Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szkoda, że usunęłaś.

 

A chcesz oddzielić ozdobnym czy użytkiem??

Zielonym czy innym kolorem??

Fajnie może wyglądać aronia - szybko rośnie i wszystko ma dekoracyjne: kwiaty, owoce i liście jesienią bordowe.

 

nie będe bardzo smiecić jest u mnie jak coś ;-)

Raczej zieonym bo trzmielina ma zołte listki, tak zeby jak nie wyjdzie mi zabawa w warzywko- owoce nie było widac tej częśći ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy projektu nie będę oceniać, tak jak Pusie zabiło mnie po prostu określenie "coś ładnego" itp :yes: ale na bank masz w głowie jak ta roślinka ma wyglądać i teraz tylko znaleźć tą pasującą, która gdzieś tam we wszechświecie istnieje i czeka aż ją odkryjesz :)

 

Pusiu na razie mam tylko zarys ogrodu. U mnie jest puste pole, kilka lat rosła tam fasola, wszystko od postaw robię, więc na razie tylko te podstawy mam zaprojektowane. Wkurwia mnie, że przez te szusze, większość drzew mi się nie przyjęła, więc stoję w miejscu z robotą, krok do przodu, krok do tyłu, ruszyć z niczym nie mogę. Nie wiem czy te zdechlaki wywalać, czy jeszcze puszczą, na sadzenie też już jest późnawo, znowu trzeba czekać do jesieni i 4 raz sadzić w tym samym miejscu drzewa. :sick:

 

 

Ivy ja też dałabym w tym miejscu jakieś krzaczorki co daja owoce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę kopać drzewa i je wsadzać teraz? sąsiad ma w sadzie pełno samosiejek, których chce sie pozbyć.

 

też staram się z donic sadzić, ale potrzebuję dziesiątek drzew i to takich kilkumetrowych, więc koszt można sobie tylko wyobrazić.

 

susza trawę też u mnie zabiła. u mnie na wsi był taki mikroklimat, że przez całe lato ani kropelka nie spadła, kilometr dalej deszcz czasem sie zdarzał, u nas nic! trawa cała zdechła, drzewka sadzone na wiosnę w 90% też zdechły. A podlewać, czasami też nie było opcji, bo wody w wodociągach brakowało :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia, ani chybi musisz się przemóc i cmoknąć we same żabie usta. Tylko jak się zmieni w złotego księcia, pamiętaj kto Ci doradził i 10% poproszę dla mnie

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

 

 

Jeden z najbardziej przeze mnie lubianych dowcipów:

Niedźwiedź zwołał wszystkie zwierzęta u wodopoju, bo postanowił jako pan i władca lasu, zrobić przegląd i sprawdzić do czego, które mogły by być mu przydatne. Nakazał więc – Zwierzęta, mądre na prawo, piękne na lewo.

Zwierzęta grzecznie poszły gdzie które uważało, że powinno. Tylko żaba siedzi na środku i nic, gapi się na misia.

– A ty co, żaba, zdecyduj się – mówi nieco wkurzony niedźwiadek.

A żaba na to z charakterystycznym dla siebie rozciągnięciem warg, że połknęłaby banana w poprzek – No, przecież się nie podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gardzisz uczuciami Żabowego? Przynajmniej mu to powiedz prosto w oczy, a nie zwódź go dalej :rotfl:

 

I tu się z Tobą zgadzam. A może on te wrzaski odbiera jako okrzyki godowe. Pusia, musicie to sobie wyjaśnić:rotfl:

Wczoraj miałam pogadankę z moją wewiórą. Też nic nie kuma, na orzecha z ręki nie chce się skusić. Ja jestem cierpliwa, poczekam:yes:

DSC_0104.jpg

Edytowane przez SylwiaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewióra okradła nas jesienią z orzechów włoskich całkowicie. Tylko tyle zebraliśmy ile potrzebne było na nalewkę, ale wtedy ich nie ruszała, bo były zielone. Jak dojrzały, to nie zdążyły spaść, a teraz co chwilę gdzieś w ogrodzie znajduję zadołowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tak sobie myślę co Ty kochana zrobiłabyś u mnie ...żaby chodzą na piechotę setkami, w stawie są miliardy kijanek, ważki, pająki, jaszczurki i niezliczone ilości owadów. Teraz mam jeszcze małe dziki;) i sarenkę, która dziennie przeskakuje przez płot :D

I do tego uwielbiam to moje zoo:D:D

Co do projektu ogrodu to wielkim sukcesem jest jak Ktoś ma w ogóle jakąkolwiek wizję i wie co chce. Z czasem wszystko jakoś samo się robi i ze sobą zgrywa.

Ja planowałam mój ogród pół roku, a teraz i tak wprowadzam zmiany.

Poza tym ogród żyje i zawsze potrzebne są korekty zwłaszcza przy pomyłkach zakupowych, które są dość powszechne.

Zakładanie ogrodu od podstaw jest chyba łatwiejsze, dopasowywanie do już istniejącego drzewostanu jest chyba bardziej skomplikowane. Tak według mnie.

Tak, czy siak to bardzo przyjemne zajęcie:rolleyes:

Pozdrawiam serdecznie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...