Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Puśka juz dawno w krainie wiecznych łowów to na rano bedzie miała :)

 

Żona wysłała męża do przychodni po odbiór wyników badań.

Pielegniarka pyta goscia o nazwisko żony..

- Krystyna Kwiatkowska - odpowiada mąż

- No to mamy problem bo mamy dwie pacjentki o takim samym imieniu i nazwisku i nie wiemy które wyniki są czyje. Jedna ma Alzheimera a druga AIDS - poinformowała pielegniarka.

- To co Ja mam teraz zrobić ? - pyta mąż

- Wie Pan co, niech Pan wywiezie żone do centrum i Ja tam zostawi. Jesli wróci do domu do odradzałabym współżycie.

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

Miłego dnia wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierisy japońskie. W poprzednim domu przez 7 lat ledwo co mi trochę urósł i ciągle chorował. W tym posadziłam 2 lata temu jako 10-15 cm sadzoneczki, w tej chwili mają po 80 cm:D. W zeszłym roku kwitły jak głupie, w tym chyba postawiły na wzrost. Zastosowałam metodę, którą nie każdy podziela. Jako, że mam bardzo ubogą glebę, praktycznie same piachy, na zimę rozłożyłam wszędzie koński nawóz, który wiosną usunęłam. Wiem, że mogą się przypałętać turkucie, ale mam nadzieję, że nie będzie im się chciało grzebać w piasku:lol2:.

Mój ogródek jest młodziutki, więc roślinki jeszcze nie powalają. barwinek z zeszłorocznych rozsad. Chyba im ten nawóz nie zaszkodził. Murek jeszcze nie jest skończony, przymiarki do pozostałych. Trociny i kora nie rozłożone, ale będzie lepiej-mam taką nadzieję:yes:

DSC_0040.jpg

DSC_0044.jpg

DSC_0045.jpg

WP_20140508_007.jpg

DSC_0046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżisas Sylwia!!!

Ty masz działkę z własnym sosnowym lasem???????

Gdzie jest kuźwa Twój Dziennik??? :mad: Następna :mad:

No przecież ten wał piaskowy zwala z nóg a jeszcze połączenie lasu z gabionami :jawdrop:

 

No tak się złożyło, że mam lasek -4tys.m2, które przylega do "prawdziwego" lasu. O gabionie nic mi nie mów-3 dni go układałam:bash:. A to dopiero początek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW, Sylwia, ale masz pięknie i takie ciekawe pagórki. CUDOWNIE :D

A u mnie pierisy nie chcą rosnąć. Dwa podejścia i dwa pudła :(

 

Funkie górą, Pusiu :yes: Yukk nie lubię. Dodaj tam do funkii trzykrotki andersona lub wirginijskie (http://www.weranda.pl/ogrody/rosliny/15377-trzykrotka-kwitnie-najdluzej) – w półcieniu kwitną całe lato. Liliowce, choć u mnie powtarzają kwitnienie, a Stella i Wilde Horses kwitną po kilka i kilkanaście kwiatów z jednej kępy na raz, to jednak w zasadzie to kwiaty lipca tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestuś ale u mnie yukki są od samego początku, od prawie 16 lat, mają 1.5 - 2 m pałąki tak obsypane kwiatami, że ludzie na ulicy zatrzymują się je oglądać, poza tym, na mój ciężki klimat kompletnie bezproblemowa roślina, nie przemarza, nie choruje, nie ma robali, jedyne co to usuwanie dolnych liści i badyli po kwitnieniu wiosną. Trochę ucierpiały po budowie, częściowo są przysypane gruzem, ale nie pozbędę się ich. No i kwiaty trzymają się bardzo długo.

.

Ja mam jukki od siostry bea 3 sezon ze mną i jak tylko pojawił sie kwiat były mszyce i "zjadł" mi całość :-(

Hostowisko będzie super ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia!

Ale masz bombowe widoki i te skarpy !!

Zupełny poligon.

Skojarzyło mi sie to z plenerami filmu " Czterej pancerni"

Jak wlezie do nas Putin to bedziesz mogła zza gabionów granatami napierdzielać !!!

 

Pusiu, a Ja tam wiem jaka to ziemia ...

Taka normalna.

W Warszawie torfowiska sie raczej nie spodziewaj, poza tym, po postawieniu domu, ojciec nawiózł tu wywrotkami mase ziemi...tej niby dobrej.

wszystko rosnie jak głupie a pieris sie wypiał i co mu zrobisz...

Gadam do niego jak kiedys do perukowca, klne, strasze, pokazuje łopate i taczkę co by zrozumiał, ze to nie przelewki a ten ni hu.

Moze na kurs japońskiego powinnam pójśc bo moze on nie kuma po naszemu ?

 

Dzis celem odstresowania i naładowania podjechałam do centrum ogrodniczego i mimo, ze zurawek nie cierpie to morda mi sie smiała bo pomyślałam o was.

Stały ustawione tak jak na jednym zdjęciu które wkleiła Pusia (chyba).

Ocipiałam na widok pieknej magnolii, która miała kwiaty jak tulipan i kolor ciepłej żółci rozmytej bielą.

Cudo!

Nie wspomne o rodendronach pokaźnych rozmiarów o kwiatach we wszystkich kolorach teczy.

Złotokapy kapały kwieciem tylko kurna pszczół od cholery i uciekłam bo bojam sie o swoje uczulenie na hu wie co.

 

Pusiu, w sprawie naszych privów to :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pikolę - co za wściekły robal jakiś :eek: przez kilkanaście lat nie widziałam ani pół robala na moich :eek:

 

To takie wg mnie pancerne rośliny (nie marzną, nie chorują, niczego nie chcą, nawet podlewania).

Do tych pancernych, które z nami są ponad 10 lat zaliczam też berberysy i irgi.

Choć 1 raz taki dziwny robal podobny do tych co jedzą lilie zeżarł mi berberysa do gołych łodyg :eek: ale po porcji Decisa nigdy więcej nic takiego nie miało miejsca. Może się pomylił i zeżarł coś innego niż powinien :D

 

też uważam ze są pancerne ale niestety u mnie nie pomogły opryski ani nic :-( moze w tym roku dadza mi spokoj robale :-) a tak sie cieszyłam z kwiatka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że coś jest pancerne u mnie to nie znaczy, że u innych będzie tak samo.

Zobacz jakie Pestka ma glicynie, a u mnie nie rosną i koniec.

To samo z milinem - niby taki bezproblemowy, a u mnie marznie i koniec.

 

Rośliny trzeba dopasować pod swój klimat i mikroklimat.

 

to tez prawda, chcoiaz ogólnie jak piszesz sama rośnie tylko te robale :-( Zobaczymy co w tym roku będzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu, a widzisz, nic mi skubaniec nie mówił,.że.on na kwasie jedzie.

Pomotykowac.to se mogę...hahahahah bo on w rumowisko kamienne wsadzony.

Jedyne co to mogę poudarować trochę.

 

A właśnie ze będę się wgapiać!!!

Dwa dni temu prawie.zeszlam z tego świata to.co, nieboszczykowi żalujesz???

 

Jakie privy????!!!!!!

No te NASZE privy...te wiesz jakie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia, nie mam zdjęć kompostownika po zrobieniu, a teraz palet prawie nie widać spod zawartości, muszę dorobić kolejną kwaterę żeby przerzucić bo teraz spada bo za mały trochę się okazał jak na dwa lata..

 

edit: ale zdradzę Ci pewną rzecz.. - niektórzy za instalację tego na pulpicie to biorą 5 dyszek, ale niech stracę:

klikasz w ten link ..

otworzy się taka specjalna strona, u góry klikasz grafika i wpisujesz w okienku "kompostownik z palet" i taką lupkę..

 

ale niech tam, już to zrobiłem iiii tada, bum, tsss,

oczom ukazuje się

 

TO

 

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo śmieszne

 

nooo.. takie miało być :p

 

Oj, nieładnie, nieładniehttp://emoty.blox.pl/resource/dobani.gif

 

ee.. nieładnie to by było jakbym dał np. to:

http://static1.sfd.pl/1/images2010/20100730150855.gif

ale że jestem " kurturarny" to nie dałem :)

a tak, proszę, nie miałem zdjęcia, znalazłem i jeszcze źle..

biedny ten artix.. wszystkie się tam koło niego wprowadzicie.. będzie miał za te swoje opływowe kształty..

 

Trudno się mówi. Przekaz zrozumiałam.

 

oj tam, j tam.. ważny jest efekt.. a ten chyba jest pozytywny bo wiesz jak wygląda kompostownik z palet :wiggle:

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...