Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

Ta łąka jest z bylin, traw ozdobnych i jednorocznych, ktore co roku same się wysiewają. Wiosną zakwitają na niej krokusy, a potem co chwilę coś nowego, aż do jesieni. Nie jest taka upżadkowana jak łąki Pieta Oudolfa, ale fajnie wygląda prawie cały sezon.

Doskonałe mieszanki na łąke kwietną ma Kiepenkerl M.in jest taka, gdzie przewagę stanowią rośliny ze wschodnich stepów. Z polskich producentów jest dobra, ale nieprzewidywalnie kwitnąca co roku Łuczaja. Reszta to badziewie.

 

Roboty w tym ogrodzie to było masę 12 lat temu jak ogród powstawał dopiero. Teraz właściciel sam sobie dokłada co chwilę coś. Ostatnio zrobił staw ze strumieniem.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

OK.

 

Trawnik jest z mieszanki traw z mikro-koniczyną. Znakomicie się sprawdza. Na początku S obawiał się, czy ta koniczyna nie przerośnie trawy. Ale regularne dość krótkie koszenie z mulczowaniem raz w sezonie, świetnie odżywia trawę. Ma tak piękną zieleń, że człowiek ma chęć się wtulić i tak zostać. Zaliczył już 3 sezony i wytrzymał nawet tegoroczną suszę. Jest podlewany oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz tez jest zjechany przez krety, zawłaszczony przez chwasty i podniszczony bo ja nie podlewałam wcale. Ale ja go najpierw jeszcze zmniejszę, a dopiero potem wydam kilkaset zł na dobrą trawę. To jeszcze nie w tym roku. Mam taką fajną na kawałku, gdzie parę lat temu zdrowo podtopiło i wysiewałam nową trawę, bardzo ładną trawkę, milutką, delikatną w dotyku i na dodatek nie rośnie za szybko i dobrze zniosła suszę. Tylko nasiona drogie okropnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dopiero teraz trafiłam na zdjęcia z realizacji Twojego domku i zauważyłam firmowy samochód ;) Masz na dachu jakąś wąską odmianę Lambdy czy to blacha trapezowa? Zastanawiam się nad lambdą, tylko z szerszym rozstawem, ale ciężko znaleźć o niej opinie - mogłabyś napisać, czy jesteś z niej zadowolona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! :)

 

założyłam dziennik latem zeszłego roku mając nadzieję ruszyć z budową wczesną jesienią, niestety nie udało się. Założyłam więc wątek w Galeriach na inspiracje i rozważania, bo nie wytrzymałabym tyle czasu bez pisania o domu, a nie chciałam śmiecić w dzienniku - ale średni to był pomysł, bo sama się gubię co i gdzie, ale dom jest/będzie jeden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :yes:

 

U nas 60% z trawników to te szczepione.

Nigdy nie wyrzucamy darni - wykorzystujemy ją w innych miejscach, tam gdzie łyse placki albo gorsza trawa.

Jeśli większą powierzchnie kopiemy to najpierw zdejmujemy darń i ona do przeszczepu idzie.

Ważne żeby to robić gdy jest chłodno i wilgotno.

Przeszczepiana trawa jest silniejsza, łatwiej znosi suszę od tej sianej.

 

Też to robimy. Wszystkie miejsca, gdzie zakładam nowe rabaty są źródłem trawowych klocków, którymi m.in wypełniamy miejsca gdzie chcemy szybko zrobić trawniczek. Świetnie też takie klocki nadają się na podnoszenie terenu. Są mocno ukorzenione, więc mimo układania ich na trochę skopanej powierzchni, nie obsiadają.

Ale nie ma tego dużo, a poza tym mój trawnik jak napisałam zjechany. Dlatego będzie siany na nowo tam gdzie chcę go mieć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu, na poprawę humorku w tę dziwną zimę. U nas zeszłej nocy spadł śnieg, ale o 11 rano już śladu po nim nie było.

 

Włącz pierwszy filmik po lewej u góry.

https://www.facebook.com/WocketWoy/videos

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po deszczu, nie koniecznie mocnym. Tnie się szpadlem na kwadraty i kolejno łopatą podcina od korzeni. W sumie im grubsza kostka tym łatwiej się przyjmie, ale wystarczy też grubość placka 10 cm. Wycięte kawałki układa się tam, gdzie chcesz ciasno jeden przy drugim. W przerwy, jeśli zostaną, trzeba wsypać ziemię nie koniecznie z ziarnem, bo samo zarośnie, a potem dobrze udeptuje się. No, i trzeba pamiętać o podlewaniu. Jak wyschnie to nici z przesadzania trawnika.

A, i niezapomnij miejsce pod przesadzaną trawę odchwaścić :) wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia masz tą samą przypadłość co ja - też nie odróżniam stron :rotfl: zawsze sie muszę ostro nagłowkować która to prawa a która lewa strona - najlepiej sobie pomachać łapkami - ta łapka ktorą się używa jest prawa, ta druga jest lewa) - chyba, że jesteś leworęczna - to kaplica :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...