Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Panele RODEO - imitacja drewna na elewacji - dyskusja z Producentem.


Recommended Posts

No i stalo sie, po praktycznie 5 latach prob i bledow znalazlem rozwiazanie.

prace testowe i przygladanie sie zajely ponad 2 lata - i nie mam zastrzezen co do tej deski - w zwiazku z powyzszym - wprowadzilem do obrotu u siebie.

Jest wszystko co trzeba : pelny system, z aprobata ITB, deska wyglada pieknie, tak jak powinna wygladac, a nie jak plastikowe "nie wiadomo co"

Wprowadzilem ja do obrotu, mam mieszalnik do bejc i tynkow Greinplast , wiec wszytsko "od reki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 5 months później...
I jak to się sprzedaje/sprawdza?

A to ciekawe pytanie swoja droga bo nad tym sie nie zastanawialem :)

u nas 2019 rok rozchod: 3152szt panela OEA-D czyli tyle sprzedalismy lub wbudowalismy na naszych realizacjach czyli okolo 980mkw deski.

Nie jest to jakos specjalnie duzo, no ale my tez nie jestesmy jakas wielka firma.

 

W perspektywie producenta: nie mam pojecia jakie sa moce produkcyjne na rok, ale w 2019 roku byly 2 takie miesiace, ze na ta deske sie czekalo, bo nie nadazali z produkcja, przy czym wiem, ze deska jest produkowana caly czas na 100% mozliwosci produkcyjnej linii w calym roku i magazynowana, zatem zima pewnie jest nadprodukcja a w sezonie wybierana "do 0" czyli producent sprzedaje 100% swojej produkcji. Od paru lat probuja zwiekszyc moce produkcyjne, ale cos tam nie wychodzi z tym ze wzgledu na trudnosc zautomatyzowania procesu. (poki co jest to robota reczna, kazdy panel produkowany jest recznie).

 

Zatem czy sie sprzedaje: tak sprzedaje sie doskonale, mogloby u nas troche lepiej :) no ale na wszystko przyjdzie czas

Jak sie sprawdza: sprawdza sie doskonale, bo jedyny problem poki co jaki wystepuje - to ewentualna zmiana koloru, bo sie inwestorowi nie podoba i trzeba zmienic kolor. W 2019 roku mielismy jeden przypadek gdzie klientce prywatnej wykonawca krzywo to poprzyklejal, no ale na to juz niestety wplywu nie mamy.

 

Wypozyczanie wzorników: https://med-bud.pl/greinplast-wypozyczenie-wzornika-greinplast-deska,c65,p450,pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Znalazłem Greinplast, ale:

1. przecież to jest zwykła taśma bez podkłądu styropin/storodur

2. na zdjęciach powykonawczych nie wygląda to dobrze

3. Jak deka elewacyjna da w tej chwili najlepszy efekt? jestem w stanie nawet dołożyć, ale nie chciałbym patrzeć na miernotę

4. Co sądzicie np. o pcv -np. winch (sytem wpc?) z hipermarktu?

5. Potrzebuję ok. 40m2 i najlepiej ze sprawdzonym wykonawcą(PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Greinplasta od 2017r na elewacji. Zanim wybralem planele zwiedziłem z 3 firmy i ten produkt wydawal mi sie najlepszy. Nie wiem jak obecne ceny ale wtedy z klejem i lakierem komplet wyszedl okolo 100zl/m2 Ja jestem do dzis zadowolony, większość ludzi odwiedzających pyta czy to prawdziwe deski.

Panele kleiła mi firma ktora robiła ocieplenie, robili to pierwszy raz i wyszlo im bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Greinplast, ale:

1. przecież to jest zwykła taśma bez podkłądu styropin/storodur

2. na zdjęciach powykonawczych nie wygląda to dobrze

3. Jak deka elewacyjna da w tej chwili najlepszy efekt? jestem w stanie nawet dołożyć, ale nie chciałbym patrzeć na miernotę

4. Co sądzicie np. o pcv -np. winch (sytem wpc?) z hipermarktu?

5. Potrzebuję ok. 40m2 i najlepiej ze sprawdzonym wykonawcą(PW)

ad1 - no i co w zwiazku z tym :)

ad2 - kwestia gustu

ad3 - wlsnie ta o ktorej piszemy

ad4 - niepo to szukalismy kilka lat czegos co dziala, nie starzeje sie nie babluje, nie odparza i nie daje wykwitow zeby teraz szukac na sile czegos co moze nas niemile zaskoczyc - jak to mowia nie wywazac otwartych drzwi

ad5 - czy to towa czy razem z montazem - prosze bardzo mozemy ogarnac. dostarczyc na terenie calej EU a z wykonawstwem to juz raczej niekoniecznie zasuwac kilkaset km zeby pare metrow deski polozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad5 a w położeniu 100% rezultatu, nikt tego nie chce u mnie kłaść, sugerują, że lepsze na podkładach styro.

Ile rozsądnie warto dać za położenie? Bo gość życzy sobie aż 100 zł/m2, więc koszty całkowite wyszłyby pewnie ok. 250zł/m2 :(

Edytowane przez Adaxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad5 a w położeniu 100% rezultatu, nikt tego nie chce u mnie kłaść, sugerują, że lepsze na podkładach styro.

Ile rozsądnie warto dać za położenie? Bo gość życzy sobie aż 100 zł/m2, więc koszty całkowite wyszłyby pewnie ok. 250zł/m2 :(

 

To zależy trochę od tego jak masz to podzielone. Czy w jednym kawałku czy wstaweczki po kawałeczku.

Jezeli w jednym 85 netto robocizna jak kawałki 100 netto jest rozsądną cena. No a materiał wyjdzie jakieś 120 netto mkw

Oczywiście licząc że siatka z klejem zrobiona.

A gdzie Ty to masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, gość powiedział, że potrzeba na to 2 dni (1 klejenie i 2-gi malowanie), więc wyszłaby mu dniówka 2 ts zł/d - Figther tylko mi nie mów, że to normalka. Małopolskie - masz PW.

Ostatnio około 34mkw 2osoby prawie 4dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witam, poszukuję właśnie czegoś na elewację co będzie imitowało drewno. Chodzi o przykrycie całych szczytowych ścian, a nie tylko elementów dekoracyjnych. Myślałam o elastycznej desce lub desce styropianowej. Czy mogą mi Państwo polecić któreś rozwiązanie? Zależy mi na trwałości rozwiązania i jak najmniejszej ilości pracy już po zamontowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję właśnie czegoś na elewację co będzie imitowało drewno. Chodzi o przykrycie całych szczytowych ścian, a nie tylko elementów dekoracyjnych. Myślałam o elastycznej desce lub desce styropianowej. Czy mogą mi Państwo polecić któreś rozwiązanie? Zależy mi na trwałości rozwiązania i jak najmniejszej ilości pracy już po zamontowaniu.

Greinplast OEA-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję właśnie czegoś na elewację co będzie imitowało drewno. Chodzi o przykrycie całych szczytowych ścian, a nie tylko elementów dekoracyjnych. Myślałam o elastycznej desce lub desce styropianowej. Czy mogą mi Państwo polecić któreś rozwiązanie? Zależy mi na trwałości rozwiązania i jak najmniejszej ilości pracy już po zamontowaniu.

 

Od czterech lat mam na elewacji dokładnie to:

https://www.artbud.pl/pl/p/Deska-dekoracyjna-szerokosc-13-cm-elastyczna-Sysdekor/38764

 

trwałe i kompletnie bezobsługowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Rodeo zaczeło wciskać nową deksę zamiast premium, 3mm, które rozpadają się w rękach, dramat.

greinplastowa w rekach tez sie rozpada, i trzeba na nia uwazac. ale po przyklejeniu jest mega :D

 

Natomiast co do rodeo - juz mi sie opinia wyrobila po przygodach kilka lat temu i teraznie wiem jaka by musiala byc, zebym sprobowal ich nowego produktu. poza tym dziala mi greinplast od kilku lat i nie bede wywazac otwartych drzwi :D

 

Jak to mowia: jak cos dziala to nie ruszaj bo przestanie dzialac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Oto najbardziej ekstremalny test deski Greinplast OEA-D jaki udalo nam sie wymyslec w warunkach domowych 1f603.png:D

Test polegał na wyrzuceniu próbki testowej w połowie 2017 roku na działkę gdzieś w trawę, przy okazji koszenia działki próbka była przerzucana - raz deską do ziemi, raz deską do góry, oparta o ogrodzenie - zupełnie przypadkowo.

Leżała tam cały czas - przez 3 lata nieprzerwanie, w błocie, śniegu, deszczu, mrozie, wietrze.

zdj 1 z godziny 10:00 - wyciagniete z krzaków

http://pliki.med-bud.pl/elewacje/testdeski/DSC_0717.jpg

 

zdj 2 z godziny 10:06 - umyta wężem ogrodowym + detergent

http://pliki.med-bud.pl/elewacje/testdeski/DSC_0718.jpg

 

zdj 3 z godziny 10:55 - wyschło sobie, widać powoli, że po 3 latach takiego podłego traktowania w miejscach zagłebień bejca wymagałaby jakiejś renowacji, ale nic z tym nie robimy. Próbka ląduje na kolejne lata w krzaki, trawę, błoto, deszcz i mróz

http://pliki.med-bud.pl/elewacje/testdeski/DSC_0719.jpg

 

Test będzie trwał dalej kolejne lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Cześć, Fighter działacie na Śląsku też?

hej, srednio, ostatnio bylismy we wroclawiu, ale to wyjatkowo, ale na slasku masz

https://www.facebook.com/PT-Inwest-Paulina-Soba%C5%84ska-395990291252222/

 

mega ogar elewacyjny... nie wiem czasmi czy nie lepsiejszy od nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...