Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pleśn/grzyb na łączeniu regipsu, czy tynk mozaikowy spełni swoją role ?


Recommended Posts

Czemu tak się dzieje wiem - w domu jest wilgoć, jest to stary poniemiecki dom bez fundamentów, blisko rów i mury łapią wilgoć z gruntu. W kuchni robiłem regipsy na klej + przykręcane do desek, na to do połowy płytki szły i wszystko elegancko się sprawdziło. Przestrzeń pomiędzy regipsem a murem jest i ściana sobię oddycha. Mogę się mylić jestem kompletnym amatorem. Moje pytanie brzmi czy tynk mozaikowy w miejscy gdzie wyszła pleśń odchodził od regipsu ? Czy jest może jakiś preparat, który zakonserwuje zapleśniałe miejsce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiają stare knigi od budowy - to nie do końca tak. Dawno temu, przed drugą światową, domy budowano w taki sposób, by nawet przy kiepskiej izolacji poziomej czy pionowej dom budowany z cegły był suchy. Szła odpowiednia cegła na zewnątrz, odpowiednia do środka. Oczywiście fugi i ewentualnie tynki pomagały odprowadzić nadmiar wilgoci na zewnątrz.

Wystarczy zrobić nieprzemyślany remont (zbyt twarde tynki c/w na zewnątrz, zbyt twarde do środka a nie daj Boże i wszyscy święci dowalić styropian, wtedy zaburza się cały obieg wilgoci, która zostaje w murze i po jakimś czasie wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...