Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Działalność w Norwegii, prawo, podatki


Marek0123

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

mam zamiar otworzyć firmę, która bedzie zajmowala się montażem kominków w Norwegii. Próbuję się zapoznać z wszelkimi przeszkodami, które mogą mnie napotkać i potrzebuję pomocy odnośnie praw, podatków jakie tam obowiązują. Pracowałem tam kiedyś w budowlance przy wykończeniach wnętrz, obecnie zakładam kominki w Polsce, ale szukam lepszych perspektyw, myślę że Norwegia to dobry kierunek. Każda pomoc dla mnie się liczy, jeśli ktoś prowadzi, prowadził tam firmę czy też wie cos na ten temat to proszę o info.

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno sprawy urzędowe są mniej skomplikowane w Norwegii niż w Polsce, a jeśli język urzędowy stanowi przeszkodę, to zawsze można skorzystać z tłumacza. mój kuzyn ma firmę sprzątającą, a kolega budowlaną , obydwaj w Norwegii, z tego co wiem, to korzystają z usług biura rachunkowego, które ogarnia całą papierkową robotę, więc na pewno jest to duże odciążenie, a koszty nie są tragiczne. Niestety nie znam nazwy biura, mogę się dowiedzieć. Może ktos na tym forum prowadzi firmę w Norwegii i będzie mogl wiecej pomóc, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie w jakim kraju prowadzisz poważną działalność gospodarczą , obojętnie z jak skomplikowaną i uciążliwą biurokracją trzeba się użerać, dobra i uczciwa księgowa to podstawa, ja mam dobre doświadczenia z biurem Norwegia Consulting, firma z takim granatowo-czerwonym logo, wydaje mi się, że powinni Ci pomóc, szczególnie na starcie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...