Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

Przecież kazałam najpierw do sanepidu do badania iść!!!

 

Mari!! Gadzie!! Czytać nie umiesz???

 

Trzeba zbadać wodę w kierunku czystości biologicznej - to w sanepidzie, tam też powinnaś uzyskać informację jakie jeszcze badania trzeba zrobić np. mangan, żelazo, twardość.

I w większości przypadków wystarcza dobre filtry pozakładane w odpowiednich miejscach, niekoniecznie to musi być stacja uzdatniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Własnie :D Nie taki diabeł.......

 

Pompki, które pompująwodę z kotła do instalacji to takie małe najczęściej okrągłe bzdety zainstalowane na ruzkach wychodzących z kotła do rozdzielni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o czym mówicie. Mari pojedź tam z jakimś specjalistą.

 

A u nas pierwsza rynna wpięta w system :lol2: puszczaliśmy wodę i leci :lol2: ale trójniki, złączki, i inne rury w nocy będą mi się śniły i zmarzłam okropnie, polar musiałam założyć. To ma być środek lata?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarzłaś? U nas było gorąco jak cholera, jeszcze busem do domu wracać musiałam, ale siedziałam pod oknem dachowym i mi wiało.

 

Z tymi starymi domami i ich mieszkańcami to różnie jest. To, że stoi pobudowany dom, nie znaczy, że wszystko było zgodnie z przepisami i bezpiecznie, bo wtedy nie było takich obostrzeń i każdy robił, jak chciał. Nikt wody w studni nie badał, pili i uważali, że jest najlepsza (w ogóle to mój mąż do dziś ma taką mentalność, że jak ze studni, to musi być ok).

A i przykład z mojej wsi: gmina dotuje wymianę pokrycia dachowego, żeby pozbywać się azbestu. Sąsiad ściągnął eternit z dachu, a drugi sąsiad go sobie zabrał i wybudował z niego... ogrodzenie kurnika :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...