Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

LEKCJA-05.jpg Zaznaczasz na komputerze plik i klikasz „open”

 

Jeśli u Ciebie działa system z 4-go zdjęcia z poprzedniego postu, to możesz od razu zaznaczyć na komputerze 5 plików i pojawią się one w okienku LEKCJA-06.jpg

Gdy klikniesz „dodaj” pliki pojawią się na dolnym pasku jako załączniki (tam gdzie napis „2. Umieść poprzednio przesłane pliki w te pole, aby je załączyć na forum.”)

 

Każdy plik musi być w tym pasku aktywny, czyli podświetlony przez zaznaczenie w prawym dolnym rogu pod ikoną pliku LEKCJA-07.jpg

 

 

Teraz klikasz „dodaj” (insert) i koniecznie „potwierdź” (done)

LEKCJA-08.jpg

Pliki pojawią się w poście jako małe ikony. Możesz je tak zostawić i wtedy każdy, żeby zobaczyć większy trzeba będzie wyklikać.

 

Ale możesz też kliknąć na taki mały obrazek 2x i otworzy się okienko, w którym zadasz wielkość widoku zdjęcia w poście:

 

LEKCJA-09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ostatnia czynność to „zatwierdź odpowiedz” wszystkiego. Każde kolejne zatwierdzenie czynności est konieczne, bo inaczej pliki pojawią się tylko jako ikonki na pasku pod tekstem postu

 

LEKCJA-010 gotowe.jpg

 

 

Inny sposób wklejania plików z kompuera i nie tylko http://naforum.zapodaj.net/

 

Ale o ile pliki wklejane z własnego komputera są składowane na serwerze Muratora i nie będą znikać, chyba, że usuną je ludzie z Muratora, albo Ty sama, to pliki z chostingów zewnętrznych mogą z różnych powodów zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już jesteśmy w temacie ogrzewania, to muszę sie poskarżyć na jeden minus ogrzewania podłogowego i pompy ciepła. Jest problem z wyrastaniem ciasta drożdżowego, w tym na pączki które właśnie robię. Podłoga jest ledwo ciepła a to tylko w co kilka dni, kiedy się pompa włączy. Normalnie postawiłabym koło grzejnika i ciasto rosło jak głupie.

Jedyna wada tego typu ogrzewania... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :)

 

A z ręką na sercu powiedz, kiedy miałeś taką awarię prądu, że musiałbyś użyć agregatu???

 

 

No, ja to nawet posiłki grzałam na pólce na paleniskiem pieca kominkowego i to w środku zimy. Mieli awarię 2 dniową. Wtedy jeszcze nasza stacja od wody nie miała agregatów, także w ogóle siedzieliśmy przy kominku jak te koty, pozawijani w co się dało.

 

 

A pisałam instrukcję dla Gaji, bo napisała przecież, ze ma kłopot ze zdjęciami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas często bywały do zeszłego roku. A awaria ta, o której piszę była jakoś w 2008. Potem już byliśmy mądrzy i całą zimę trzymaliśmy w 2 litrowym termosie ukrop (co dzień wymieniałam), i 10-cio litrowy baniak wody. Przynajmniej coś gorącego było do picia. No i trzymaliśmy 2 samochodowe akumulatory naładowane. Dzięki temu mieliśmy światło z ledów.

W zeszłym roku porobili sporo poprawek i wycięli w lesie problematyczne drzewa wzdłuż trakcji. Ale np. dziś duje jak diabli i co jakiś czas jest przerwa kilkuminutowa. Dobrze, że kompa mam na UPSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ręką na sercu powiedz, kiedy miałeś taką awarię prądu, że musiałbyś użyć agregatu???

Nie miałem.. jakbym musiał to mam agregat 6kW firmie 7km dalej i sobie przywiozę, ale raczej nie przewiduję póki co..

 

Dla takich absurdalnych argumentów można przedstawić inny - apokaliptyczna wizja, że Putin zakręci korek i gazu nie będzie :p

to może być prędzej niż co innego..

 

U nas często bywały do zeszłego roku. A awaria ta, o której piszę była jakoś w 2008. Potem już byliśmy mądrzy i całą zimę trzymaliśmy w 2 litrowym termosie ukrop (co dzień wymieniałam), i 10-cio litrowy baniak wody. Przynajmniej coś gorącego było do picia. No i trzymaliśmy 2 samochodowe akumulatory naładowane. Dzięki temu mieliśmy światło z ledów.

W zeszłym roku porobili sporo poprawek i wycięli w lesie problematyczne drzewa wzdłuż trakcji. Ale np. dziś duje jak diabli i co jakiś czas jest przerwa kilkuminutowa. Dobrze, że kompa mam na UPSie.

Wszystko zależy od potrzeb.. jak prądu nie będzie to mi to obojętne bo LEDy zadziałają z 12V, jakby co to butlę turystyczną gazową odpalę i coś tam się zagrzeje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko śliczne dzięki.:hug:Akurat przymierzam sie do zalozenia własnego dziennika i właśnie dziś skapnęłam się że nie umiem wstawiać duzych zdjęć. A kiedyś umiałam, ale nie było to zbyt skomplikowane. Poprostu pomiedzy img wpisywałm adres zdjęcia i pojawiało sie ono na forum duze i bez dodatkowej ramki na dole z załącznikami. Teraz wstawiłam ta samą metodą, ale pojawiało się juz małe, wiesz może gdzie jest problem i jak mam go rozwiązać? Jest może na forum jakiś wątek dla uczących się wstawiać zdjęcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...