Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

Niech bestia rośnie. Ciekawy pomysł z wirtualnym cięciem :wiggle: Rób zdjęcia

 

Ja też lubię podlewanie, ale zajmuje dużo czasu. Trzeba pamiętać kiedy wyłączyć. Wczoraj mało nie utopiłam poziomek :) Na szczęście mają za pleckami lekko niżej.

Co roku robię jakiś kawałek nawadniania półautomatycznego. Taka kombinacja z linii kroplującuch, spryskiwaczy i puszek poboru wody. Poważny kształt przybrało to dopiero rok temu, gdy wreszcie wykrystalizowało mi się, gdzie będą ostatecznie rabaty, lasek, łąka bylinowa, a gdzie trawnik.

 

Uwielbiam tez wszelkie przycinanie, nawet jak tnę grube gałęzie i potem mam wrażenie, że Pudzian przy mnie to pikuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://www.gardena.com/pl/water-management/water-pipeline/puszka-poboru-wody/

 

Motherku, wkopujesz rurę doprowadzającą wodę i w miejscach dla ciebie strategicznych podłączasz do niej puszki poboru wody. Ma je Gardena w ofercie i są to bardzo sprytne i wygodne. wkopuje się tak by góra puszki nie wystawała bardzo ponad grunt, więc kosiarce nie przeszkadza. Podobnie umieszcza się zraszacze wynurzalne.

 

Mam właśnie te tańsze. Droższe są z dołączonym spiralnym wężem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wodociąg.

 

Szkoda, myślałam, że masz patent na studnie.

 

Słuchajcie, oszaleję chyba :rolleyes:

Ponad 2 godziny padał intensywny deszcz, poszłam wiec sobie oko ucieszyć, jak to się pięknie wszystko podlało.

Patrzę i oczom nie wierzę :wtf: to, że nienormalna glicynia Pestki jest cała w pączkach to już żadna nowość, ale .... milin wylazł!!

Ze 30 cm ma badylek i 8 normalnych, poważnych liści :wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzamy zrobić studnię, ale najpierw piwniczka.

 

U nas są dwie studnie. Z podlewaniem dolnego ogrodu nie ma problemu i pewnie z systemem nawadniającym też nie będzie.

Ale górny ogród, jak sama nazwa wskazuje, jest wysoko. Do tej pory mieliśmy tak rozwiązane, że pompa ze studni pompowała wodę do drugiej pompy umieszczonej w garażu, a ta do górnego ogrodu (tak w skrócie, bo technicznie to jakieś trójniki, zawory itp).

Niestety 2 lata temu pompa w garażu zamarzła i umarła na śmierć.

 

 

Glicynia i milin rządzą :lol2: Warunki są świetnie ciepło i wilgotno

 

Pogoda - marzenie ogrodnika :D

Wczoraj pod koktajlówki w donicach wsadziłam bratki, w sobotę jeszcze dokupię lobelie.

W czwartek i piątek jadę na szkolenie - jak wytrzymam 2 dni bez ogrodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...