Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moc kotła- jaka powinna być!!!- pilne


crazyMiM

Recommended Posts

Zależy jaki zapas i jaki palnik.

Problem to może np. być wybierając kocioł 25kW z dużą ekoenergią na dom, gdzie powinien iśc mniejszy kocioł z mała ekoenergią- to gigantyczny problem

ale jak kupisz 25kW z dobrą fajką co by atmosfery nie podgrzewać...., to za wyjątkiem niskiej temp. spalin nic wielkiego nie odczujesz, byle ster był właściwy.

 

Niska temperatura to kondensat w kominie. Niby nic takiego ale sporo potrafi zniszczyć. Jest dużo zależności i kocioł kotłowi nie równy. Trza mieć łeb by sobie gola nie strzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość tymczasowy19
Porównałem do projektu z podobnym wyliczeniem rocznego zużycia energii w przeliczeniu na m². Więc poniekąd racja że to nie z tego samego projektu. Ale czy nijak się ma to już sam oceń lub porównaj. Jeśli potrafisz.

 

pytanie po co?

podpisuje sie pod wypowiedzią asolta

Myslę ze nie trzeba wyręczac pytającego w podaniu parametrów swojego domu, jeszcze pomysli ze chcemy go na siłe uszczesliwic porada na temat mocy kotła, jak widac rzucił pytanie i nie jest specjalnie zainteresowany odpowiedzią.

 

starasz się być aktywny i pomocny, tylko że średnio słabo ci to wychodzi

a pompa cieplna bije wszystko :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

Wybudowałem dom i dobrałem do niego kocioł defro duo pellet 15 kw. Świadectwo energetyczne dla tego domu to EP- 117,4 kWh/(m2rok).

Czy ten piec jest wystarczający do takiego zapotrzebowania??

 

Mi tu da starej chałupy z 5cm styro wychodzi kocioł około 15-17kW z CWU, a Wy tu do nowej chcecie takie smoki ładować.

Pellet ma tę zaletę że kocioł sam się wygasi i sam rozpali. Bierz taki od jak najmniejszej modulowanej mocy np 3-15kW.

Najmniejszy kocioł jaki widziałem to chyba właśnie 3-12kW. W sumie dużego wyboru nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Mi tu da starej chałupy z 5cm styro wychodzi kocioł około 15-17kW z CWU, a Wy tu do nowej chcecie takie smoki ładować.

Pellet ma tę zaletę że kocioł sam się wygasi i sam rozpali. Bierz taki od jak najmniejszej modulowanej mocy np 3-15kW.

Najmniejszy kocioł jaki widziałem to chyba właśnie 3-12kW. W sumie dużego wyboru nie ma

 

Dokładnie tak klaudiusz

i powiedz, jak tu się nie załamać, jak czytasz w poście powyżej, ze producent uznał że kocioł za mały? :o (ten 15kw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak klaudiusz

i powiedz, jak tu się nie załamać, jak czytasz w poście powyżej, ze producent uznał że kocioł za mały? :o (ten 15kw)

 

Producent zna się na spawaniu kotłów a czy powinien się znać na całym zagadnieniu budownictwa, ciepłownictwa itd. Ludzie nie oczekujmy od nich cudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zna się na spawaniu kotłów a czy powinien się znać na całym zagadnieniu budownictwa, ciepłownictwa itd. Ludzie nie oczekujmy od nich cudu.

 

To dlaczego zabierają głos w tej sprawie. Ludzie do nich dzwonią i oczekują odpowiedzi, najlepiej merytorycznej a jak nie potrafią odpowiedzieć to niech się do tego przyznają i otwarcie mówią klientom, żeby szukali pomocy gdzie indziej. A tak nie jest.

Zawsze "najlepsze " rady dają jak już dzwoni do nich klient który już ma ich kocioł, często rozmawia z "wszystkowiedzącym gościem", który na koniec każdej rozmowy dodaje od siebie w gratisie że nieuzasadnione wezwanie serwisu kosztuje tyle i tyle i czy aby na pewno chce dalej rozwiązywać swój problem z serwisem czy sam sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zna się na spawaniu kotłów a czy powinien się znać na całym zagadnieniu budownictwa, ciepłownictwa itd. Ludzie nie oczekujmy od nich cudu.

 

Żeby znać typowe zapotrzebowanie dzisiejszych domów na ciepło nie trzeba cudu. Producent kotłów dla własnego dobra powinien dostosować asortyment produktów do zapotrzebowania rynku. Szkoda tylko że często cierpią na tym klienci namawiani do zakupu większego kotła niż potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

an2lec i z Tobą nie sposób się nie zgodzić. Są producenci którzy zeszli z mocą do 10kW a nawet 7kW na specjalne zamówienie i z tego co się orientuje bez badań bo jeszcze to rzadkość. Jak już ktoś chce kolosa to na spółe z sąsiadem ale wiecie jak to mówią jaskółki. Edytowane przez krzy27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba masz kocioł na eko. Jaką moc ma twój palnik???????

Masz dopasowany?czy przewymiarowany??

 

Kocioł to mocno zmodyfikowany Ogniwo Eko 24kW. Pomniejszona dysza, ocieplona komora spalania, zatkane dwa kanały. Jak mi policzysz ile mam kW będę wdzięczny. Efekt końcowy możesz ocenić - zdjęcie wyczystki:

20140916_141101-800.jpg

Ledwie wczoraj rozmawiałem z sąsiadem. Cieknie mu z wymiennika w zwykłym zasypowcu. Typowe miejsce - ostatnia nawrotka spalin blisko krućca powrotu. Wtajemniczeni to tłumaczyć nie muszę co to znaczy. On odwdzięczył się historią jak u innego komin na nowo stawiali.

 

 

 

dejfit: Liczyłem że takim pytaniem mnie uraczysz. W porównaniu do 7kW to dwukrotnie większa moc. Z tego co mogłem doczytać jedynie tej nie dali na badania. Czy tylko spalinami - nie jestem pewien. Można wziąć taki sam palnik nawiercić, naciąć mu inaczej otwory to czy będzie to dalej ten sam palnik? Myślę że informacja że to 15kW jaką można znaleźć tyczy się w zasadzie odlewu. Ale niech mnie poprawi ktoś bardziej w temacie bo mogę się mylić. Jak się okaże że pakują tam 40-kę dopiero głos podniesiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł to mocno zmodyfikowany Ogniwo Eko 24kW. Pomniejszona dysza, ocieplona komora spalania, zatkane dwa kanały. Jak mi policzysz ile mam kW będę wdzięczny. Efekt końcowy możesz ocenić - zdjęcie wyczystki:

[ATTACH=CONFIG]286013[/ATTACH]

Ledwie wczoraj rozmawiałem z sąsiadem. Cieknie mu z wymiennika w zwykłym zasypowcu. Typowe miejsce - ostatnia nawrotka spalin blisko krućca powrotu. Wtajemniczeni to tłumaczyć nie muszę co to znaczy. On odwdzięczył się historią jak u innego komin na nowo stawiali.

 

 

 

dejfit: Liczyłem że takim pytaniem mnie uraczysz. W porównaniu do 7kW to dwukrotnie większa moc. Z tego co mogłem doczytać jedynie tej nie dali na badania. Czy tylko spalinami - nie jestem pewien. Można wziąć taki sam palnik nawiercić, naciąć mu inaczej otwory to czy będzie to dalej ten sam palnik? Myślę że informacja że to 15kW jaką można znaleźć tyczy się w zasadzie odlewu. Ale niech mnie poprawi ktoś bardziej w temacie bo mogę się mylić. Jak się okaże że pakują tam 40-kę dopiero głos podniesiesz.

 

Zdjęcie komory spalanie dołóż :) . Takie coś mam na miale. Wiec nie mam kompleksów.Patrzyłeś co masz w miejscu zatkanych kanałów?czy nie zbiera tam się wilgoć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też palę miałem. Lokalny skład kupuje węgiel Piasta tylko orzech i kostkę. To co odsieją to mi przez podajnik przejdzie więc tym palę.

Wilgoć to pewnie test chusteczki od spodu mam wykonać?

Napiszę tak: w tamtym sezonie przyduszałem nieco kocioł parametrami podtrzymania. Pojawiła mi się wilgoć ale w kominie. Zdążyła przykorodować nierdzewna wyczystka od tego. Komin z ceramiki więc nieco ratował sytuacje.

Komora spalania dostała białą izolacje na ściany. Zdjęcia umieszczałem na esterownik. Jeśli chodzi Ci o bieżącą sytuacje to wykonam. Ale na dziś mam już dość - poczekasz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też palę miałem. Lokalny skład kupuje węgiel Piasta tylko orzech i kostkę. To co odsieją to mi przez podajnik przejdzie więc tym palę.

Wilgoć to pewnie test chusteczki od spodu mam wykonać?

Napiszę tak: w tamtym sezonie przyduszałem nieco kocioł parametrami podtrzymania. Pojawiła mi się wilgoć ale w kominie. Zdążyła przykorodować nierdzewna wyczystka od tego. Komin z ceramiki więc nieco ratował sytuacje.

Komora spalania dostała białą izolacje na ściany. Zdjęcia umieszczałem na esterownik. Jeśli chodzi Ci o bieżącą sytuacje to wykonam. Ale na dziś mam już dość - poczekasz ;).

Z czego ta izolacja?podasz linka? wszelkie modyfikacje mnie interesują.. Widzisz też zatykałem kanały i odetkałem..brak ruchu powietrza uważam że negatywnie tam działał na stal..teraz mam niskie spaliny lecz sucho wszędzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...