Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

brak strzemion w żebrze rozdzielczym


Recommended Posts

Witam.

 

Proszę o wyrażenie opinii jak poważny jest brak strzemion "esek" w żebrze rozdzielczym w stropie teriva 24/60?

 

Długość belek wynosi 4,8 m, podparcie belek w odległości 4,55 m. Wymiary stropu 4,55 x 7,2 m. Strop zalany betonem B25, grubość nadbetonu 4 cm (Teriva light). Nad stropem będzie poddasze nieużytkowe, nieogrzewane, obciążane bezpośrednio jedynie wartswą wełny mineralnej.

W stropie wykonano dwa równoległe "żebra" rozdzielcze w odległości od siebie 1 m (symetrycznie od środka stropu po 0,5 m). "Żebra" składają się z dwóch prętów #12, górą i dołem. Pręty "górą" zostały położone na górnych prętach belek Teriva, natomiast pręty dolne zostały położone na stopce betonowej belek Teriva. Pręty górne zostały przymocowane drutem wiązałkowym do prętów belek teriva, natomiast dolne niczym nie zostały przytwierdzone.

 

Wiem, że żebra rozdzielcza mają chronić przed klawiszowaniem ale za co odpowiadają strzemiona w żebrach? Czy to jest tylko metoda na trwałe przytwierdzenie prętów żeber żeby się nie przemieszczały podczas betonowania czy mają jeszcze inną funkcję?

Czy tak wykonane żebra kompletnie nie spełnią swoich funkcji i lepiej od razu robić sufit podwieszany w rozpatrywanym przypadku?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...