Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zdjęcia pokażę po naszej imprezie, to pomysł naszego zaprzyjaźnionego Leśniczego z Mrzeżyna, do którego na wczasy jeździliśmy..

Bele drewna nacina się w odpowiedni sposób i podpala od góry a pochodnie zaczynają się palić od spodu samymi krawędziami.

Pali się to kilka godzin i w nocy daje niesamowity efekt.

 

Oj to ja czekam niecierpliwie na zdjęcia, brzmi przepięknie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja Ci obrzydliwie zazdroszczę tego kamienia :mad: :hug:

U siebie muszę płacić 70 zł/t i to po znajomości więc bez opłaty za ransport :bash: Mam wprawdzie w tej cenie wybór – bazalty, gnejsy, łupki, granity i troszkę taniej tzw. kamień polny, czyli też granity.

 

 

szwedzka_pochodnia.jpg

 

Ta pochodnia leśniczego to może coś takiego jak SZWEDZKA POCHODNIA

http://blog.laplander.pl/szwedzka-pochodnia/

 

Ostatnio widziałam gotowe ponacinane w LM, tylko małe dość były, tak ze 30 cm wysokości i 25 cm średnicy max.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem i ja za sprawa pochodni, bo zabrzmiało ciekawie :-)

Podczytywałam już kiedyś ale muszę nadrobić całościowo :-)

 

Jak ja Ci obrzydliwie zazdroszczę tego kamienia :mad: :hug:

U siebie muszę płacić 70 zł/t i to po znajomości więc bez opłaty za ransport :bash: Mam wprawdzie w tej cenie wybór – bazalty, gnejsy, łupki, granity i troszkę taniej tzw. kamień polny, czyli też granity.

 

Zazdroszczę Wam obu, ja jak widzę ceny za kamień to mi słabo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo lubię takie swojskie klimaty :yes:

 

lada dzień wprowadzi się do mnie nowy lokator, będę więc prosić Cię o kocie rady, wyprawkę przygotowałam ...legowisko, kuweta itp, nie wiem tylko czy dwumiesięcznemu kotkowi dawać kupcze jedzenie czy może coś samemu przygotować,słyszałam,że nie może pić mleka od krowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pochodnie są co najmniej fascynujące.

A kamienia rzeczywiście - można pozazdrościć. Mnie się marzą kocie łby na podjeździe/parkingu.

Kafle też wspaniałe.

 

A o kotach się nie wypowiadam - miałem trzy tygodnie kota brata na przechowanie. Polubiliśmy się, ale zdecydowanie nasze wzajemne oczekiwania były kompletnie różne (zwłaszcza, gdy Dusia postanowiła o 3 w nocy urządzić koncert - a gdy zacząłem ją gonić w celu oskubania, uciekała mrucząc, wywijając ogonem i myśląc najwyraźniej, że to pyszna zabawa;)). A gdy ją zabrał - nagle człowiekowi tak pusto się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czapka fachowo nazywa się czapka :) Jest rewelacyjna.

Gdybym, jak Ty rozbierała stary dom, to maksimum elementów kamiennych, ceglanych i drewnianych zachowałabym i starała się je wmontować w domu, albo w ogrodzie.

 

Idę do Tomkowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiele tłumaczy :sick:

Nie powinien brać pieniędzy - to przede wszystkim :sick:

 

Teraz już wiem o co chodzi.

 

Kotek na początku powinien jeść to co w poprzednim domku i bardzo stopniowo zmieniać mu karmę na docelową (ciekawe czym ten znajomy karmi swoje koty).

To bardzo malutki kotek z niedojrzałym przewodem pokarmowym powinien więc jeść jedzonko dla kociąt, również specjalne mleko.

Radykalna zmiana diety na nową może spowodować biegunkę, która u takiego malucha może się źle skończyć.

Dobrze gdybyście zaczęły od wizyty u weta, nie wiadomo czy matka przed kryciem była odrobaczana, kwestia szczepień itp.

Mały kotek to wielka radość, ale pod warunkiem że jest zdrowy. Niestety za kota od pseudohodowcy nie można ręczyć.

 

dziękuję Ci kochana za wyczerpującą odpowiedzieć; na pewno jeszcze będę korzystać z Twoich kocich rad :p

 

odezwę się niebawem :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam Twój dziennik cały,bo zawsze tylko wpadałam,a to ze względu na mój slaby net,ale teraz jest lepiej,więc będę częściej:wiggle:Nie wiedziałam,że też musiałaś niedawno pożegnać swoich pupili:(Teraz już wiem jak to jest,co czujemy,więc łączę się w bólu.Tobie może jest troszkę łatwiej,bo masz przy sobie dużo kochanych futrzaków:lol2: U mnie była tylko Daisy i teraz ta pustka jest przerażająca.Mój mąż mówi,że nie chce już psa,bo nie chce tego po raz drugi przeżywać:no: Ja nie mówię nie,na pewno nie teraz,ale chyba chcę mieć nowego psiaka.Podobnie jak Ty ,chciałabym psa niedużych rozmiarów,właśnie z tych samych względów o których pisałaś .Nie mogłam wziąć Daisy na ręce,podnosić kiedy upadała jedynie mąż,a nie zawsze był w domu:rolleyes:Dlatego właśnie pies mały,Twój wybór rasy bardzo mi się podoba:)Jack Russel terier też wydaje mi się fajnym psiakiem.Na razie jednak żaden nie byłby w stanie zastąpić mojej kochanej kropki:hug: Edytowane przez Ana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała do mnie wczoraj bratowa męża-ja akurat zapłakana,pyta dlaczego płacze-psa wczoraj pożegnałam i o psa płaczesz:confused:Nie potrafiła zrozumieć, jak można o psa płakać.Ona też miała psa 13 lat,ale nie miała żadnego problemu z jego odejściem:o Dziwni ludzie ,żyli po prostu obok psa,ale nie razem z nim. Dla niej to był tylko pies ,dla mnie to był pełnoprawny członek rodziny,jadła z nami ,spała z nami,nie opuszczała nas na krok:) Widocznie kto nie zazna miłości od psa,nie będzie po nim cierpiał.Wracając do wyboru rasy ,konkretnie spaniela,to jedynie obawiałabym się o uszy,w sensie o skłonność do ich zapalenia,Moja Daisy miała takie skłonności,a uszy miała nieco mniejsze niż spaniel,ale może się mylę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...