Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dolot powietrze Spartherm Varia 2rrh


grzechuuu

Recommended Posts

Grzechu przy tych wkładach niestety nie będziesz miał bardzo dobrego sterowania, ponieważ są one wykonane w bardzo starej technologi, poza klapkami wkłady te mają jeszcze specjalne otwory do pobierania powietrza z pomieszczenia z którymi to nic nie zrobisz bo jak sądzę nie masz dostępu. Tak jak wspomniałem możesz pokusić się o dołożenie płyty z wermikulitu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Chyba jednak zostawię tak jak jest. Nie chce rozbierać obudowy tym bardziej że cała chata po remoncie a miesiąc temu dodatkowo rozkuwałem komin żeby wkład dołożyć. Taniej jednak będzie jak mi więcej spali w ciągu sezonu o te 2 m3 niż coś tam kombinować, tym bardziej że kominek działa :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To moje pytanie wtemacie kto kominek stawiał lub sprzedawał nie było bezcelowe.

W Szczecinie masz sporo naprawdę porządnych firm, które po tych kilku latach użytkowania takiego wkładu, są w stanie go podremontować. Wiedzą jak go rozebrać od środka, wiedzą gdzie doszczelnić, jak wymienić uszczelki, dorobią dolot powietrza czy deflektor jeżeli trzeba, albo np. zaproponują być może przy okazji założenie regulatora ciągu na samym kominie.

Do samej firmy Spartherm też nie jest daleko ze Szczecina ... a tam posiadają ekipy serwisowe.

Możesz zlecić taką usługę i twój wkąłd kominkowy będzie zachowywał się dużo lepiej po takich zabiegach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie jasno się wyraziłem. Sam też mam świecący kominek, a swoją akumulację dołożyłem w postaci 6 metrów rury dymnej (kominka jako takiego - nie ruszając). A całość zabudowałem 800 cegłami szamotowymi. U Enia akumulacja tymi rurami jest rozbudowana moim zdaniem perfekcyjnie. Ciepło pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...