Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może to dziwne, ale on nie jest łakomczuchem. Kradnie jedzenie owszem, ale raczej dla zabawy, z ciekawości, dzisiaj spod komputerowego fotela męża wyjęłam kawałek boczku i nie przypuszczam, żeby mąż go tam zagrzebał.

 

Pusiu masz zwykłą, zwyczajną suszarkę do grzybów???? czy jakaś kosmiczną technologię??

 

To zwykła, najzwyklejsza suszarka do warzyw/owoców/grzybów.

 

Kurcze musiałam odwołać z jutra koparkę, przez te ulewy nic nie przygotowane, podpięta tylko jedna rynna :(

Pomijam fakt, że tyle wody się marnuje :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly Cholera jest po prostu super inteligentnym kotem :wiggle:

 

Pusiu, a jak robisz zalewę do suszonych pomidorków? Mam identyczną suszarkę, ale nie wpadłam na to, że można w niej suszyć pomidory :)

 

A u nas właśnie burza i leje. Znowu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz chciałam dziękować ci Pusiu ze zeslalas na nas deszcz bo nagle czarno się zrobiło, wiać zaczęło, błyskawice szalały i co?

I ani jednej kropli cholera :(

 

Ja myślałam że Ty suszysz w plastrach a nie lodeczki.

Zrób foty jak je wyjmiesz z suszarki.

Ciekawa jestem jak to się kurczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu, a jak robisz zalewę do suszonych pomidorków? Mam identyczną suszarkę, ale nie wpadłam na to, że można w niej suszyć pomidory :)

 

Pestko - ja w niej suszę wszystko, zioła, warzywa, owoce i grzyby.

Kupiłam największą jaką znalazłam i z regulowaną wysokością koszy.

Ale kupiłam właśnie żeby suszyć świetny. pomidory.

 

To co w poście wyżej napisałam to przygotowanie pomidorów bez zalewy.

Acha - z tym mieleniem na proszek - tak samo robię z suszonymi grzybami, łyżka ususzonych i zmielonych na proszek grzybów daje większy aromat grzybowy niż garść suszonych grzybów. Dodatek do sosu grzybowego, zupy, czy farszu świetny.

 

Teraz suszone pomidory w zalewie.

Też kroję w ósemki, tylko nie wydrążam i nie suszę tak na wiórek. Tyle żeby skórka była sucha a środki "nie świeciły" wilgotnym.

Po ususzeniu daje je do miski, pryskam octem balsamicznym i posypuję kompozycją ziół (wg uznania).

W międzyczasie mam przygotowane słoiczki - na spód wkładam ząbki czosnku, mogą być kawałki cebuli, kolorowy pieprz, kwitnący majeranek - żeby ładnie wyglądały słoiczki, to wg weny twórczej co tam się da.

Na to układam posypane ziołami ususzone pomidory.

Olej najlepszy jest rzepakowy, może być kujawski.

 

i teraz dwie wersje.

 

Na użycie w krótkim czasie (kilka tygodni).

Podgrzewam olej żeby był gorący, ale nie wrzący i bardzo ostrożnie (!!!!!!) pomalutku zalewam nim słoiczki. Potem zakręcam, odwracam do góry dnem, Czekam aż wystygną i gotowe.

 

Na dłuższe przechowywanie.

Słoiczki zalewam zimnym olejem, zakręcam i pasteryzuję.

 

Pomidory z zalewy używamy do wyjadania prosto ze słoika, do kanapek - zwłaszcza na biały ser, ale też do pizzy, szpinaku, tarty, crumble, farsze, do ozdoby sałatek surówek, do sushi itp.

Zalewę która zostaje w słoiku po pomidorkach, z całą zawartością używam jako bazę do sosów, zup, pieczenia mięs, gołąbków oraz do marynowanych serów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pusia, ale smakowicie te pomidory wyglądają :)

Napisz proszę, czy solisz pomidory przed suszeniem, albo razem z przyprawami?

 

Nie daję soli ani grama - zapomniałam napisać.

 

Ale mi nadrobiłaś Pusia smaka....

 

moja mama ma taka sama suszarkę. Używa ją do grzybów i podobnie jak ty robi proszek z nich i dodaje do potraw :)

 

Nie wiem na czym to polega, że sproszkowane mocniej pachnie.

 

Melunia?? Ty znowu masz nowy avatar??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, bo te kupowane pomidory słone i chociaż pomidory suszone jako takie bardzo lubię, to ta sól mi przszkadza

z białym serem albo po prostu na chleb razowy - pycha

 

probowalas z innymi odmianami? Z malinowymi może?

 

a ze smakiem sproszkowanych to wg mnie dwie przyczyny, jedna to taka, że niby dając łyżeczkę to mało, a tak naprawdę to całych grzybów byłoby kilka, a poza tym jakkolwiek śmiesznie by to nie zabrzmiało, zwiększa się powierzchnię wymiany smaku :lol2: I jest bardziej równomiernie rozprowadzoną w potrawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...