Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oczyszczalnia biologiczna taka jak u nas dla 4 osób, wybudowana samodzielnie tylko w oparciu o niezbędne zakupy, siłę rąk własnych i godzinę pracy koparki z niedużym dźwigiem, kosztowała coś koło 4000-5000. Dokładnie nie pamiętam.

Mamy plastikowy 3 komorowy zbiornik + rozsączanie. Z trzeciego zbiornika czasami podlewamy rabaty. Regularnie używamy aktywatora (bakterie) do szamba „bio21”. 3-ci zbiornik-osadnik nie ma zapachu. Raz na 2-3 lata wołamy szambiarza, żeby wyciągnął wszystko z komór zbiornika. Aktywator i szambiarz to jedyne koszty od lat.

W naszej gminie w grudniu ogłoszono akcję budowy oczyszczalni w oparciu o jakąś tam dotację. Wygląda to tak, że projekt kosztuje 450 zł, a oczyszczalnię gmina buduje za 1/3 przewidywanego kosztu, który dla takiej oczuszczalni jak nasza wyliczono na 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, ale ze co ? :eek:

 

No, to Kochana, że takie cuda są możliwe, ale musiałabyś mieć w ogródku zakopane coś co mnie kojazy się z małą fabryczką przerobu zgnilizny na gas. To niestety ustrojstwo dość drogie.

 

Jak by Cię było stać to możesz sobie nawet u Chinczyków zamówić miniaturową elektrownię atomową i olać prąd oficjanie w PL dostarczany :yes: Takie też już są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gubie sie w tych wyliczeniach.

Przerazaja mnie koszty "uzdatnienia" tego domu.

 

Naczytałam sie o zbiornikach gazowych i tenio nie jest, zwłaszcza w uzytkowaniu.

Gaz płynny czyli taki ze zbiornika wychodzi drozej niz ziemny z rury gminnej.

trzeba miec tez pozwolenia, mapki geo i inne pierdolety tylko po to, zeby sobie na własnej ziemi pojemniczek wkopać.

Kolejna sprawa do BOŚ.

Korci mnie bo obawiam sie, że zadne szambo nas nie przetrzyma a szambonurek, bedzie musiał spac w samochodzie pod domem, ale tu tez problem bo chciałabym to wkopac gdzies na tyłach działki.

Kłopot w tym, ze mimo, iz działka mała nie jest to dom jest odsuniety od frontu i mało ziemi zostaje za domem.

Jest mozliwośc dokupienia ziemi ale to dopiero za jakis czas a Ja tego BOSIA chciałabym zrobić od razu.

Zaczynam sie denerwować i widze jak szybko znika mi z portfela ta moja wirtualna kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel to nie kompost.

Czy ty wszedzie widzisz gówno ?:lol2:

 

A teraz zupełnie serio.

Mi i ten wegiel nie przeszkadza bo lubie walic do pieca no i powietrze w domu zupełnie inne ale zeby sie tam pomieścic, musimy udomowic piwnicę.

W piwnicy jest ta nieszczęsna kotłownia wiec syf bo pala i weglem i drzewem.

Jak tu spac przy takim pyle ?

Jak zachowac jakieś podstawowe zasady higieny ? Na przykład, nie wchodzic do łózka z uweglonymi nogami :bash:

 

Mówię ci cyrk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet - byle jakiego kotła nie ma co kupować, bo strach, że sie rozleci. Taki jak mój ma teraz cenę między 14 a 17 tys. Ja swoj upolowałam za polowe ceny, bo producent używał go na wystawie przez 2 godziny. Ale wsio bylo wypucowane, albo wymienione na nowe. Nawet serwisant jak uruchamiał nie wierzył, że kocioł był wcześniej palony.

Kosztuje tez instalacja co. Poza tym moje zdanie takie, ze jak grzac ekonomicznie, to tylko podlogowka. Mam i mam kaloryfery, wiec porównuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy link z hodowli owczarków z linii użytkowej: http://www.napor.pl/hodowla/

Jasne nie ma osobnej na to rasy, ale jednak od razu widac po budowie, że różni się od wystawowych, bo ma grzbiet w poziomie, a nie jak zjeżdżalnia - czyli żadnej wystawy nie wygra :p

Odnośnie przeznaczenia psów, nie da się każdego psa wyszkolić na policyjnego - pamiętam jak dziś, jak parę lat temu rozmawiałem z policjantem odpowiedzialnym za szkolenie psów i ich selekcję - mówił, że najprostszym testem wstępnym (wziętym jeszcze za czasów MO) był pistolet hukowy i małe psy - te które się nie wystraszyły miały szanse na służbę, reszta nie - nie wiem czy dalej stosują takie "metody" ale coś w tym jest.

 

Odnośnie szamba - patrz allegro spokojnie 12m3 do 1000zł, a jak dobrze poszukać, to są też oferty z montażem w cenie.

 

Odnośnie gazu w zbiorniku (podziemnym czy naziemnym) - nie opłaca się, gaz jest znacznie droższy od tego z gazowni a poza tym jest słabszy energetycznie.

Najczęściej taki zbiornik musi być wynajmowany, bo firmy nie chcą ich sprzedawać, więc jeszcze za to się płaci - generalnie, jeśli nie masz przy domu gazociągu (w drodze przy domu) to gaz się nie opłaca - koszty podłączenia są niebotycznie drogie (min 10tyś za przyłącze (takie 20-30metrów) do tego długi czas oczekiwania na przyłączenie - zakaz zabudowania trwałego rur gazowych w domu,

Jakimś tam rozwiązaniem jest piec z automatycznym podajnikiem,

nie mniej jednak chyba najbardziej kalkuluje się pompa ciepła, zwłaszcza w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.

Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje mieć centralne ogrzewanie, ale bardziej szczegółowo można coś powiedzieć jak się zna konkretny przypadek, bo nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania.

U mnie gaz się totalnie nie kalkulował (ponad 200m do zrobienia jako przyłącze) - wstępnie wycenione na 25000zł i w bliżej nieokreślonym terminie (ok 1.5roku min)

 

 

Pusiu z t indukcją, to tam jest przycisk blokady przed dziećmi i kotami - poczytaj dobrze w instrukcji.

A jak napisali, że jest blokada przeci dziećmi, to dodaj sobie * i dopisz dot też kotów.

A propos zdolności manualnych kotów, to u mojego znajomego, koty programują lodówkę, włażą na szafki i skaczą w kierunku panelu kontrolnego lodówki (bo świeci i mruga) i przełączają temp - więc też blokadę musiał włączać :p

 

Pusia: "1% to ... dziwne mieszanki rasowe " - to chyba też wina człowieka.

Z resztą wg mnie ze zwierzętami jest jak z dziećmi, oczywiście geny swoje znaczenie mają (np instynkt), ale jak wychowasz tak masz (chociaż oficjalnie dzieci się wychowuje, a psy szkoli - ale jak zwał tak zwał)

 

A teraz trochę kija w mrowisko włożę - częściowo zgodzę się z tym, że psy z rodowodem mogą być pewnego rodzaju gwarancją, ale mam poważne wątpliwości (żeby nie napisać zastrzeżenia) że wzorzec danej rasy jest czymś dobrym i zdrowym - to jest raczej "widzimisię" pewnych osób, które to ustaliły i stwierdziły, że pies tak wyglądający będzie ... (no właśnie) lepszy?

Bo co stoi na przeszkodzie by owczarek niemiecki wyglądał tak http://www.napor.pl/wp-content/gallery/dark-dablova-kolonie/dark-dablova-kolonie-fotografia-3-reproduktor-hodowla-uzytkowych-owczarkow-niemieckich-napor-sieradz.jpg a nie tak http://www.zkwp.bialystok.pl/owczarki/UlizKrywlan.jpg - z resztą nie bez racji nazwyają te drugie "krzywonogimi".

z resztą to, że jest to wizja człowieka dobitnie pokazuje to: [ATTACH=CONFIG]344043[/ATTACH] - kiedyś owczarek wyglądał normalnie, teraz coraz bardziej pokracznie - i nikt mnie nie przekona, że to ewolucja - ewolucja nie dokonuje się w 30-40 lat. Po prostu komuś się taki a nie inny owczarek spodobał i w tym kierunku idzie reprodukcja ... i zataczamy koło, że to chyba wina człowieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...