Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

O matko jakie fajne ciasto jadłam ostatnio z jeżynami !!!!!!!!!!!

mniaaaaam :rolleyes::rolleyes:

 

Żeby Wam smaka zrobić to podaję jak wyglądało::

 

na spodzie kruche ciasto+ gruba warstwa jeżyn zatopionych w galaretce+masa z mascarpone i na wierzchu beza posypana migdałami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! !!!!!!! !!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!:cool::rolleyes:

 

Sama sobie smaka zrobiłam :eek:

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No jeśli chodzi o przepis to nie mam dokładnego ,ale jak można po swojemu zrobić.

Ciasto kruche + pewnie z 2 -3 galaretki z owocami jakimi się chce+masa mascarpone( na 1 placka (tiramisu) robiłam ostatnio beż żelatyny, i wyszło sporo tego :ubiłam śmietankę 36% ok 500 ml +2-3 łyżki cukru pudru +dodałam 2 serki mascarpone akurat miałam z Biedronki, to chyba po ok 125 ml jedna , beż żelatyny i galaretek)+ beza upieczona min. 3-4 godz wcześniej.Najlepiej dzień wcześniej. Po upieczeniu trzeba poczekać aż sama ostygnie w leciutko uchylonym piekarniku. Najlepiej posmarowć papier masłem przed nałożeniem bezy , wtedy lepiej odejdzie od spodu.

 

Jak wrócę z urlopu to na pewno go upiekę i pokażę jak mi wyszedł:)

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę nic liściastego, bo jestem leniwa i nie lubię grabić. I tak muszę grabić to co przyfrunie i styka ;)

Ogólnie z ogrodem jestem na bakier maksymalnie. Najchętniej bym wybetonowała cały, a na tarasie siedziałam w tym roku raz - jak przyszli do nas ludzie co mają kupić dom.

Ogrodu nie koszę (mąż) itd, więc jak wzięliśmy psa i zaczęłam się z nim bawić to pierwszy raz od dobrych kilku lat wyszłam na ogrodzie poza taras i spojrzałam na dom z innej strony :D

Jednym słowem dziwak :D :jawdrop:

 

Emi miała rację co do jednego z oxytree - nasi urzędnicy na pewno nie mają w ustawie nic o drzewach, które odrastają po ścięciu. Przed ścięciem lepiej zamówić opinię dendrologa w tym temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę nic liściastego, bo jestem leniwa i nie lubię grabić. I tak muszę grabić to co przyfrunie i styka ;)

Ogólnie z ogrodem jestem na bakier maksymalnie. Najchętniej bym wybetonowała cały, a na tarasie siedziałam w tym roku raz - jak przyszli do nas ludzie co mają kupić dom.

Ogrodu nie koszę (mąż) itd, więc jak wzięliśmy psa i zaczęłam się z nim bawić to pierwszy raz od dobrych kilku lat wyszłam na ogrodzie poza taras i spojrzałam na dom z innej strony :D

Jednym słowem dziwak :D :jawdrop:

 

Może nie dziwak ale Oryginał :lol2:

 

Mam mnóstwo liściastych, klika iglaków tylko i nie grabię, nigdy nie grabiłam.

Jest tego za dużo żeby zgrabić więc nie grabię.

Nie zauważyłam przez tyle lat ujemnych skutków mojego niegrabienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamiku - jesteś wielka - skąd Ty tak pamiętasz kto gdzie co napisał?????????????

Mnie się nicki i dzienniki mylą ciągle :rolleyes:

 

Doriko Kochanie, ale ja lubię garnków z Ikei.Dla mnie Ikea to w zasadzie tylko słoiczki na przyprawy. Kompletnie nie mój sklep.

Poza tym spokojnie, to nie jest sprawa życia lub śmierci gotowanie na parze. Równie dobrze smakują potrawy gotowane tradycyjnie. Jak mnie najdzie, rzuci się w oczy to sobie ten garnek kupię - taki jak chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emi, musem malinowym w rodzaju frużeliny lub wmieszalabyb w krem świeże maliny.

 

Mami, ja nie twierdzę że to niedobre tylko wizualnie mi nie leży galaretka w środku.

 

Pusiu, ja zawsze szczerze życzę :)

 

Cwana gapa z ciebie.

Ty nie grilla urzadzilas tylko podstępem zwabilas tania siłę roboczą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie grilla urzadzilas tylko podstępem zwabilas tania siłę roboczą ;)

 

Nie nie nie!

To nie ja urządzałam, tylko ONI, ja tylko miejscówkę użyczyłam.

 

A teraz koniec "gościowania się", przy łaskawej pogodzie zostało 2 miesiące czasu na roboty ogrodowe, a jest ich olbrzymia ilość zaplanowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia ja caly czas czytam jakby co :)

sluchaj no, mam pytanie, z indukcja. Ja malo gotuje ale jak juz mam upitrasic miecho to go nie smarze ale dusze, robie to w zeliwnych garnkach (emaliowane na zewnatrz sie rozumie), da sie w takich garach na indukcji czy nie?? na ceramicznej nie mam problemu ale z indukcja to ja ciemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...