Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MArcina i DOroty PROjekt własny - komentarze


madopro

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jak połączyliście kominek dachowy z kratkę wentylacyjną w kuchni? Macie normalny murowany kanał wentylacyjny? Mam też tak w projekcie, kominek dachowy połączony z kratkę wentylacyjną rurą spiro. Znajomy dekarz jak zobaczył projekt powiedział, że taki kominek to złe rozwiązanie, bo on nie wyciąga powietrza z pomieszczenia tylko powoduje ciąg wsteczny. Nie boicie się tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz budynku zastosowaliśmy kształtki wentylacyjne z silikatu 24x24 z otworem o średnicy 16cm.

Końcówka będzie spięta prawdopodobnie rurą spiro i owinięta szczelnie wełną mineralną.

Większość tak ma i raczej nie narzeka.

Z tym ciągiem wstecznym to na dwoje babka wróżyła, i murowany komin nie da pewności, że nie zaciągnie.

Niby producenci kominków deklarują, że unikalny kształt ich produktu (bla bla bla) zabezpiecza przed wwiewaniem przez komin.

Na ile to prawda, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość ma 108m2, w tym kotłownia 3m2.

Kuchnia po otynkowaniu ma dokładnie 245 x 365cm.

 

Tak jak wspominałem kilka postów wcześniej - nie szacowaliśmy kosztów.

Pomylić się o kilkadziesiąt tysięcy to żaden problem, a taka dokładność to dla mnie żadna pomoc.

Stan pod klucz (nie licząc działki) + umeblowanie ma się zmieścić w 300 tyś. i nie ma przebacz. ;)

Póki co poszła mniej więcej połowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają się nam szarości i zestawienie białego z drewnem (w kuchni praktyczniejszy i tańszy akurat blat drewnopodobny).

Ostateczne ustawienie będzie jak na załączonym poniżej obrazku.

Uparłem się na takowe, by z kanap stojących w salonie, nie było widać zlewozmywaka czy suszarki do naczyń.

Znajomi wpadają często bez zapowiedzi, po co mają oglądać poobiedni bałagan?

 

http://i1270.photobucket.com/albums/jj620/goralto/budowa/wizual-5_zpsyj4jruqk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlew pod oknem bardzo spoko można sobie popatrzeć jak się myje patelnie ;)

Wasz domek jest świetny, bardzo fajny projekt, chyba nawet go oglądałam zanim nie zdecydowaliśmy się na parterówkę

a jeszcze co do kuchni to planujemy zrobić małą wyspę podwyższoną ponad poziom innych blatów, żeby z salonu nie było widać tego co zawsze tworzę gdy gotuję (krajobraz po bitwie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki!. :)

Lokalizacja zlewozmywaka to z jednej strony przymus, z drugiej też przyzwyczajenie.

U moich rodziców tak było, myjąc naczynia obserwowało się życie po drugiej stronie domu.

 

Na pograniczu kuchni i salonu ma stać stół kuchenny.

Początkowo asekuracyjnie ustawialiśmy go przy ścianie szczytowej (widok kuchni jest jakby stojąc na tym stole).

Natomiast ostatecznie padło, że będzie stał na środku, bo jest tam wystarczająco dużo miejsca (od szafek do ściany 305cm).

Miejsce na wyspę by się znalazło, ale to by oznaczało wyniesienie stołu całkowicie do salonu.

A ja wolę mieć więcej wolnej przestrzeni w pokoju dziennym. ;)

 

Myśleliśmy nad parterówką, aczkolwiek przeważyła konieczność posiadania dodatkowego gabinetu (czyli jakby sypialni nr 4).

W takim wypadku budynek mocno by się rozrósł wszerz i utrudniłoby to późniejszą budowę 2-stanowiskowej wiaty.

O garażu już w ogóle musielibyśmy zapomnieć, bo przekroczona zostałaby pow. zabudowy i szerokość frontowej elewacji.

Działka nieduża, bo 850m2, ale dobrze zlokalizowana, a to było dla nas priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Akurat wczoraj siedziałem i przeglądałem zlewy po internecie.

Nie wiedziałem, że z taką pierdołą będzie tyle wątpliwości.

Staramy się celować w tańsze produkty bardziej szanowanych producentów

(np. ostatnio kupiliśmy bat. umywalkową Grohe za 168zł - promocja w Casto).

Niestety z "marek zlewozmywakowych" znam tylko Franke.

A internet pokazuje, że tych marek jest znacznie, znacznie więcej. :eek:

Może Wy podpowiecie, które z nich są uważane za dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Już wskakuję do komentarzy, przepraszam za niestosowanie się do życzeń Autorów dziennika.

 

Haki rozwieszone, wełna w 70% zamontowana.

Drapie, szczypie, śni się po nocach.

Twardy jesteś, gratulacje, w domku będzie coraz cieplej. A zabawę z wełną poznałem u szwagra. Jak przykleisz paroizolację, to już będzie spokój. Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przepraszam... już się przeklejam!

 

Na etapie zalewania posadzek wsadziłem kawałek drewna pomiędzy styropian okalający fundamenty a styropian podłogowy.

W dniu montażu drzwi wyjąłem drewienka i wkleiłem 5cm grubości XPS z wbitym od góry usztywniającym aluminiowym ceownikiem.

Monter był zachwycony sztywnością tego rozwiązania :)

 

Super rozwiązanie - muszę i u siebie to uwzględnić jak będę robił opracowanie do drzwi :) i okien tarasowych?

A masz jakiś pomysł na opracowanie ciepłochronne wjazdów garażowych?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drzwi tarasowych (o ile jeszcze ich nie zamontowałeś), można zamówić tzw. poszerzenia.

Jest to profil okienny wpinany pod próg drzwi balkonowych.

Ja domówiłem 18cm (10+4+4), dzięki czemu okno balkonowe stanęło stabilnie aż na stanie "0".

Poszerzenie schowało się w całości za styropianem ścianek fundamentowych.

Podczas zalewania schodów wycięliśmy tylko górne 5cm tego styropianu.

 

Co do drzwi garażowych, to nigdy nie dumałem na ten temat, gdyż... nie będę miał garażu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

od dłuższego czasu moim faworytem był Junkers Cerapur Smart 14kW.

Jako, że nie znalazłem sensownego konkurenta (choć Buderus ma bliźniaczy model) w podobnych pieniądzach, to zdecydowałem się właśnie na Junkersa.

Trudno mi się jeszcze wypowiedzieć jak bardzo zadowolony jestem z tego urządzenia, gdyż budowa spowolniła, piec nie działa w docelowych warunkach, ustawiony "na oko", byle tylko.

Póki co - działa.

 

Przepust pod tv z rury wentylacyjnej 55x110mm.

Rurki + kolanka na przewody do głośników z PVC do wody (tak, są takie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...