

Bardzo proszę o pomoc!

 

- nie montuje się wentylatorów wywiewnych w łazienkach. Nawet prawo tego zabrania. Gdy on pracuje, cofa się zagrzybione powietrze z innych kanałów wywiewnych. A gdy nie pracuje, bardzo ogranicza wentylację i wokół niego "na zimnym" wykrapla się woda. Wentylacja powinna działać non stop,

-nie montuje się grzejników drabinkowych i konwekcyjnych w łazience. Nie mają one prawa działać przy sprawnej wentylacji. Ciepłe powietrze "w dół" nie zejdzie, a wentylacja zaciąga z dołu chłodne.

 

Rozwiązaniem jest zrobienie skutecznej wentylacji i ogrzewania łazienkowego ( nie mylić z łazienkowym z nazwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie montuje się wentylatorów wywiewnych w łazienkach. Nawet prawo tego zabrania. Gdy on pracuje, cofa się zagrzybione powietrze z innych kanałów wywiewnych.

 

Zapomniałam wspomnieć, że zarówno wentylacja w ścianie, jak i wentylacja w suficie wychodzą bezpośrednio na dwór - nie ma żadnych kanałów wentylacyjnych do innych pomieszczeń.

 

 

- Rozwiązaniem jest zrobienie skutecznej wentylacji i ogrzewania łazienkowego ( nie mylić z łazienkowym z nazwy).

 

Czy mogę prosić o jakieś konkrety? Czy coś zatkać albo wykuć? Dać inny grzejnik? Jaki?

Edytowane przez agnies_zka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam wspomnieć, że zarówno wentylacja w ścianie, jak i wentylacja w suficie wychodzą bezpośrednio na dwór - nie ma żadnych kanałów wentylacyjnych...

 

No to nie ma prawa działać jak wentylator nie pracuje - znaczy działa, ale najpewniej w drugą stronę sprawdź na zgaszonym świetle i nie działającym wentylu zapalniczką, świeczką w którą stronę masz ciąg. Wtedy wkoło wylotów jest zimno i wykrapla Ci się wilgoć z pomieszczenia - stąd grzyb. Albo wentylator ma działać ciągle, albo komin trzeba postawić a tę jedną krateczkę zlikwidować

 

A tak poza tym jak masz dwie kratki wentylacyjne w łazience to zawsze jedną będzie wpadać a inną wypadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...