Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kocie mamy, podpowiedzcie jakieś rowiązanie, bo mnie duża cholera weźmie... Nasz koci gość nie przyszedł do domu już 46 dni, taka długa nieobecność zdarza po raz pierwszy, muszę chyba się pogodzić z jego odejściem... Ale nie tu jest problem...

Od lat mamy sypialnię w piwnicy, co dziennie rano otwierałam okno a gościnny kocoń już tam czekał na jedzenie, pogaduszki, pieszczoty... W rewanżu pilnował terenu i kocich dziewczynek sąsiadów i nie pozwalał obcym kawalerom wchodzić na teren podwórka... Cielata kotka sąsiadów chyba tęskni za swoim kawalerem, bo przychodzi do tego naszego okna i tam siada... Nie chcę jej przeganiać, bo ona mi nie szkodzi, ale absztyfikanci którzy ją odwiedzają znaczą nam to okno swoimi kocimi zapachami... Zamykanie nie wchodzi w grę - zresztą zapach czuć nawet przez zamknięte okno :( Codzienne szorowanie nie zdaje egzaminu... Są jakieś środki niwelujące takie zapachy?

 

EDIT: niedawno zdarzyło się również, że przez to nasze okienko władowała nam się inna kotka do sypialni i za cholerę nie chciała przyjąć nakazu eksmisji - co ją wyprosiliśmy, to za pięć minut wracała... musieliśmy zamknąć tam psa na cały dzionek, aż kicia zrozumiała, że pokoik już zajęty i odpuściła wchodzenie ;)

Edytowane przez boratom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba nie wróci. Coś mu się musiało przykrego wydarzyć, chociaż ja wolę myśleć, że znalazł inny z jakichś kocich względów lepszy dom. Tak myślę o naszej Cizi, której nie ma już 4-ty rok :( Ciągle jej wypatruję w okolicy.

 

Odstraszacz kotów http://www.zooplus.pl/esearch.htm#q=odstraszacz

Neutralizator zapachu http://www.zooplus.pl/esearch.htm#q%3Dnetralizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... tez się obawiam, że już nie wróci - nie lubię źle myśleć o ludziach, ale sąsiad z drugiej strony ma gołąbki i brak mu sumienia :(

Nasz pies nie lubi wychodzić na podwórko (ledwo wyjdzie to już puka w drzwi, żeby ją wpuścić, czasem nawet po schodach na dół nie zejdzie :( ), a jeśli już wyjdzie to koty raczej nie robią na niej wrażenia - ma je w poważaniu... Teścia pies w zagrodzie siedzi, wypuszczany na noc jest, więc koty w dzień robią co im się podoba...

Dzięki Pestka za te środki - sprawdzę... przed świętami karmę dla kota i psów zamawiałam, ale nie przyszło mi do głowy, żeby poszukać odstraszaczy... nasz koci gość z kuwety nie korzystał - nawet jeśli w te mrozy raczył na noc zostać w domu, to potrafił obudzić i domagał się wypuszczenia...

EDIT: Pusia, u siebie na pewno będę miała kociego obrońcę, ale tutaj już nie mogę mieć więcej zwierząt, bo u teścia mieszka szwagierka z 3 małych dzieci i dostała by chyba szału gdybym przygarnęła kolejnego gościa :D

Edytowane przez boratom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Pusia, u siebie na pewno będę miała kociego obrońcę, ale tutaj już nie mogę mieć więcej zwierząt, bo u teścia mieszka szwagierka z 3 małych dzieci i dostała by chyba szału gdybym przygarnęła kolejnego gościa :D

 

Nic na siłę, uważam, że zwierzęta powinno się przygarniać tylko tam gdzie są pożądane.

Jeśli z różnych względów jest to kłopot, lepiej nie brać/nie kupować.

Bardzo rozsądne podejście prezentujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesoooooo jak nas zasypało :cry: sypie nadal, ma spaść 12-20 cm śniegu a padać ma do jutrzejszego wieczora - składam protest i przenoszę się do innej strefy klimatycznej :cry:

 

Pusia, czy Ty mieszkasz na Antarktydzie? :eek: U nas dziś potwornie ponury i mglisty dzień, taki bleee :sleep:

 

I z wielkim zainteresowaniem poczytałam o tych powłokach hydrofobowych. Jeśli to działa to muszę to kupić!

Edytowane przez makowa_panienka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...