Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie na temat grzybów. Dostaliśmy wiaderko borowików od gospodarza u którego jesteśmy na wakacjach i czy można pokroić, zamrozić a potem odmrożone do suszarki? Nie bardzo są warunki żeby teraz je ususzyć od razu..

 

 

Albo zamrozić, albo ususzyć.

Zamroź jak nie możesz ususzyć (tylko po obgotowaniu).

Mrożone możesz potem używać tak samo jak suszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechętnie wracam do tematu, bo obiecałam sobie nie zabierać więcej głosu w dyskusji na temat demonicznego zmiękczacza wody i potwornej szkodliwości tak uzyskanej wody (od słonego smaku poczynając :rotfl: po wypłukiwanie przez te wode minerałów z kości :rotfl: nie do uwierzenia że mamy XXI w.), ale do meritum.

Jak to ja - nigdy sie nie wypowiadam w tematach, których nie mam sprawdzonych organoleptycznie, nie interesuje mnie, że ma sąsiad, koleżanka czy brat - albo sprawdziłam na sobie albo g... na ten temat wiem i się nie wypowiadam.

 

Otóż zmiękczacz posiadamy ponad 1.5 roku, lodówkę z dozownikiem wody oraz kostkarką od 8 miesięcy. Korzystamy wyłącznie z wody ze zmiękczacza, nie kupujemy wody butelkowanej, również lód jest z tej wody.

Ponieważ teraz podłączamy instalację deszczówki co wymagało wglądu w nasze rury domowe mam okazje pokazać Wam jak wyglądają rury przed zmiękczaczem i za zmiękczaczem - to tylko 1.5 roku użytkowania!

 

http://images75.fotosik.pl/801/922b5616babccb8amed.jpg

 

I teraz sami sobie zadajcie pytanie o sens tzw. dodatkowych kraników, o to czy lepiej żeby to co zostaje na rurze nie trafiło do Waszych organizmów, przypominam, że ten osad jest perfekcyjnym środowiskiem do rozwoju Legionelli. Smacznego.

 

Żebym ja mogła w bloku zmiękczacz zamontować to już dawno bym to zrobiła... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia, ale test rury zrobiłaś :lol2:, wiadomo, że w wodzie jest żelazo i rożne takie, ale ta woda nadaje się do picia, w przeciwieństwie np do destylowanej, po której rura byłaby najczystsza z najczystrzych :)

A i tak najfajniejsze zdjęcie, to nie to z nudnymi rurami, tylko z ulubieńcem całego FM :yes:, ja kota nie mam i na kotach się nie znam, ale to jak on układa głowę, uszy, z jakim zainteresowaniem sie przygląda, nawet dla mnie jest czytelne i wyjątkowe :lol2:, jest świetny :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się chciała go kiedyś pozbyć, to już stoję w kolejce :) Kochany kiciuś

 

To jest kot mojego męża i musiałabyś niezłą przeprawę przejść :D

 

W końcu jest Mały Cholera :) :) :). Róbcie dokładnie bo Wam nie odbierze roboty :) :) :)

 

Staramy się :D

 

z ulubieńcem całego FM :yes:,

 

No pacz, a myślałam, ze to ja jestem ulubienica całego FM :lol2:

 

 

Pusia bo ja nadal mecze ogródek ;-) Mam pytanie borówka amerykanska - dorosly krzaczek ile potrezbuje miejsca ? bo chec wyznaczyć ogródek warzywny/owocowy i nie wiem ile miejsca na borówke a tym samym ile krzaczków mogę posadzić ;-) jak odmanę polecacie ?

 

Iwonka nasze borówki rosną co 1,5 m, tyle wystarczy, żeby miały miejsce na rozrost, a my dostęp do owoców.

Bierz odmiany o dużych owocach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...