Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

Ło jasny gwint, toć to wungel! :D Moje filterki wyglądają w takim razie jak nowe :). Jeszcze raz powtórzę, że ludzie nie mają dla siebie i dla innych litości. Gów.o pakują do piecy, byle przez komin przelazło. Do tego przewymiarowane śmieciuchy, palenie na pół gwizdka i od dołu zasypu. Ech tylko wkur..ć się można. Gminy powinny edukować mieszkańców w tym temacie, a niestety urzędasy maja wszystko gdzieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pewnie, że możesz.

Ale palących węglem nie przekonasz.

Zawsze przecież palili, a teraz "ekopanika" i takie tam dyrdymały.

U nas większość mieszkańców to rolnicy, większość stare, źle albo wcale nie ocieplone domy - i jak ich przekonać??

W zeszłym roku był program 84%!!!! dopłaty do PV, z powodu nikłego zainteresowania przepadł :rolleyes:

Takie są nasze realia.

Zresztą nawet tu na forum, poglądy są jakie są.... ma być tanio, reszta się nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka z pracy męża w nowo wybudowanym domu założyła pompę ciepła i rachunki za prąd skoczyły jej z 300 zł do 2 tys. miesięcznie. Coś jest źle ustawione i wymaga poprawki, ale już wszyscy tam chodzą i powtarzają, że pompa żre straszne ilości prądu.

Tak się tworzy zły PR pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie - jaki dom, jakie ocieplenie przede wszystkim, kto jej dobierał PC itp.

Ludzie maja takie podejście - nasz sąsiad, jak zobaczył nasze rachunki stwierdził, że może sobie w takim razie tez PC zainstaluje - do starego domu bez ocieplenia, z bylejakimi oknami i kupą mostków termicznych, dach kompletnie bez ocieplenia.

Tak się nie da... żeby wyjąc trzeba włożyć, żeby mieć korzyści trzeba zainwestować - w ocieplenie przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tłuste na filtrze może też być od palenia plastikowych śmieci. Mnie takie coś na szybach osiadało, ponieważ mój sąsiad nie inwestował w opłaty za wywóz śmieci. Ale co ja się dziwię, jak on przyszłemu zięciowi zrobił grilla używając lakierowanego parkietu. Oczywiście była to pierwsza i ostatnia wizyta przyszłego i niedoszłego zięcia. :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki na bank palą w piecach, czasem jest taki smród, że paść można.

Kiedyś jeden sąsiad zadzwonił na policje bo jego sąsiad palił czymś takim, ze aż oczy gryzły.

Przyjechała nasza kochana władza i wylegitymowała i przesłuchała tego wzywającego, a do zadymiarza wcale nie poszli :mad:

 

To mówisz, że kiełbaski grillowane na boazerii??? :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki na bank palą w piecach, czasem jest taki smród, że paść można.

Kiedyś jeden sąsiad zadzwonił na policje bo jego sąsiad palił czymś takim, ze aż oczy gryzły.

Przyjechała nasza kochana władza i wylegitymowała i przesłuchała tego wzywającego, a do zadymiarza wcale nie poszli :mad:

 

To mówisz, że kiełbaski grillowane na boazerii??? :stirthepot:

 

Taaaa, pięknie pachniały. Nas też kilka lat truł. A raz prawie spalił (dziurawy piec).

Niestety, ale zimą, gdy jest mróz, to powietrze śmierdzi wszystkim, co się zmieści do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, też nie wiem :(

U nas jeszcze kolejna zmora - wypalanie traw :mad:

 

Nic nie mów nawet.

U nas 3 tygodnie temu taka akcja była... piękny - wreszcie ciepły weekend, więc oczywiście my w ogrodzie.

Jakaś kretynka z małym dzieckiem poszła wypalać łąki, niemal po sąsiedzku z nami, było sucho, zapaliła się olbrzymia powierzchnia, wiatr to jeszcze rozdmuchał i dodatkowo jakieś dzikie wysypisko z oponami się podpaliło, smród był niesamowity dodatkowo wszędzie czarny dym.

Sąsiad zadzwonił po straż pożarną, 2 wozy przyjechały,l kilka godzin to gasili... masakra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, udało się :lol2:

Rosarium przeniesione :lol2:

Na nowym mam posadzone 50 róż i jest jeszcze miejsce na ok. 20 :lol2:

 

I po raz kolejny obalam bzdurne demonizowanie agrowłókniny,, że słabo i płytko ukorzenione rośliny i inne tego typu dyrdymały :no:

Wykopane krzaki róż są dorodne, z głębokim porządnym korzeniem, czyli jest tak jak cały czas twierdzę - jeśli coś zastosujemy prawidłowo to musi działać :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ale potrzebuję jeszcze kolejnych :D Chcę kolorowo ;)

 

Wcale się nie dziwię :)

 

A wysoka ta pergola??

Róże pnące mam tylko 3, jest z nimi ten problem że nie powtarzają kwitnienia, a ja chce kwitnące cały sezon.

Są róże, które dorastają 1,5-3 m, ładnie prezentują się na pergoli a powtarzają kwitnienie i cieszą oko cały sezon.

 

Prawie wszystkie moje róże są zakupione w szkółce Pana Adama Choduna. Ma m.in. róże nostalgiczne i róże angielskie, których sporo odmian z powodzeniem może zastąpić róże pnące, a powtarzają kwitnienie.

 

Kilka przykładów:

 

http://rosarium.com.pl/produkt/barock-tantau-1999

http://rosarium.com.pl/produkt/giardina-tantau-1997

Edytowane przez Pusia&Kssawery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...