Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla moich niejadków dziwnym warzywem jest brokuł :sick: Julka tak bardzo nie grymasi jak mąż na zieleninę i nawet soczewice ze mną je. Nie mam łatwego z nimi życia, dlatego nie próbuje ich na wege przestawiasz, bo nie wyrobiliby.

 

patrzyłam przepisy, ale mam samą kaszane, nic ciekawego. Na jadłonomię może zajrzyj.

http://www.jadlonomia.com/ widzę fajne pierogi z dynią, pesto,

 

w sumie muszę się zabrać za porządniejsze gotowanie i przewertować jadłonomie, może wyłapie coś, co zjedzą u mnie... :p

 

tymczasem ide robić wegański mus czekoladowy który wypatrzyłam :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia, zebys ty widziała moja mine gdy poszłam w krzaki zbierac fasolkę.

Stuporu dostałam!

Sadziłam żółtą a wyrosła zielona.

Przyszedł mąż i mówi: Ty, moze ona niedojrzała jeszcze...

Bardzo smieszne kuźwa!

 

Ja tam nie widzę zadnej róznicy w smaku pomiedzy kupna a z własnej hodowli.

To raczej kwestia odmiany.

No ale bób mnie zaskoczył i powalił na kolana.

Rosnie to okropnie bo takie badyle powyginane ale az mi sie wierzyc nie chciało jak to wygląda po zebraniu i po ugotowaniu.

Oczojebna zieleń, która utrzymuje sie po ugotowaniu.

Jest delikatny, mniej gorzki niz kupny i gotuje sie dosłownie 3 minuty.

Nie odzielenia się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz jak nie Melisa to Aniqa - jak diabeł z podełka :hug:

Gdzie byłaś jak Cie nie było :p

 

Wszędzie indziej tylkonie na FBi i FM. :) Wakacje zleciały jak biczem strzelił. A ja dopiero przed urlopem. Wyjeżdzamy w niedzielę nad ranem z dzieckiem. Masakra przez całe wakacje byłam 3 dni na urlopie i już nie wiem jak się nazywam :o Szefowa w ciąży, a że pracuję z nią w biurze to ja muszę być na pełnych obrotach.

Ale jeszcze 2 dni i urlop :wave:

 

Wy macie problem z fasolką , a ja posiałam dynie na działce i tyle się tych liści i rozrosło , że wlazło mi to w inne warzywa a wczoraj patrzę i są aż 2 sztuki i nie widać żeby miało być więcej !! A zajęły 1/3 działkii:bash:

Za rok pitole , kupie sobie w sklepie , bo mój Ł. uwielbia zupę dyniową a ja lubię jesienią jak się prezentują na tarasie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja brokułów zjadamy więcej niż ziemniaków

 

My tak samo :)

A gotowania na parze nie lubię, bo trwa 2x dłużej i jest to nieekonomiczne. Dostałam kiedyś takie urządzenie:

http://3.allegroimg.pl/s400/16/51/05/43/56/5105435651

Nie zelmera, tylko jakiś nołnejm. Podane czasy gotowania zupełnie nie odpowiadają tym w rzeczywistości, no chyba że ktoś lubi półsurowe jeść albo gotować 3 plasterki marchewki. Co prawda smak warzyw o wiele bardziej wyrazisty, ale ten czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może oxy - tree posadzisz? tak działasz w ogrodzie, to chyba wręcz wypada, nie?:wiggle: a potem tylko fotki, coby wszystkim szczęki opadały:jawdrop:

Chyba byś nawet miała gdzie, bo ja nie za bardzo, a mnie drzewko fascynuje.

 

Trafiłaś :) Lubię takie cudeńka - poczytam, zapoznam się z tematem :)

 

Ja tam nie widzę zadnej róznicy w smaku pomiedzy kupna a z własnej hodowli.

 

No wiesz, to zależy co i gdzie kupujesz.

 

Jaki bób sadziłaś?? Na drugi rok będę miała dwa warzywniaki i chce posadzić.

 

 

Wy macie problem z fasolką , a ja posiałam dynie na działce i tyle się tych liści i rozrosło , że wlazło mi to w inne warzywa a wczoraj patrzę i są aż 2 sztuki i nie widać żeby miało być więcej !! A zajęły 1/3 działkii:bash:

Za rok pitole , kupie sobie w sklepie , bo mój Ł. uwielbia zupę dyniową a ja lubię jesienią jak się prezentują na tarasie;)

 

Aniqa kupuj dynie o krótkich odłogach lub po zawiązaniu 2-3 owoców odcinaj resztę pędu - wtedy masz wszystko pod kontrolą.

My tak samo :)

A gotowania na parze nie lubię, bo trwa 2x dłużej i jest to nieekonomiczne. Dostałam kiedyś takie urządzenie:

http://3.allegroimg.pl/s400/16/51/05/43/56/5105435651

Nie zelmera, tylko jakiś nołnejm. Podane czasy gotowania zupełnie nie odpowiadają tym w rzeczywistości, no chyba że ktoś lubi półsurowe jeść albo gotować 3 plasterki marchewki. Co prawda smak warzyw o wiele bardziej wyrazisty, ale ten czas...

 

Ziemniaków zjadamy sporo, bo lubimy :)

Asiu, właśnie takiego elektrycznego nie chcę.

W starym domu, w czasach kuchni gazowej mieliśmy garnek do gotowania na parze i chcę taki sam na indukcję.

Albo kupię taki jak chce, albo wcale. Żadne wkładki mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu a co to za garnek?

 

Takich na kuchnie gazowe jest mnóstwo.

NP. taki

 

f-bohmann-garnek-do-gotowania-na-parze-3217.jpg

 

I wiesz to jest fajne - do jednego garnka dajesz ziemniaki, do następnej części np. brokuł, do kolejnej rybę, mięso i się na jednym palniku gotuje.

Do indukcji DOBRY garnek ciężko znaleźć. Bardzo bym chciała Fisslera, żeby mieć komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złam raz zasady ;)

 

No właśnie, czemu nie sadzisz nic liściastego??

 

Poczytałam tak na szybko .... ciekawe, ciekawe, jakbym dorwała 2-3 sadzonki na próbę, czy się przyjmie i przeżyje nasze zimy to czemu nie?? Darmowe drewno do ogniska, roślina dla pszczół i dla klimatu no i oryginalnie wygląda. A miejsca u nas dostatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...