Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

Luśka skończyła 7 miesięcy ...to mówicie, że jest to dobry moment na sterylizację ? Strasznie przeżywam ten zabieg, ale wiem, że i tak nas to nie minie; jeszcze się nie roi ale tylko patrzeć..jutro zadzwonię do weterynarza i zaklepię jakiś termin ...no i urlop muszę zaplanować w pracy ;)... jak z dzieckiem ;)

dzięki dziewczynki za wyczerpujące informacje :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też nie znoszę takiej pogody :sad:

Mój pirat leży w domu z abażurem na głowie, w całej tej sprawie największym dla niego utrapieniem jest właśnie abażur a nie rana po oku :cool: Fajnie, że Cholera miał zabieg bezszwowo, przynajmniej zaoszczędził mu wet wrażeń usuwania szwów.

 

Fronty szklane też szklarz by robił, czy może są w produkcji takie? Sorki, że tak dopytuję, ale to dla mnie nowość a pomysł mi się spodobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu, pomiziaj malucha ode mnie pod mordką, po czubeczku łebka i za uszami po policzkach :hug:. Pasqal miał właśnie tak robiony zabieg 11 lat temu jako 3 letni kot. Nawet się dziwiłam, jak szybko doszedł do siebie. W ogóle tego nie zauważył.

Teraz muszę zapytać nasze wetki, czy one też tak robią, bo chciałabym, żeby Gangster równie bezproblemowo przeszedł odjajanie.

 

Pusiu, jeśli chodzi o kamień, to będziesz mieć różnicę w wyglądzie blatu i frontów. Może pomyśł o spiekach kwarcowych. To się nadaje na wszystko. O szczegóły użytkowania możesz zdaje się wypytać forumową Bami. Ona projektowała kuchnię w spiekach.

Są też forniry kamienne robine z łupka filitowego. Także czarne. Wyglądają pięknie, ale nadają się na oklejenie ścian, mebli. Natomiast nie kładzie się tego na podłogach i blatach, czyli powierzchniach intensywnie użytkowanych. Blat mogłabyś dobrać także łupkowy, ale z pełnego slabu. Na forum jest Beata Weronika, która ma taki blat w kuchni. Nieszczęście polega na tym, że ten, kto jej to robił spie...ł. Tak samo zresztą spartali jej fronty.

Znalazłam opinię Beaty:

„A! Chialam napisac o blacie z łupka bo swego czasu była dyskusja na ten temat gorąca.

Blat jest SUPER!! Jest ciepły, kompletnie bez awaryjny i wygląda tez super. Wszystko na nim stawiam i nic się nie dzieje. To opinia po miesiącu używania”

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205483-Beata-i-Kris-dziennik-budowy/page83&highlight=bami

 

Dopisuję jeszcze :)

Tu jest cd rozmów o blacie z łupka - właśnie w wątku Bami – http://forum.muratordom.pl/showthread.php?204938-Komentarze-do-Budowlanej-Komedii-w-Odcinkach-bami/page91&highlight=bami

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptysio też miał robiony bezszwowo, albo zszyli go nićmi rozpuszczalnymi. Przez godzinę, był skołowany a później już wszystko było normalnie :)

 

Mother długo piesek bedzie miał ten abażur? Mój kotek tylko przez kilka godzin szalał z tą mordką :) Kotkowi chyba nie ma szans takiego ustrojstwa założyć, wszystko z siebie ściągnie.... :D

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mother długo piesek bedzie miał ten abażur? Mój kotek tylko przez kilka godzin szalał z tą mordką :) Kotkowi chyba nie ma szans takiego ustrojstwa założyć, wszystko z siebie ściągnie.... :D

 

Miał założony na pierwszą i drugą noc, bo w dzień pilnowałam, żeby nie drapał i nie mył rany. Wczoraj pojechaliśmy na kontrolę i zdjęcie sączka, po wyciągnięciu sznureczka podkrwawia mu rana i on to drapie. Zaczął też maniakalnie się myć. Tak więc kloszard ;) Za tydzień dopiero zdjęcie szwów, do tego czasu mam mu przemywać rivanolem i wręcz uciskać powieki, żeby pozostawionym otworkiem płyny uchodziły.

 

Pusia, zdolnego masz męża :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka wisi? Idealnie Mu to wyszło :) Kurcze, genialny pomysł mieliście, żeby spróbować samodzielnie wykonać. Proszę o dalsze zdjęcia z postępu prac, bo się napaliłam i chyba mojemu małżowi zlecę w przyszłości szafkę do naszej łazienki w podobnej formie :D

 

Mały dochodzi do siebie w najbezpieczniejszym miejscu na świecie - u swojego Pana

http://images78.fotosik.pl/207/2a5d01d3fb059dfcmed.jpg

To jest Mały?? :jawdrop: Przecie to już gigant kocur!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męska solidarność :D Duży jest faktycznie. Ważyliście? Nasz Gangster 7 kg ma, a co będzie po wykastorwaniu :(

 

Z materiałami jest tak, ze jedne są neutralne, a inne nie. Drewno, MDF lakierowany matowo lub na blysk w połączeniu z innym materiałem pozostają neutralne. Czyli można spokojnie je łączyć z kamieniem, szkłem, czymś wzorzystym. Naprawdę pełna dowolność. Ale jeśli chcesz użyć w jednym meblu szkła i kamienia, to już tak dobrze nie ma. Oba te materiały są wyraziste, o mocnym charakterze. Nie spotkałam takiego łączenia. Wg mnie to coś jak łączenie dwóch rodzajów kamienia. Wychodzi barokowo. 2 grzyby w barszcz.

Graficy, wnętrzarze, architekci robiąc projekt bardzo zwracają uwagę na tzw. prowadzenie wzroku i element eye-catching. Nie da się zrobić dobrej kompozycji jeśli będzie ona miała kilka elementów przyciągających wzrok. U Ciebie kamień i szkło – konkurują.

To moje zdanie, ale dom przecież Twój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to przymierz te materiały do siebie. Popatrz, a potem daj sobie spokój na dzień-dwa i znowu popatrz. Jeśli nie będzie Cię raziło to zetawienie, tzn. jest OK.

Czasem wyobraźnia płata figle. Wymyślasz coś i wydaje się, że będzie pięknie. Robisz rysunek, wizualizację i nadal jest pięknie. Montujesz całość i... zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, że czarny to się sama domyśliłam na początku. Ale są różne kamienie, np. zimbawe, indiana black, i różne sposoby jego wykończenia, nie tylko mat lub błyszczący. Może być polerowany, płomieniowany, szczotkowany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu, przytulam z życzeniami pomyślności w Nowym Roku :hug:

 

Szafka w łazience wyszła świetnie!! :yes: Ona w całości wykonana jest z płyty g-k na stelażach? A co włożyliście w boki i środkową ściankę, żeby mieć do czego przykręcić prowadnice szuflad? Ja jestem za polerowanym granitem :)

I pamiętajcie, żeby całą tę szafkę pomalować impregnatem od wilgoci w płynie, takim jakiego używa się do kabin prysznicowych. Blat blatem, ale woda nie wiadomo kiedy i jak dostaje się w najmniej spodziewane miejsca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blatem + parapet ciętym z jednego slabu musisz uważać. Trzeba bardzo dokładnie wypoziomować powierzchnie pod kamień, nie może być różnic poziomów szafķa - parapet. Na styku nie może pracować nawet minimalnie, bo pęknie. Beata Weronika miała taki problem. Facet spartał wypoziomowanie i blat pękł w dwóch miejscach od wycięć kształtu parapetu do krawędzi przedniej blatu.

 

Jak tam mój faworyt, Mała Cholera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...