Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi Porta - skrócenie a gwarancja


Recommended Posts

Tak?

Skąd takie przekonanie?

Większość skrzydeł Porta ma fabryczne przygotowanie do skrótu, a za dopłatą można powiększyć jego zakres. Ja nie pamiętam, by w gwarancji bylo to zakazane, chyba że przerówka narusza konstrukcje (a tu mamy delikatne? skrócenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

ale dalej twierdzę że są modele od razu przygotowane do skrotu, głównie te starszego typu, droższe. Teraz robi się taniej i rezygnuje z takich rzeczy jeśli ktoś ich sam nie zamówi.

 

A od strony praktycznej:

wydaje mi się, że w tym przypadku przycięcie ma być minimalne (dziwne że w ogóle jest potrzebne - co to za wysoki próg?). A więc skrócenie drzwi o 1cm nie naruszy istotnie ich konstrukcji na tyle, by to groziło "zepsuciem drzwi". Warunki gwarancji wyznacza Producent więc są warunkami które trzeba spełnić jeśli chce się z tej gwarancji korzystać.

W praktyce to został jeszcze rok czy dwa. Jeśli w drzwiach miała się pojawić wada, to już się to ujawniła. Ważniejsze będzie by drzwi skrócić dobrze i zrobić fazę by okleina się nie zadzierała.

Jakby chodziło o mnie - to drzwi są dla mnie, a nie dla gwarancji.

Inna sprawa, że poszukałbym innego rozwiązania (np. próg samoopadający) lub jakiś delikatniejszy, niższy.

Trzeba też pamiętać, że taki próg ograniczy możliwość wentylacji między pomieszczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

W katalogu masz wyraźnie opcję - przygotowanie do skrótu. W tym tygodniu montowałem drzwi i je skracałem, ale to było wiadomo z góry i dlatego zamawialiśmy wraz z przygotowaniem do skrótu.

Fabryki na ogół unikają skracania u siebie, a jeśli już to dopłaty są zaporowe bo to zwykle dla nich kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też dostałem sprzeczne informacje, jedni mówią, że mogę, inni że nie. Obecnie żadna wada się nie ujawniła. Drzwi to Koncept a9. Próg zrobiony przez stolaża. Drzwi trzeba skrócić o ok 1 cm. Finlandia, uważasz że jeśli w ok rok czasu nie ma żadnych wad, to jest duże prawdopodobieństwo, że nic już nie stanie się z nimi? Jeśli tak to bym ścinał. I tak kwestia gwarancji jest dla mnie nie jasna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Finlandia. Takie jeszcze pytanie dotyczące samego obcinania. Żeby nie uszkodzić okleiny, chyba lepiej naciąć ją nożykiem i dalej piłką? Nie ma tam jakiś metalowych elementów?

 

Podstawowa sprawa przy skracaniu drzwi wewnętrznych oklinowanych to zaklejenie miejsca w którym idzie tarcza taśmą np. malarską, to powoduje, że okleina nie będzie się wyszczerbiać gdy np.będzie nie ostrą tarczą ( właściwie tyczy się to tylko tej powierzchni skrzydła w której tarcza wychodzi ze skrzydła a nie się w nią wbija. Kolejna czynność to zrobienie delikatnej fazki na obwodzie dołu skrzydła o czym wspominał Fin( zobacz jak to wygląda fabrycznie przed skrótem i wykonaj podobnie ( dzięki temu jeśli np. skrzydło będzie szurać o dywan lub coś pod nie wpadnie to nie naruszy okleiny ). Skrzydło o którym wspomniałeś nie posiada w swojej konstrukcji żadnych stalowych wzmocnień.

 

P.S. Jeśli to co opisałem jest nie jasne proszę pytać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...