Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czytam i łysieję !

 

No dobra, napisze co wiem, a wy poradźcie jaka pompę (bo przyjmujemy ze zrobilibysmy pompę).

Dom z podwójnego mura ze szparą pomiedzy.

Materiał budulcowu cegła pełna.

Kominy są i jakis bzdetny i źle zrobiony kominek z płaszczykiem (tak na marginesie to chetnie bym go usuneła bo jest w takim stanie, ze boje sie o zdrowie dzieci - zaczadzenie czy inna swołocz oraz wyglada to żenująco, jakby go 5 latek zbudował)

Dziury wszedzie bo nie wsadzili tych anemonów czy innych narcyzów. rury po wierzchu lecą.

Są grzejniki i na mikro przestrzeni, pseudo podłogówka, której nie czułam chodząc boso a podobno działała.

Powierzchnia domu...hmmmmmm, przyjmijmy, ze cos pomiedzy 140 a 200 no moze 220. Tu tłumaczę skad ten rozrzut - nie mam rzutów, projektu, bazuje na tym co mi mówią no i dom jest bardzo fajnie posrany i nie umiem ocenic powierzchni.

Dom posiada pół i cwierc pietra wiec niby pietrowy, ale tak na mijanke i nie do końca.

Kominek chce zrobic ale w salonie bo lubie przy prawdziwym ogniu posiedziec a i dogrzac się mozna.

Okna drewniane, ale skrzynkowe czyli podwójne - NOWE !

Dom podpiwniczony ...i co tam jeszcze...myslę...Aaaaaaaa! Osób zamieszkujacych 6 jak na razie :oops:

 

Jaka pompe byscie radzili ?

Woda, powietrze, ziemia, księzyc...no i pytanie zasadnicze, jakiego to rzedu wydatek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari po pierwsze weź od nich rzuty i to koniecznie, ja zawsze brałam, kiedy jakiś dom oglądaliśmy.

 

moja pompa z tego co wyczytałam to 18 tyś, plus ze 20 tyś za odwierty u was wyjdzie - taka sama pompa powietrzna to 22-31 tyś, Pestka mówiła ile piec na pelet,

ale są dotacje na eko ogrzewanie, są dotacje na ocieplanie styropianem, musisz poszukać. Pompy ciepła dotują w programie "prosument"

do pompy i do peletu przyda się podłogówka i reku.

reku można puścić w sufitach podwieszanych :yes:

 

Dokładnie parametry pieca i ogolenie ogrzewania musi Ci wyliczyć specjalsta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam Was czy ktos mial do czynienia z generatorem że tak głosujecie ze trzeba itp.

bo ja tak.. mam w firmie takie coś o mocy 10kW czyli roboczo tak z 7 pociągnie.. odpowiadam za ruch ciągly serwerowni, centrali telefonicznej i paru komputerów.

i problemów jest kilka

- pierwszy to cena - taki którym bez problemu zasilicie i NIE spalicie swoich telewizorów, telefonów, komputerów (słowem każdej elektroniki) to przy tej mocy i niezbędnym wyposażeniu - zakładam że powinien być rozrusznik bo żadna z was nie będzie się szarpać z linką, musi być zrobiona nieduża przeróbka instalacji elektrycznej (dołożone styczniki, przełączniki), dobrze by było żeby był autostart (brakuje prądu i sam się załącza) .. i tu ceny zaczynają się tak od 10 tys. w górę..

 

drugi to wielkość..- rozmiary tak 1,5 x 1 po podłodze, 80 cm wysokość i waga - z paliwem jakieś 100-120 kg

- trzeci - halas -jak pracuje to dwa pomieszczenia dalej nie da się pogadać - u nas stoi w kotłowni na końcu budynku a dobrze słychać w calej firmie a budynak ma 40m..

- problem z odprowadzaniem ciepła i spalin - to normalny silnik na ropę - więc nagrzewa się od pracy do około 90*, a wylot od spalin do kilkuset - przyłóżcie ostrożnie rękę do rury a aucie jak podjedziecie pod dom bo rozgrzany silnik nie gaszac silnika - uwaga żeby się nie poparzyć.. no i temperatura - trzeba jakiś odstęp zostawić jeśli ktoś może wejśc

trzeba te spaliny wywalić z domu - w komin nie da rady bo za wysoki (przy takim silniku jak w generatorze o ile pamiętam maksymalnie wypchnie spaliny na 5-6m w górę..

- no i ostatnia rzecz - paliwo - trzeba przepalać co tydzień (u mnie automat to robi) olej, jak sie nie używa to wymieniać paliwo.. a jak ktoś wykombinuje że sobie zabuduje na zewnątrz to trzeba odmrażać bo przy takich temperatirach zamarznie, no i wtedy trzeba tez miec miejsce

 

takimagregatem jak do wiertarki z marketu za 500 zł to niestety sie da się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAM, nie ma ocieplenia jako takiego. Dom ma podwójny mur co jest juz ociepleniem samym w sobie. Szkoła raczej przedwojenna mimo, ze dom z tych nowszych.

Zadzwoniłam do kumpla od pomp. Niestety, zajmuje sie montazem a nie doradztwem. Czekam na sms-a z numerem telefonu do szpenia który doradzi.

Kolega zasugerował eko groszek.

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :lol2:

U nas w ogóle jest inaczej niż na całym świecie, PC nie dają rady, od podłogówek puchną nogi i w ogóle są szkodliwe, OZC są nieopłacalne i inne dyrdymały w tym typie :lol2:

 

No własnie takie rzeczy mozna wyczytać w fachowych pismach i potem czlowiek nie wie jaka jest prawda i co ma o tym mysleć. Pusiu jestem bardzo ciekawa jaki rachunek dostaniesz za ten miesiąc za prąd- pochwalisz sie nam? A czy sprawnośc tych pomp powietrznych spada po latach? Dopytywałas sie co ewentualnie najszybciej sie w nich psuje i jakie są koszty napraw itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczam ;)

 

Z Twojego NIEWIARYGODNEGO wrecz zestawienia wynika, ze w listopadzie sie nie myliście ;)

Czego bym nie zamontowała, to i tak nie będe miała tak smiesznych rachunków.

Po pierwsze, wasz dom to wogóle inna kategoria domów. Już szczelniej sie nie da.

Po drugie jest Was tylko dwoje co ma ogromny wpływ na zuzycie, no chyba, że mały cholera i osiodłany latler, pod wasza nieobecnośc popijaja kawusie, myją interes w bidecie i napieprzają na kompie.

Po opisach przygód z udziałem waszego kota, jestem w stanie uwierzyc we wszystko.

 

Ide czytac o groszku.

Składowanie, ładowanie i popiół jakoś ogarnę. Muszę!

Cos za coś.

Widze, że wielkiego wyboru nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gile cudne.

U nas nigdy nie widziałam.

Mamy za to, inne ciekawe egzemplarze.

Ostatnio przegoniłam jastrzebia, który patrzył się wyłupionymi gałami na gołebie sąsiada.

Szkoda mi ptaszków, które nie maja zadnych szans ucieczki.

Przysiadł sobie cwaniak na gołebniku gdzie dziura w siatce i miał ochote sie czestowac jak ze szwedzkiego stołu.

Mamy tu tez durnego dziecioła, który notorycznie lutuje we wszystkie pionowe elementy.

Widzę, że jest mu wszystko jedno czy to drewno czy stal.

Gdy go obserwuje, zastanawiam się kiedy dostanie wstrząsu mózgu.

Sójki to plaga. Pełno ich.

Synogarlice mieszkaja od lat na ogródku.

Rudziki, pliszki, piekne i upasione sikory, które w tym roku, maja wyjatkowo intensywne kolory.

Wroniska, kawki, gawrony i inne cmentarne - mam z nimi niezły ubaw.

Poniewaz to niezwykle bystre ptaki, bawie sie z nimi w tym roku w zabawe, kto kogo przechytrzy.

Kradna mi słonine dla sikorek.

Cały czas wprowadzam nowe patenty i konstruuję karmiki, anty wrońskie.

Na razie jest remis, ale zima jeszcze potrwa i spodziewam się zwyciestwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko przyjdzie faktura powiem ile wyszło :yes:

Magda a jak tam u Ciebie - budujesz, planujesz??

Buduje. Mam dach i wylany chudziak. Okna zabite blachą. Budowa sie slimaczy bo budujemy bez kredytu. Planuje juz od miesiąca zalożyć swój dziennik, żeby zapisywac swoje inspiracje, bo chodząc po forum juz coś mi sie wykluwa. Jak go zalożę napewno podesle linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...