Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak urządzić pokój dziecka w kształcie litery L


mrowkaa

Recommended Posts

Hej wszystkim,

 

Mam do urządzenia pokój mojego synka. Myślałam ,że będzie to dość łatwe,ale chcąc ostatnio przestawić jego łóżko 90x200 w inne zobaczyłam,że jest on chyba strasznie nie ustawny :/ Wychodziło po prostu mało miejsca w pokoju,a chciałabym zrobić tak żeby miał choć trochę tej podłogi na rozłożenie swoich zabawek.Poniżej załączam plan pokoju. Na początku chciałam we wnęce po prawej stronie zdobić szafę pod wymiar na całą jej szerokość. Miałaby ona służyć za garderobę oraz na schowek na różne zabawki. Głębokość 60cm. Ostatnio jednak zwątpiłam czy to dobry pomysł. Boję się właśnie ,że pokój będzie jeszcze mniejszy niż jest teraz. Aktualnie łóżko synka stoi na ścianie z drzwiami po prawej stronie. Synek jest malutki ,ale chciałabym w nim zmieścić łóżko szafę i być może stoliczek z krzesełkami do zabawy.

 

Będę naprawdę bardzo wdzięczna za wasze opinie jak mogłabym rozplanować ten pokój. Ja już się dość długo nad tym głowie i nic mądrego nie wymyśliłam :/

 

pok b.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrowkaa, a może szafa tak jak planujesz, łóżko w lewym górnym rogu przy lewej ścianie, prawy górny róg zostałby na stolik z krzesłami a środek pokoju wolny do zabawy

 

wersja II to łóżko we wnęce a szafa na głębokość taką jak wystaje łóżko, koło łóżka zawsze jakiś stolik nocny na lampkę, picie i ksążeczkę

Capture.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

 

mamik wersja I z łóżkiem po lewej stronie jest super ,ale niestety już to mierzyliśmy z mężem i nie dodałam ,że pod oknem jest kaloryfer i wystający parapet ,który przy wybranym przez nas łóżku (wysoko zabudowanym hemnes z ikei ,wysuwanym) musiałby odstawać od okna i jakieś 10-15 cm , teraz nie pamiętam dokładnie,a przez to drzwi miałyby ograniczony kąt otwarcia nie wspominając o tym ,że przy dzieciak i drzwi i łóżko byłoby poobijane :/ A szkoda bo ta wersja bardzo mi się podoba.

 

Wersja nr II też nie głupia ,ale za wszelką cenę chciałabym uniknąć łóżka we wnęce gdyż chciałabym aby synek widział np gwiazdy zasypiając (choć przy miejskim oświetleniu to jednak znikome ,ale mimo wszystko. Poza tym ostatnio na próbę meblowania pokoju wstawiłam jego dotychczasowe łóżko w taki sposób jak proponujesz i przejścia jest może z 30 cm i z szafką nocną było by tam ciężko :/ Nie wiem też czy szafa pod oknem nie zmniejszy zdecydowanie tego pokoiku bo tam jest naprawdę mało miejsca :(

 

kinka tak jak napisałam wyżej wolałabym uniknąć umieszczania głowy synka we wnęce w kompletnej ciemności :/

 

Chciałabym zrobić zabudowę meblową pod wymiar najlepiej aby wykorzystać każdy cm tego pokoju ,ale z drugiej strony boję się jak stanę za kilka lat przed problemem "a gdzie ja postawie biurko?!" i będę musiała np likwidować całą szafę :/ Biurko z mojego punktu widzenia najlepiej jakby miało stać np pod oknem bo jest tak naturalne światło do nauki. Z drugiej strony zastanawiam się też czy właśnie łóżka nie postawić pod oknem. Wtedy zostanie mi trochę miejsca pod oknem bo ściana ta ma więcej niż 200cm ,ale nie musiałabym tam nic na siłe umieszczać. Robiąc szafę np we wnęce mając miejsca 160cm szer spokojnie zrobiłabym tam miejsce również na zabawki i może ewentualnie jakieś półki niezabudowane na książki. Cieszyłam się z tego pokoiku ,ale boje się cokolwiek w nim zrobić żeby nie wyrzucić z czasem tych pieniędzy w błoto :/ Jestem w kropce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...