Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomożcie proszę w temacie małej blokowej łazienki


ivo_na

Recommended Posts

Za 3 tygodnie mam umowionego fachowca a ja nadal nie wiem jakie płytki. Przeglądam fotki na necie, jeżdżę od sklepu do sklepu szukając inspiracji ale kiepsko mi to idzie. Licze na WAS - to moja ostatnia deska ratunku (na forum po raz pierwszy, więc może nie do końca dobrze to zapisze). Łazienka ma wymiary 180*160. Układ łazieki mam wstępnie rozplanowany. Największy problem z kolorystyką. Łazienka jest mala myślalam wiec o bieli, ale czym ją przełamać??? Czernią, drewnopodobnymi płytkami ? Proszę doradzcie coś

wiz3.jpg

wiz4.jpg

wiz5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wolę jak w małej łazience wyjście z półokrągłej narożnej kabiny jest skierowane mniej więcej w stronę drzwi czyli lepsze według mnie jest ustawienie kabiny w jednym z tylnych rogów. Ale u Ciebie chyba na lewej ścianie w rogu wisi piecyk (?)...

 

Jeśli układ jest dopiero "wstepnie rozplanowany" i można coś pokombinowac i przesunąć drzwi to proponowałabym tak:

1.jpg 1A.jpg 1B.jpg 1C.jpg

Przy lewej ścianie umywalka, blat i szafka z szufladami i koszem na brudy - głebokość ok.40cm, w rogu wysoki słupek np. na mopa a w górnej jego części ukryty piecyk. Zmieściłaby się płyciutka pralka jakby było trzeba. Kabina 80x80cm w prawym tylnym rogu, odsunięta od prawej ściany o grubość pionu(?, u mnie na rysunku 15x15cm)a ta przestrzeń za nią zamurowana do wysokości brodzika i zakończona wysoką ścianką. Kibelek bliżej drzwi.

 

Jeśli zostaniesz przy swoim układzie to mam kilka uwag:

Zalecany odstęp po obu stronach sedesu to 20cm a u Ciebie od strony umywalki będzie jakieś 7cm(stelaż ok.50cm szerokości minus muszla 36cm podzielone na 2) czyli siedząc na "tronie" ;) możesz sobie prawy łokieć poobijać. Odsuń trochę umywalkę ale jeśli obok niej w rogu ma stać płytka pralka(na wizualce wygląda to na zwykłą szafkę)i się nie da to umywalką zamontuj mniejszą lub postaraj się zlikwidowac kant od strony sedesu(zaokrąglony blat i umywalka np.okrągła wpuszczana).

0.jpg

Nieładnie wygląda "ząbek", który tworzy zabudowa stelaża wc - lepiej prezentowałby się chyba niski stelaż, nie wystający na wysokość ponad górną krawędź umywalki - sa takie o wysokości ok.90cm(BTW - na wizualce sedes jest za wysoko - górna krawędź powinna być na wysokości ok.40cm). Między umywalką(blatem)a lustrem jeden rodzaj płytek.

Jeśli podświetlana wnęka obok grzejnika powstanie przez zabudowanie ściany np. karton-gipsem to trochę szkoda miejsca - można by zrobić płytkie szafki zamiast tego. Jeśli ma być wykuta w istniejącej ścianie i w związku z tym niezbyt duża to zrób ją na wysokości blatu umywalki lub dolnej krawędzi lustra(podobnie z grzejnikiem).

 

Białe płytki na ścianach, na podłodze biel, szarość albo drewno a wtedy dodatki "ruchome"(ręczniki, dywaniki, koszyczki, pudełka...) mogą być w dowolnym kolorze i tak by było najbezpieczniej . Na całych białych ścianach możesz pograć fakturą płytek lub ich formatem, np. płytki gładkie i "chropowate" lub np. duże płytki prostokątne w połaczeniu z mozaiką. Z kontrastowym zestawieniem kolorów płytek na ścianach i wszelkimi dekorami trzeba uważać, żeby nie podkreślić niepotrzebnie mankamentów pomieszczenia ale jak bardzo chcesz to można pomyśleć nad jakimiś kolorowymi wstawkami. Nie spodobała Ci się żadna z inspiracji w necie? Wklej kilka najładnieszych według Ciebie aranżacji to może którąś da się zaadaptować do Twojej łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, za wszystie sugestie :))). Niestety uklad lazienki musze chyba zostawic wg wlasnego wymysłu ze względu na piec dwufunkcyjny i polączenie go z kuchnią. Po prawej stronie od drzwi mam tylko 25 cm po lewej 80. Też kombinowal z innym ukladem zwlaszcza ze względu na to by miec większa kabinę. Ale pomysle jeszcze na Twoimi cennymi uwagami :). w moim ukladzie też nie podoba mi sie ten ząbek szukam wlaśnie niższego stelaża :)

 

Co do inspiracji to podoba mi sie lazienka https://www.google.pl/search?q=%C5%82azienka+w+zdunskiej+woli&biw=1277&bih=716&tbm=isch&imgil=vXc_cvGIAcFzTM%253A%253Baq1OEzCcYtx3_M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.homebook.pl%25252Finspiracje%25252Flazienka%25252F31597_lazienka-w-zdunskiej-woli-lazienka-styl-nowoczesny&source=iu&pf=m&fir=vXc_cvGIAcFzTM%253A%252Caq1OEzCcYtx3_M%252C_&usg=__9D6ANvskBGX3-y50i_qqbw48WG8%3D&ved=0CDAQyjc&ei=S3cZVIZDx4bLA8zFgYgK#facrc=_&imgdii=_&imgrc=4p0_0BbuFqPcAM%253A%3B4zm5c3aZlBS5xM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg.shmbk.pl%252Frimgsph%252F3453_2e2e22a0-69ba-4697-8869-1ecaed635c1a_max_900_1200_lazienka-w-zdunskiej-woli-lazienka-styl-nowoczesny.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.homebook.pl%252Finspiracje%252Flazienka%252F31568_lazienka-w-zdunskiej-woli-lazienka-styl-nowoczesny%3B900%3B600

Tyle tylko ze to wszystko sa ogromne łazienki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ostatnio weny więc chyba dużo nie pomogę ale może coś z tych moich wypocin "wyciągniesz" i przerobisz po swojemu :).

Moim zdaniem kabina z czarnymi ścianami to niezbyt dobry pomysł - nie da się kupić jakiejś kabiny bez tych ścianek i osobno panela do hydromasażu?

Na Twoich inspiracjach nie ma dużych kontrastów na ścianach, co najwyżej jakieś delikatne wstawki a podłoga jest jasna. Plus duże lustra i różne podświetlenia.

 

2) Możesz inny rodzaj płytek(mozaika, faktura, delikatny wzór...) zastosować w rogu gdzie będzie stała kabina i w formie poziomego pasa między blatem a lustrem(od poziomu ok.90cm do 120cm) i ewentualnie pas na tej samej wysokości na prawej ścianie. Wnęka na wysokości tego pasa lub tuż powyżej(nie ma jej na moich wizualkach). Jesli wolisz to ściany poza kabiną mogą być wypłytkowane tylko do pewnej wysokości - do ok. 90(bez dekoracyjnego pasa) lub 120cm(jesli z pasem) a wyżej farba.

Nie wiem jakie wymiary ma piec ale dobrze byłoby go zabudować i umieścić w samym rogu żeby nie wisiał częściowo nad blatem a częściowo nad podłogą. Na rysunku i wizualce szafka z piecem ma ok.40cm szerokości i 25cm głębokości i jest pociągnięta do blatu umywalki(jakby na nim postawiona) - pod piecykiem półki na kosmetyki. Okrągła umywalka wpuszczona w zaokrąglony blat nawiązywałaby kształtem do kabiny prysznicowej. Pod umywalką zabudowana płytka przestrzeń (równo ze ścianką wc) kryjąca rury a może i udałoby się ukryć syfon. Sufit podwieszany nad umywalką zrobiłam na głębokość blatu(40cm) i dodatkowo na prawej ścianie na głębokość pionu(15cm?).

2.jpg 2A.jpg 2B.jpg 2C.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Wyższy stelaż wc(do 110-120cm wysokości) i do tej wysokości zabudowana cała tylna ściana i stworzona półka-wnęka(może być z podświetleniem) a nad nią płytka szafka z lustrzanymi drzwiami i zostawiony kawałek ściany na powieszenie piecyka. Umywalka płytka - do 30cm głębokości(szafka pod nią może być głębsza i "wchodzić" w ściankę).

3.jpg 3A.jpg 3B.jpg 3C.jpg

4) A możliwe byłoby przesunięcie piecyka bliżej drzwi - tak, żeby można było kabinę wstawić w lewy tylny róg? Grzejnik albo po lewej stronie od wejścia albo nad kibelkiem.

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Alice za to że poświęciłaś mi tyle czasu. To bardzo mile, że ktoś tak bezinteresownie potrafi komuś pomóć :))). Najbardziej podoba mi się rozwiązanie pkt 3 :)) musze to przemyśleć. No i dpbrze ze upewniłaś mnie ze ta kabina z hydromasażem to nienajlepszy pomysl. Więc teraz rozpoczynam poszukiwania mozaiki albo jakichś plytek w ten deseń. Zastanawialam się nad płytkami Deco blanco na to by uwzględnić je w kabinie (chociaż na jednej ścianie)i ewentualnie w tej mojej wnęce, która mam do tej pory, przyzwyczaiłam się do niej i szkoda mi ją trochę zabudowywać. Nie wiem tylko czy rozmiar bo sa na 90 nie biedzie dla takiej malej łazienki przytłaczający?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...