Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Panele RODEO - imitacja drewna na elewacji - dyskusja z Producentem.


Recommended Posts

Realizacja i problemy na jednej z budów w Szczecinie u naszej forumowiczki, którą póki co zostawiliśmy po budowie "z brzuchem" czyli odspojonym prawdopodobnie panelem od podloża.

Układ warstw byl nastepujacy:

- klej na kleju cementowym Caparol 190S klejony obwiedniowo plus placki

- Styropian grafitowy 20cm Termoorganika Termonium 0,032

- kołkowanie w termodyblu

- Warstwa zbrojąca: siatka Caparol 165g/m2 zatopiona w bezcementowym kleju Caparol: ZF699 (wybor kleju - aby uniknac wykwitów)

http://www.caparol.pl/produkty/masy-szpachlowe-i-tynki-elewacyjne/masy-szpachlowe/dyspersyjne/capatect-zf-spachtel-699.html

po wykonaniu tych warstw - przerwa technologiczna na zwiazanie kleju

- klejenie grzebieniem 4mm paneli rodeo

Przerwa technologiczna 2-3 tygodnie

- bejcowanie lakierobejca, wg wytycznych producenta w rozmowie telefonicznej "dowolna bejca na bazie wody" - wybralismy Fluugera

 

Efekt: na zdjeciach:

DSC_0002.jpgDSC_0005.jpgDSC_0008.jpgDSC_0010.jpgDSC_0011.jpg

 

Pojawily sie pecherzyki na bejcy

miejscami panel odspaja sie od podloza - widac wybrzuszenie, ktore pojawia sie lub znika.

 

No i teraz niestety musimy to naprawic. Prosze Pana Dariusza:

Rodeo Dariusz Rewers

ul. Św. Marcina 29/3

71-544 Szczecintel. kom. 668 64 65 66 [email protected]

 

O przedstawienie swojego stanowiska w formie pisemnej w tym watku na temat wykonanych przez nas prac i zalecen dotyczacych unikniecia na przyszlosc takich sytuacji. Coraz wiecej tych imitacji sie wbudowuje i nie mozemy sobie pozwolic na tego typu wpadki, w zwiazku z powyzszym - prosze o opinie, szkolenie etc, aby na przyszlosc takie sytuacje nie mialy miejsca. Jednoczesnie do dyskusji zapraszam naszych forumowych wykonawcow: ewbuxxxo i hubertsain aby tez zabrali glos w sprawie swoich realizacji i wymiany doswiadczen i sposobow ewntualnych napraw w podobnych sytuacjach.

 

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmmm... zakładając, że jest to pianka i proces produkcji polega na wypełnieniu formy a potem "wyrównaniu" go do wymiarów, nałożenia siatki a na to masy akrylowej mającej za zadanie utwardzić i nadać kolor... To przy założeniu, że sama pianka była dobrze wykonana, to ja bym stawiał, że gdzieś owa siatka na masie akrylowej była nie teges - stąd bąbelki.... a odspojenie - hmm... czyżby wzięło się z niestarannego położenia warstwy akrylowej a lakierobejca tylko zrobiła swoje?

Poza tym jest jeszcze jeden patent: oni niby na stronie zalecają Bondex Satin Finish a jest to lakierobejca rozcieńczana benzyną lakową, podobnie na stronie podają, że to benzyna lakowa nadaje się do czyszczenia w trakcie malowania. Tu kilka niusów o zalecanej farbie:

http://www.promesa-farby.pl/strona.php/module=Cms/action=Pokaz/Dzial=/IDArtykulu=96/id=14224/tryb=g/strona=2

Oznaczałoby to, że woda weszła pomiędzy warstwy i zwyczajnie zrobiła kłopoty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak: usunalem jeden wpis w tym watku i watku o elewacjach gdzie pisalem do marnon . Usunalem - nie wiem czy slusznie, daje sobie chwile czasu zeby na spokojnie ocenic sytuacje i podjac jakas decyzje. Pozostaje w kontakcie z inwestorka, wiec sprawa jest zywa, tyle ze jeszcze nie nadaje sie do publikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie wygląda to dobrze, wymalowałem już sobie projekt elewacji ala pruski mur z zastosowaniem tych paneli, ale z tego co widzę muszę poczekać na rozwój wątku, nie jest to pierwszy przypadek ktoś z forum widziałem sprzedaje aktualnie te panele po demontażu a tego wolałbym uniknąć.

 

Zaproponowałem w innym wątku o tych panelach klej a mianowicie klej izoflex bądź też elastolith, są to kleje na bazie żywic wodoodporne i bardzo elastyczne przeznaczone do klejenia produktu z materiałów które pracują w trakcie zmiany temperatur. Fakt tanie nie są ale biorąc pod uwagę podobne właściwości fizyczne rodeo i elastycznego klinkieru myślę że mogłoby to pomóc.

 

Co innego ten pęcherz, tu musi się wypowiedzieć producent.

Edytowane przez Beata&Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent nie wypowie sie w tym watku. Rozmowy trwaja telefonicznie, mam nadzieje ze wkrotce uda sie zamknac temat i kwestie reklamacji, nie bede tego opisywac, bo musialbym teraz kazde slowo z prawnikiem konsultowac.

W skrocie - producent zarzuca nam bledy w montazu, ale chce pomoc wybrnac z tej niezrecznej dla wszystkich sytuacji.

 

Generalnie wszytsko wskazuje na to, ze szczesliwie dla Inwestorki, Producenta i dla nas - wykonawcy uda sie temat sprawnie, szybko i w satysfakcjonujacy sposob zalatwic sprawe i to moze jeszcze przed zima.

 

Dalsza wspolpraca i kolejne realizacje niewykluczone, ale musze naszych chlopcow wyslac do P. Darka na szkolenie, lub zaprosic P.Darka do przeprowadzenia szkolenia u nas w firmie. Pomimo tego, ze ostatnia rozmowa telefoniczna ze mna zostala przez Pana Darka dosc ... stanowczo i gwaltownie przerwana, ale ... nie ma co sie obrazac... kazdemu czasami puszczaja nerwy.

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 5 months później...

Imitacja drewna na elewację... Szerze powiedziawszy zdumiewa mnie nazwa "bejca" do tego "dowolna" sama bejca do malowania imitacji to zdecydowanie za mało - musi być wspomniana lakierobejca. Druga rzecz to powstałe pęcherze - jak sądzę nie powstały pod rdzeniem paneli drewnopodobnych a jedynie wypaczyła się zaschnięta powłoka lakierobejcy akrylowej (wodnorozpuszczlnej) - Taka sytuacja mogła mieć miejsce w sytuacji kolizji stosowania separatora tłustego przy produkcji imitacji drewna i który mógł na nich pozostać do instalacji. Potraktowanie miejsca z tłustej plamy wodną lakierobejcą skutkować może odparzeniem i powstaniem pęcherza. Tu też przy imitacjach drewna na elewacji może być ważny podkład gruntujący. Zasięgnąłem dużo wiedzy fachowej mając do czynienia z wiodącym producentem szeregu imitacjami drewna na wymiar - PLASTMAKER - http://www.plastmaker.pl/ W zależności od rodzaju materiału czy też jego technologii produkcji danego materiału należy stosować różne podkłady pełnokryjące czy też gruntujące przed położeniem lakierobejcy i nie przypadkowej ale dedykowanej. z kolei aby zminimalizować ryzyko niepożądanych wykwitów węglany wapnia wskazane jest stosowanie dedykowanych klejów dyspersyjnych nie zawierających wapna i cementu. Pozostając jednak przy malowaniu imitacji drewna to z doświadczenia mogę powiedzieć, że dobrze wykonane tzw.deski styropianowe dobrze jest traktować białym podkładem akrylowym o dużej gęstości jaki właśnie znajduje się w ofercie producenta PLASTMAKER. idąc dalej elastyczne deski elewacyjne tzw. okładzina elewacyjna o nazwie PLASTER TYNK wymaga zastosowania zupełnie innego podkładu niż tzw. deski styropianowe - więcej wiedzy o tym możną zasięgnąć na www.PLASTER TYNK.pl. Ciekawym rozwiązaniem jest także niebagatelna oferta imitacji drewna tzw. ANTY DESKA - stworzona i flagowana marką KNAUF - tam poza wysokiej jakości imitacji drewna na rdzeniach styropianowych znajdziemy także elastyczną deskę elewacyjną. Więcej na www.antydeska.pl

Poniżej dla wszystkich zainteresowanych załączam dwa wartościowe filmy instruktażowe z montażu - imitacji drewna na elewacji w postaci tzw. desek styropianowych oraz elastycznej deski elewacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fighter1983 stosowałeś ostatnio deski Tiserec? Zdecydowałem że nie wezmą Rodeo bo Tiserec jest ładniejszy. Oglądałem też tynki Dryvit drewnopodobne i to już całkowita porażka.

Akurat dziś przyjechały do mnie próbki. 2 pomalowane i 2 surowe do malowania. Mam pewien dylemat. Jeśli się zdecyduję na Tiserec zamiast boniowania to warto w Twojej opinii dopłacić do powłoki półelastycznej? Którą z nich stosowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fighter1983 stosowałeś ostatnio deski Tiserec? Zdecydowałem że nie wezmą Rodeo bo Tiserec jest ładniejszy. Oglądałem też tynki Dryvit drewnopodobne i to już całkowita porażka.

Akurat dziś przyjechały do mnie próbki. 2 pomalowane i 2 surowe do malowania. Mam pewien dylemat. Jeśli się zdecyduję na Tiserec zamiast boniowania to warto w Twojej opinii dopłacić do powłoki półelastycznej? Którą z nich stosowałeś?

Stosowałem. 3mm i 10mm. Póki co jest nieźle. Chyba 5-6 realizacja i jest ok. Na jednej tylko był jakiś tam problem z bejca . Nie powiem co dokładnie bo nie mój temat, wiem że trzeba było bejcowac jeszcze raz. Ale w sumie drobiazg w porównaniu z tym co działo się z produktem którego nazwa dość słusznie kojarzy się z "ostra jazda bez trzymanki" od połowy sierpnia zaczynamy przy sytej elewacje gdzie będzie sporo tisereca więc możesz wpasc po sąsiedzku zerknac jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inart :)

Nie. Ale blisko. Prywatny inwestor a raczej inwestorzy. Na glebowej. Taka wielka chałupa po lewej jadąc od vogla. Tylko jeden budynek tam jest więc łatwo zlokalizować. Od 15 sierpnia zaczynamy ale do tisereca mnóstwo czasu bo to wielkie jest więc zanim docieplimy klej siatka... Pewnie z miesiac nim tisereca zaczniemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wpadnę pogadać. O kogo mam pytać? :confused:

 

No ja tam będę Max 2-3 razy podczas całej realizacji. Będą chłopaki ale nie wiem jeszcze ktora ekipa. Jak wejdziemy dam nr tel do przewodnika stada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tej Glebowej . Chałupa wielka bo to bliźniak:)

Korzystając z okazji mam kilka pytań.

1. Który Tiserec jest lepszy do ułożenia ? 3 czy 10mm? Który będzie na Glebowej?

Z rozmowy z szefem Tisereca zrozumiałem że nie robią już 3mm ale może coś pokręciłem....

Na razie załatwiam temat bejcy w niestandardowym kolorze.

2. Możesz zostawić dla mnie na Glebowej próbniki silikonowego białego tynku 1,5mm Caparola i Bolixa? Zamówię u Ciebie któryś z nich ale jeszcze nie wiem który.

Carbon to nie moja półka ;)

3. Masz doświadczenie z płytkami klinkierowymi na elewacji?

Rodzi sie pewien plan i elewacja z klinkieru klejona na styropian przypominająca dom w stylu angielskim to główny element tego planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...