Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komin wentylacyjny


Recommended Posts

Gość Konto usunięte_12*
Witam, chcę zrobić w starym budynku; w kuchni wentylacje z rur pcv 100.

Proszę mi odpowiedzieć który "model" komina jest prawidłowy i dlaczego (załącznik).

ŻADEN, bo nieocieplone rury z PCW nie nadają się na kanały wentylacji naturalnej (tym bardziej z okapem!), bo w takim "wykonaniu" będą działać jak nawiewniki.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne informacje.

Komina nie wybuduje bo nie ma takiej możliwości,

 

Docelowo przyjdzie ocieplenie budynku styropian (12-15), które praktycznie powinno przykryć rury PCV.

 

Doczytałem, że mogą wystąpić skropliny, wtedy komin nr 1 będzie jedynym rozwiązaniem?

 

Jakiego materiału użyć? jak ocieplić? Co najlepiej w takim przypadku zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Pewnym "substytutem" wentylacji w Twoim przypadku może być zestaw "Awentis":

http://www.awenta.pl/?awentis-economy,72

"Klapka" podnosi się automatycznie na czas pracy okapu. Po wyłączeniu okapu klapka opada i układ wraca do wentylacji naturalnej (poprzez kratkę).

Okap potrzebuje DUŻO powietrza! Aby mu go zapewnić można dać taki nawietrzak (znowu dziura w ścianie! :D):

http://www.darco.com.pl/aktualnosci/nowosci-produktowe/art,24,nawietrzak-z-grzalka-110mm.html

Jeśli rury będą w styropianie, to już nieźle :)

Musisz jednak wylot (wyrzutnię) odsunąć możliwie daleko od ściany, aby zimą wyziewy (i ewentualne spadające skropliny) jej nie brudziły.

Pozdrawiam

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...