Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moc kotła- jaka powinna być!!!- pilne


crazyMiM

Recommended Posts

Kupiłem na kratki.pl była taniej niż wermikulit no i palety za 140zł nie wymagała. Teraz jak szukam to znaleźć nie mogę. Kanały przyłożone blaszką. Jak wzrośnie mi temperatura w mrozy to i ją wyjmę. Ty masz chyba inaczej wymiennik. Jak dobrze myślę to 4 kwadratowe rury. Dwiema na dół i dwiema do czopucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kupiłem na kratki.pl była taniej niż wermikulit no i palety za 140zł nie wymagała. Teraz jak szukam to znaleźć nie mogę. Kanały przyłożone blaszką. Jak wzrośnie mi temperatura w mrozy to i ją wyjmę. Ty masz chyba inaczej wymiennik. Jak dobrze myślę to 4 kwadratowe rury. Dwiema na dół i dwiema do czopucha.

 

Dokładnie tak mam...szukam twoich modyfikacji na es..Ciekawość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szokiem jest moje spostrzeżenie z dzisiaj i to co bylo poczatkiem tematu a mianowicie... wplyw temperatury w kotlowni na prace pieca!!! Piec nie dogrzewal ponieważ temperatura w kotłowni byla za niska a w związku z tym wskazania błędne. Ach człowiek sie cale zycie uczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzy27 w temacie palników ekspertem nie jestem ale według mnie zakres mocy użytecznej jakie można uzyskać z danego palnika zależy od dmuchawy i przede wszystkim paliwa. Przy czym niekoniecznie bardziej kaloryczny węgiel pozwoli uzyskać większą moc bo przeważnie te o większej kaloryczności lubią tworzyć spieki koksowe i trzeba je delikatniej traktować powietrzem.

Nie wiem czy są jakieś normy określające sposób pomiaru mocy palników węglowych ale szczerze mówiąc wątpię by takowe istniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałce elektrycznej jakoś łatwiej idzie przypisać moc jednak jak zasilisz innym napięciem to i moc będzie inna. Jarecki napisał mi na priv że dla 7-ki palnik ma 12kW i że jest to napisane w linku, który podesłałeś. Na kotły Skam-P nie zwracam takiej uwagi ale może dlatego że sam posiadam Ogniwo, natomiast moje modyfikacje w tym kotle które wykonałem teraz widzę w produktach innej firmy. Znam natomiast jednego wesołego gościa, który używa skam'a z brucerowatym palnikiem (ekoenergia lub coś w tym guście) i sterownikiem eCoal. Z mocą nie przesadził i ma dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...