Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimatyzacja do mieszkania


Recommended Posts

Interesuję się założeniem klimatyzacji do mieszkania, które zaraz kupuję.

Będę miał salon połączony z kuchnią. Z salonu jest wyjście na balkon, na którym można zamontować agregat klimy. Chcę w tym pomieszczeniu zamontować klimatyzację. Salon z kuchnią mają ok 30 m2. Całe mieszkanie ma trochę ponad 80m2.

I teraz pytanie: Co polecacie?

 

Tylko aby nie było drogie w zakupie i montażu i później w obsłudze/serwisowaniu. Bo to jest dla mnie istotne czy w ogóle się za ten temat zabiorę.

Z jakim kosztem muszę się liczyć i gdzie najlepiej zamówić i komu zlecić.

Jestem w tym temacie laikiem i dostosujcie proszę do mojej wiedzy poziom wypowiedzi :)

Dziękuję bardzo za wszelkie porady i namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem tylko chłodzić.
Ja mam na balkonie Toshibę daisekai - pobiera do 350W i chłodzi /grzeje 55m2 . Z tym, że nie można zakładać klimy, jak się nie ma wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepłą. Wentylacja naturalna przy chłodzeniu nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to właśnie w salonie jest wentylacja mechaniczna z możliwością ręcznego włączenia/wyłączenia.

A duża jest różnica w cenie klimatyzacji tylko do chłodzenia w stosunku do tych, które chłodzą i grzeją?

I w sumie po co mi grzanie jak mam ogrzewanie miejskie.

Ale ok może jak jest zimno zanim rozpocznie się sezon grzewczy. Wtedy ma to sens. Tylko czy jest warte dołożenia? Bo obstawiam, że opcja z grzaniem dodatkowo kosztuje, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę aby mi ktoś powiedział za ile mogę kupić sensowny zestaw. I jak najtaniej. Nie zależy mi na marce i nie wiem nawet na czym jeszcze. Po prostu ma chłodzić w upalne dni. Zdaję sobie sprawę, że są modele super i po prostu przeciętne. A nawet i bardzo słabe. Ale ja po prostu chcę aby mi ktoś doradził wybranie sensownego zestawu i powiedział ile mnie to może kosztować w przybliżeniu. I może polecił kogoś, kto może mi to zamontować i ustawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w zależności od mocy:

 

2,7kW - 2000pln

3,5kW - 2200pln

4,7kW - 2700pln

 

Ja mam tego najmniejszego - jego zadaniem jest schłodzenie jedynie sypialni, ale po godzince działania robi się chłodniej również w innych pomieszczeniach - wszystko zależy od układu mieszkania i przepływu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
  • 2 months później...
Rekuperator to dobre wyjście :) Rozmawiałem ze szwagrem, od 4 miesięcy używa i mnie namawiał ostatnio. Tylko nie wiem jaki wybrać. Polecacie coś może?

 

Mnie doradzał monter, dwie osoby mi montowały rekuperator na poddaszu i mniej więcej przedstawiły swoją ofertę, nie ściągałem rekuperatora na własną rękę. Dotrę do domu to sprawdzę jakiej jest firmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie doradzał monter, dwie osoby mi montowały rekuperator na poddaszu i mniej więcej przedstawiły swoją ofertę, nie ściągałem rekuperatora na własną rękę. Dotrę do domu to sprawdzę jakiej jest firmy ;)

 

Byłbym wdzięczny. :) A sprawdza Ci się, jesteś zadowolony? I dużo miejsca zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny. :) A sprawdza Ci się, jesteś zadowolony? I dużo miejsca zajmuje?

 

A więc ja mam HRU-MinistAir-W-450 i jest on firmy Alnor. Samej firmy nie znam, bo tak jak wcześniej wspominałem - nie kupowałem rekuperatora bezpośrednio od nich. Ale o samym sprzęcie; nie zajmuje dużo miejsca, to kwestia dobrego rozprowadzenia rur, u mnie to wszystko stoi na poddaszu, gdzie nikt nie zagląda, więc nikomu nie wadzi, ani nie wpływa na estetykę. Z reku jestem zadowolony, jak najbardziej, sprawdza się bardzo ładnie. A odczuwalna jest zmiana powietrza i to ogromnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ja mam HRU-MinistAir-W-450 i jest on firmy Alnor. Samej firmy nie znam, bo tak jak wcześniej wspominałem - nie kupowałem rekuperatora bezpośrednio od nich. Ale o samym sprzęcie; nie zajmuje dużo miejsca, to kwestia dobrego rozprowadzenia rur, u mnie to wszystko stoi na poddaszu, gdzie nikt nie zagląda, więc nikomu nie wadzi, ani nie wpływa na estetykę. Z reku jestem zadowolony, jak najbardziej, sprawdza się bardzo ładnie. A odczuwalna jest zmiana powietrza i to ogromnie.

 

A powiedz mi jeszcze jak szukałeś tej ekipy? Bo mają jakieś pojęcie, skoro polecają i sprzęt służy. Ja nie mam pewności, że moja poleci mi coś równie dobrego, dlatego może osobno zakupię rekuperator, a monterzy swoją drogą...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze jak szukałeś tej ekipy? Bo mają jakieś pojęcie, skoro polecają i sprzęt służy. Ja nie mam pewności, że moja poleci mi coś równie dobrego, dlatego może osobno zakupię rekuperator, a monterzy swoją drogą...?

 

Ja akurat byłem pewny, że ekipa która mi to robiła jest godna zaufania i nie spartaczy roboty ;p Bo byli to znajomi szwagra, który siedzi w branży. Ale jasne, jest możliwość kupienia sprzętu osobno, a organizacji ekipy tylko na zlecenie - montaż. Może to nawet bezpieczniejsza opcja dla niektórych. Także powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ja mam HRU-MinistAir-W-450 i jest on firmy Alnor. Samej firmy nie znam, bo tak jak wcześniej wspominałem - nie kupowałem rekuperatora bezpośrednio od nich. Ale o samym sprzęcie; nie zajmuje dużo miejsca, to kwestia dobrego rozprowadzenia rur, u mnie to wszystko stoi na poddaszu, gdzie nikt nie zagląda, więc nikomu nie wadzi, ani nie wpływa na estetykę. Z reku jestem zadowolony, jak najbardziej, sprawdza się bardzo ładnie. A odczuwalna jest zmiana powietrza i to ogromnie.

 

Może jakieś foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...