Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

Swojego czasu, w starym domu jeszcze, również rozważaliśmy wierzbę energetyczną (uprawę, używanie, sprzedaż sadzonek oraz nadwyżek produkcyjnych do elektrowni).

Ja osobiście zastanawiam się nad RocketStove na wierzbę - nie do domu, ale do domku w ogródku, żeby dało się coś w zimniejsze dni "popracować" - ale to się podzielę doświadczeniami, jak już będę budował i palił.

 

Hahahahaha, przypomniało mi się, że u kogoś w wątku widziałam podobny dylemat - czerwony czy zielony :lol2:

A propos kolorów: Pamiętam jak kiedyś szukałem auta i byłem w salonie Forda oglądać Fiestę (jakieś 2 lata temu) i stoi facet z dziewczyną i kupują/wybierają sobie autko - i sprzedawca się pyta jaki ma być kolor, zanim koleś się odezwał, laska mówi: Oczywiście, że czerwony ... (tutaj pauza, kolesię się na nią patrzą) ... przecież czerwone są szybsze od innych!!! (Jej facet zrobił się cały czerwony, sprzedawca o mało nie parsknął śmiechem, wszyscy w koło tez mieli uśmiechy na twarzy.)

Więc może z piecami na pellet jest tak samo? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jaki ma być kolor, zanim koleś się odezwał, laska mówi: Oczywiście, że czerwony ... (tutaj pauza, kolesię się na nią patrzą) ... przecież czerwone są szybsze od innych!!!

Pf, a to nie rozumie się samo przez się, że czerwone samochody są szybsze? :D A czerwone piece lepiej grzeją! :D

 

(marzy mi się czerwona mazda mx-5 :p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra - strasznie jestem ciekawa Twojego owsa i mocno kibicuję inwestycji - już to u Ciebie zresztą pisałam :)

Każde kibicowanie i każde kciuki się przydadzą, szczególnie, że u nikogo tego rozwiązania nie widzieliśmy, więc bazujemy na tym, co przeczytamy i na własnym rozumie :)

 

To ja znowu będę nudna - bo dla mnie jak auto to czarne :lol2: najlepiej BMW X5 :lol2:

Czarne? Mam teraz. Prawie czarne, bo grafitowe jakieś czy coś (i nie bmwicę). Zanim klima zadziała to w lecie jest tragedia :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to mocno rozważamy wymianę jednego naszego auta na terenowe, może wtedy przestanę zimą panikować.
terenowy to chyba nie BMW X5 :p

chyba, że myślisz o SUV - ale nie nazywałbym ich terenowymi, bo w większości, to po prostu większe (bardziej masywne) wersje zwykłych aut, które nijak mają się do terenówek - no ale co kto lubi - na pewno większe auto daje większe poczucie bezpieczeństwa, więc pod tym względem rozumiem Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, ale w domu z drugiej reki to ja se mogę te kable...wiesz gdzie ?

Przeciez nie rozwale domu i nie zaczne od początku :(

 

Wiem, ze nic nie wiem.

Ide gryźc poduszke i łkać do żelazka, z którego juz chyba cała woda wyparowała.

 

ha.. pisałeś że nie wiesz to już wiesz..

 

Czarne? Mam teraz. Prawie czarne, bo grafitowe jakieś czy coś (i nie bmwicę). Zanim klima zadziała to w lecie jest tragedia :lol2:

 

ja kupiłem ostatnio białego - zamieniłem z pomarańczowego - i problem jest taki że za to brud widać masakrycznie..

 

chyba, że myślisz o SUV - ale nie nazywałbym ich terenowymi, bo w większości, to po prostu większe (bardziej masywne) wersje zwykłych aut, które nijak mają się do terenówek - no ale co kto lubi - na pewno większe auto daje większe poczucie bezpieczeństwa, więc pod tym względem rozumiem Cię.

 

Przez ostatnie lata jeździłem KIA SOUL - to nie suv i nie ma 4x4 ale większy i wyższy niż normalna osobówka (taki jeżdżący kredens) - na wiosce całkiem nieźle się spisywał.. zamieniłem na niższego nissana - zobaczymy jak będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję od początku budowę tego domu i jestem trochę na rozdrożu:

 

Z jednej strony system pozwalający szybko wznieść budynek.

Jak domniemywam w dobrej cenie dzięki czemu "budowa" domu staje się przystępna dla ludzi mniej zamożnych, bądź takich dla których konwencjonalna budowa trwa za długo.

 

Jednak patrząc na konstrukcję to widzę w tym dużą lodówkę / styropianowy namiot..... Podoba mi się system szalunku traconego np izoDom'u ale tam między styropian wchodzą zbrojenia i beton.

 

Pytania:

W jaki sposób konstrukcja styropianowa przymocowana jest do płyty fundamentowej?

Jak wygląda sprawa przywieszenia szafek? (kołki Fido?).

Czy na upartego nie da się zwykłym kuchennym nożem, kopniakem przebić ściany?

 

Dziwne czasy nastały w budowie :) Jestem zwolennikiem domów gotowych mabudo, konstrukcje z keramzytu, ale styropianowe namioty to dla mnie nowość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia, widzę, że porostawiałaś towarzystwo po kątach :rotfl::rotfl::rotfl:

 

Mari, Ty nie właź w mysią dziurę. My, tzn. te oczytane Twoimi problemami, zweryfikujemy co trzeba jakby co.

 

Molikku, a to ci dopiero – rocket stove (!). Jakiś czas temu trochę o tym czytałam i szperałam. Podpytywałam też forumowych (i nie tylko) Zdunów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was z drogami w zimie?? O te lokalne pytam, o stan ich utrzymania i czy bardzo Was zasypuje/zawiewa??

 

Jakby to ładnie napisać - droga zimą jest utrzymywana w szacie białej :rolleyes: - ostatnie 2km przed domem..

 

No, dlatego biorąc pod uwagę walory praktyczne najlepiej sprawdzają się u mnie srebrne samochody xD Ani za bardzo się nie nagrzewają, ani brudu aż tak nie widać :D

 

srebrny też miałem - w sumie chyba racja co do brudu, tyle że tamten był bez klimy za to z szybersachem więc jakoś dawał radę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie ładnie nazwane :)

U mnie nazewnictwo kompletnie brzydkie, nie będę tu kląć, ale to 12 km jak to nazwałeś "białej szaty" na 20 km ogólnie dojazdu :mad:

 

Ty przynajmniej Pusia widzisz, że jest biało i ślisko, a ja dzisiaj wywinąłem takiego orła, że podwójny toeloop z potrójnym rittberger mi wyszedł, niestety nie ustałem więc mi noty obniżyli :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas 28 mb żwirowej dróżki od garażu do dojazdowej drogi bitej (utwardzonej) czyścimy na czysto. Dalej mamy jakieś 120 mb tak samo utwardzonej dojazdówki, które sami odśnieżamy na tyle żeby fordzik Fusion się nie zakopał. Potem jest jakieś 500-600 mb częściowo przez las, ale też utwardzone i to czyścimy wspólnie z sąsiadami, albo ubijamy kołami :). Czasem jeden z miejscowych sąsiadów, jak bardziej napada, odgarnia z naszych dróg śnieg szuflą zamontowaną na przodzie traktora, a le w tym roku nie było potrzeby. No, i jesteśmy na asfaltówce, której w tym roku nikt nie odśnieżał ;)

Toczymy malutką wojnę z gminą, żeby przejęła te drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...