Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aeris 350 - alternatywa


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Osobiście mam mieszane uczucia jeśli firma zajmująca się sprzedażą rekuperatorów posiada spółkę o kapitale zakładowym w kwocie 30000 zł (czyli cena za 4 rekuperatory) - dla mnie osobiście jest to dyskwalifikacja (co będzie jeśli coś się stanie ze sprzętem)...

 

Zehnder 350 ma inny spręż niż pozostałe więc i wydajność będzie ok. 380m3/h

AirPack ma dobre komponenty i bardzo fajny sterownik (zerknij do nas na stronę i ściągnij sobie instrukcje A++)

Onyx także ma dobre komponenty sterownik ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde teraz roznica pomiedzy 350 a 450 aerisa (zehnder, comfoair...) to 3000? nie powinno byc raczej 1,5k? za +3000 to powinienes miec 550

(tak patrze po alledrogo i tam 350 ok. 7000, 450 - 8500, zas 550 - 10000)

chodzi o to że mam budzet max 7500 pln max na reku ze sterownikiem i montaz - jest to cena sprzed 2 lat taka była oferta - w tej cenie ani 450 ani 550 tym bardziej nie znajde, dlatego szukam alternatywy. Na razie zaproponowali komvonenta 400 recu i czekam na cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam mieszane uczucia jeśli firma zajmująca się sprzedażą rekuperatorów posiada spółkę o kapitale zakładowym w kwocie 30000 zł (czyli cena za 4 rekuperatory) - dla mnie osobiście jest to dyskwalifikacja (co będzie jeśli coś się stanie ze sprzętem)...

 

Zehnder 350 ma inny spręż niż pozostałe więc i wydajność będzie ok. 380m3/h

AirPack ma dobre komponenty i bardzo fajny sterownik (zerknij do nas na stronę i ściągnij sobie instrukcje A++)

Onyx także ma dobre komponenty sterownik ok.

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym kapitałem zakładowym??

kerado28 mam zapotrzebowanie 350m3 myślę ze wystarczyłby Onyx 400 dream, mozesz napisac ile u Ciebie musiałbym zapłacic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zapotrzebowanie 350m3 - 500 - tka jest za duza...

Choć z drugiej strony jezeli róznica w cenie niewielka to może lepiej mieć większy niż mniejszy - zawsze to jakiś zapas mocy pozostaje...Moze i jest to opcja do rozważenia? Druga sprawa to znaleźć dobrego instalatora a nie taniegobo to nie zawsze w parze idzie choć tani i dobry to chyba oksymoron...?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej zdjęcia zobaczymy jak masz wyprowadzone króćce do podłączenia rekuperatora.

wychodzą z sufitu w kotłowni, centrla ma wisiec na ścianie bo pod nia jest rozdzielnia podłogówki, zdjec nie mam niestety, moge jutro zrobic ale nie wiem jak sie wkleja. A jakie znaczenie mają te zdjęcia? 4 rury z sufitu - dwusetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Provent Mistral duo 400 lub 600 - tego modelu nigdy nie testowaliśmy, więc się nie wypowiem.

Szanowny Panie , trochę podstawowej wiedzy. Pan popatrzy na rekuperatory - wymienniki dobudowuje się równolegle nie szeregowo - Umieszczenie wymiennika za wymiennikiem zwiększa opory, nie sprawność. RS 160.jpg tak to się robi , nie tak rekuperator-mistral-duo-600_big.jpg

 

4 producentem Aerisa jest firma Zehnder - fajne rekuperatory pod względem serwisu
0_03c4563fb14156d29878c9a746ac3c64b1eb4cce.jpg - nawet nie trzeba komentować

Chce Pan doradzać? Ok! Ale powinien Pan znać choć podstawy działania wymienników, co to jest optymalna prędkość powietrza w kanale czy samoregulacja.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że mam budzet max 7500 pln max na reku ze sterownikiem i montaz - jest to cena sprzed 2 lat taka była oferta - w tej cenie ani 450 ani 550 tym bardziej nie znajde, dlatego szukam alternatywy. Na razie zaproponowali komvonenta 400 recu i czekam na cene.

Czy ktoś może napisać info na temat komvonenta 400 recu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Pan chce wybierać centralę na podstawie opinii z forum? To najważniejsza rzecz w domu. Zapewnia zdrowie i komfort, lub koszmar.

- Tu jak ktoś ma węgiel to go chwali, tu są nawet tacy co za normalne uważają, że rurki zasilane pompą ciepła wkłada się w podłogę choć pompa służy głównie do chłodzenia! Czy, że wentylację domową robi się na przemysłowych, blaszanych kanałach.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Pan chce wybierać centralę na podstawie opinii z forum? To najważniejsza rzecz w domu. Zapewnia zdrowie i komfort, lub koszmar.

- Tu jak ktoś ma węgiel to go chwali, tu są nawet tacy co za normalne uważają, że rurki zasilane pompą ciepła wkłada się w podłogę choć pompa służy głównie do chłodzenia! Czy, że wentylację domową robi się na przemysłowych, blaszanych kanałach.

Widzisz Maciek co to za człowiek. Wiedzy nie ma, śmieszne teorie z kosmosu a chce doradzać innym. Słuchaj użytkowników Kerado lub Indiana, bo ten tu potrafi tylko bzdury opowiadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu niech Pan nie sieje fermentu, chyba oczywiste jest ,że poza pytaniami na forum, czytam opinie, dzwonię i mailuję choćby z Panem na temat polecane przez Pana centrali Airpacka ale także z innymi osobami. Więc nie jest tak, że jak ktoś powie mi - to jest dobre - to ślepo w to wierzę. Gdyby tak było to już by Pan montował mi Airpacka:-) A montuje Pan?

pozdrawiam

Naprawdę Pan chce wybierać centralę na podstawie opinii z forum? To najważniejsza rzecz w domu. Zapewnia zdrowie i komfort, lub koszmar.

- Tu jak ktoś ma węgiel to go chwali, tu są nawet tacy co za normalne uważają, że rurki zasilane pompą ciepła wkłada się w podłogę choć pompa służy głównie do chłodzenia! Czy, że wentylację domową robi się na przemysłowych, blaszanych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na opinie wywołanych do tablicy na temat Konfoventa 400:-) Tylko może jakies bardziej obszerne niz jednozdaniowe pana TB;)

Widzisz Maciek co to za człowiek. Wiedzy nie ma, śmieszne teorie z kosmosu a chce doradzać innym. Słuchaj użytkowników Kerado lub Indiana, bo ten tu potrafi tylko bzdury opowiadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu niech Pan nie sieje fermentu, chyba oczywiste jest ,że poza pytaniami na forum, czytam opinie, dzwonię i mailuję choćby z Panem na temat polecane przez Pana centrali Airpacka ale także z innymi osobami. Więc nie jest tak, że jak ktoś powie mi - to jest dobre - to ślepo w to wierzę. Gdyby tak było to już by Pan montował mi Airpacka:-) A montuje Pan?

pozdrawiam

To już nie mącę. Uważam tylko, że gdy się centrale ogląda i słucha to różnice są ogromne. Jeszcze raz przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak juz podejmę decyzję powiedzmy i ograniczę wybór do 2 - to wtedy jest szansa ze podjadę i posłucham. Moim skromnym zdaniem bez sensu jest jeździć i słuchać 10 central bo się w tedy pogubie w nawale bodźców. Może się nie znam ale tak będzie chyba rozsądniej. Poza tym w przypadku gdy mam juz instalację a potrzebuję tylko reku to słuchanie chyba nie ma aż tak wielkiego znaczenie bo i tak liczy sie końcowe ustawienie po montażu A na instalację już nie mam wpływu...

To już nie mącę. Uważam tylko, że gdy się centrale ogląda i słucha to różnice są ogromne. Jeszcze raz przepraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak juz podejmę decyzję powiedzmy i ograniczę wybór do 2 - to wtedy jest szansa ze podjadę i posłucham. Moim skromnym zdaniem bez sensu jest jeździć i słuchać 10 central bo się w tedy pogubie w nawale bodźców. Może się nie znam ale tak będzie chyba rozsądniej. Poza tym w przypadku gdy mam juz instalację a potrzebuję tylko reku to słuchanie chyba nie ma aż tak wielkiego znaczenie bo i tak liczy sie końcowe ustawienie po montażu A na instalację już nie mam wpływu...

To jeden wyjazd. Nie porówna Pan central jak nie stoją obok... ale miałem nie przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...