Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja w domku parterowym - problem


Recommended Posts

Gość Konto usunięte_12*
... gdyby tak wsadzić aluflexa 10 w 20 a tą zaizolować.

Nie tak znowu "hop-siup" ;) Aby ta wymiana ciepła jako-tako zachodziła, trzeba wsadzić pomiędzy rury wkładki dystansowe, aby zapewnić ich koncentryczność (równy odstęp na całym obwodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Może Pan podać?

Mnie chodzi o te "głupie" 2300,- zł. To Szanowny Panie NIE JEST TANIO :no:

Gdy ktoś ma niewiele "kasy", to tak jak grzech25 może wykombinować jakieś inne rozwiązanie za najwyżej kilkaset PLN. I będzie to działać może trochę mniej komfortowo, ale na pewno taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Oryginalne pomysły ..najciekawszy rura w rurze .. kondensacja i lanie się skroplin gwarantowane

Szanowni Panie Brzęczkowski i Panie Zdunie! Na zadane pytanie odpowiedziałem forumowiczowi grzech25, że dla lepszej wymiany ciepła zamiast "przytulić" kanał do kanału od dawna stosuje się system "rura w rurze". I tyle w temacie.

W odróżnieniu od "cacek", które forumowicz Brzęczkowski sprzedaje swoim zamożnym klientom ja mam u siebie wentylację naturalną (nie mylić z grawitacyjną :D) wykonaną z tanich elementów "marketowych" właśnie za te kilkaset PLN, tylko nieco przerobionych, aby prawidłowo działały. Po trzech latach od oddania budynku do użytkowania mogę z satysfakcją stwierdzić, że z tą wentylacją żyje mi się tu całkiem dobrze :cool:

No i działanie tej wentylacji nie potrzebuje dodatkowo płatnego prądu z sieci (a także działa gdy prądu nie ma :))

P.S. A poza tym ciekawy to zdun, który zabiera głos w sprawie kondensacji :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panie Brzęczkowski i Panie Zdunie! Na zadane pytanie odpowiedziałem forumowiczowi grzech25, że dla lepszej wymiany ciepła zamiast "przytulić" kanał do kanału od dawna stosuje się system "rura w rurze". I tyle w temacie.

W odróżnieniu od "cacek", które forumowicz Brzęczkowski sprzedaje swoim zamożnym klientom ja mam u siebie wentylację naturalną (nie mylić z grawitacyjną :D) wykonaną z tanich elementów "marketowych" właśnie za te kilkaset PLN, tylko nieco przerobionych, aby prawidłowo działały. Po trzech latach od oddania budynku do użytkowania mogę z satysfakcją stwierdzić, że z tą wentylacją żyje mi się tu całkiem dobrze :cool:

No i działanie tej wentylacji nie potrzebuje dodatkowo płatnego prądu z sieci (a także działa gdy prądu nie ma :))

P.S. A poza tym ciekawy to zdun, który zabiera głos w sprawie kondensacji :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Nie bardzo wiem, dlaczego Pan nas za Swoje ułomności obwinia?

Nie bardzo wiem dlaczego uważa Pan centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła ze skrzynkami kanałami izolowanymi za 2300zł

Poda Pan tańszy zestaw, czy tak jak większość tu piszących, tylko pierdoły zamiast konkretów ? Jeżeli boi się Pan wyjść na głąba to dalej Pan pisze o mnie nie o rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Poda Pan tańszy zestaw, czy tak jak większość tu piszących, tylko pierdoły zamiast konkretów ?

Drogi Panie! Już niejeden tu panu "przypalił" za Pańskie pseudonaukowe wywody więc nie będę się tu do nich przyłączał. Przyczepił się pan mojej porady dla grzech25 jak rzep psiego ogona nachalnie reklamując swoje rekuperatory. Nie dam się wciągać w dalszą "pyskówkę" bo mnie to nie "rajcuje" :p (a jak widać i autor wątku nie ma ochoty brać w tym udziału, bo i jemu przynajmniej na razie nie chodzi o pańskie "porady").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Nie wiem gdzie Pan widzi pyskówkę. Zapytałem jasno. Odpowie Pan? czy

Ja nie aspiruję do bycia ekspertem w dziedzinie wentylacji mechanicznej bo po prostu mnie to NIE INTERESUJE !! Na szczęście obyłem się bez NIEJ! Nie widzę zatem powodu aby zagłębiać się w tych "akademickich" dyskusjach. Niech pan sobie znajdzie innego adwersarza. Autora wątku TEŻ (JAK WIDAĆ) to NIE INTERESUJE!! Proszę czytać ZE ZROZUMIENIEM i nie epatować czytelników swoją niewątpliwą wiedzą, bo w tym wątku nie jest tu potrzebna i oczekiwana ;)

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...