Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:D No, to mamy przechlapane :lol2: Pusia się nam dobierze do tyłeczków jak się pojawi :rotfl:

 

Pasqal wyczaił jelonka. Chodzi tuż za płotem po pustej działce między domami i stęka. A kot kazał sobie okno otworzyć i siedzi zjerzony niuchając powietrze. Idę zgnać futrzaka do spania i zamurować okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawę już zaliczyła na szczęście, ale nadal zimno tylko +2 i pochmurno :(

 

Rozrywkowo macie z tymi kiciusiami :) Moje staruszki bardzo spokojne. Gangster znowu zniknął. Przychodzi w nocy wyjada miseczki, wysypia się i rano znika. Gałgan jeden, jakby wiedział, że wetka czeka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze nasze opady śniegu przewidziało co do godziny :(
Witam

Przepraszam że tak w butach wchodzę z prywatną wiadomością ale jeśli nie sprawiło by to państwu problemy to prosiłbym o odpowiedź.

Bardzo podoba mi się technologia wykonania tego domu.

Interesuje mnie temperatura wewnątrz budynku, mieszkają chyba państwo już 2 lub 3 rok w takim domu. Przy jakiej temperaturze zewnetrznej należy załączać ogrzewanie. Pisała pani że przy temperaturze zewnętrznej około 10 stopni w budynku utrzymuje się temperatura 16,5-19. Jak sprawa wygląda przy temperaturze poniżej 0 np -10. Czy dom nagrzewa się szybko?

Pytań oczywiście jest wiele ale ogranicze się do ogrzewania, szukałem innych miejsc na ktotych właściciele domów m3 system rozmawiają ale niestety nic nie znalazłem. Wiadomo że informacje od użytkowników są bardziej wartościowe od informacji sprzedawcy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam że tak w butach wchodzę z prywatną wiadomością ale jeśli nie sprawiło by to państwu problemy to prosiłbym o odpowiedź.

Bardzo podoba mi się technologia wykonania tego domu.

Interesuje mnie temperatura wewnątrz budynku, mieszkają chyba państwo już 2 lub 3 rok w takim domu. Przy jakiej temperaturze zewnetrznej należy załączać ogrzewanie. Pisała pani że przy temperaturze zewnętrznej około 10 stopni w budynku utrzymuje się temperatura 16,5-19. Jak sprawa wygląda przy temperaturze poniżej 0 np -10. Czy dom nagrzewa się szybko?

Pytań oczywiście jest wiele ale ogranicze się do ogrzewania, szukałem innych miejsc na ktotych właściciele domów m3 system rozmawiają ale niestety nic nie znalazłem. Wiadomo że informacje od użytkowników są bardziej wartościowe od informacji sprzedawcy.

Pozdrawiam

Przepraszam że tak nie na temat ale jakiś czas temu wysłałem wiadomość na priv...

Raz jeszcze przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :) Przecież zgodnie z opisem to forum o budowaniu i o życiu :)

 

 

 

Drugi rok naszego mieszkania niedługo minie :)

Jak już wcześniej pisałam, dom bardzo długo trzyma ciepło, nie mogę więc odpowiedzieć przy jakiej temperaturze zewnętrznej włączyliśmy ogrzewanie, a raczej przy jakiej wewnętrznej.

Z moich obserwacji na FM większość domów już dawno miała sezon grzewczy rozpoczęty a u nas jeszcze nie włączało się ogrzewanie.

Pi razy oko - na dworze przymrozki nocne już trochę trwały, gdy w domu temperatura spadła poniżej 20 stopni.

Dom nagrzewa się szybko, długo się wychładza (dlatego pisałam, ze musiałoby nie być prądu tydzień w duże mrozy, żebyśmy zaczęli to odczuwać).

 

To co pisałam, że przy 10 stopniach na zewnątrz w domu jest 16-19 stopni - to było przy końcówce budowy, gdy jeszcze nie mieliśmy ogrzewania.

 

W tym roku, początkiem stycznia było kilka nocy z mrozem minus 18 minus 19 stopni.

Temperaturę w domu mamy ustawiona na 22 stopnie.

PC włącza się do ogrzewania gdy temperatura spada poniżej tej zadanej. Czyli najczęściej w nocy.

W dzień przy naszej aktywności, gotowanie, goście TV temperatura przekracza te zadana i PC się nie włącza.

 

U nas akurat PC PW.

Grzałki w PC nie były od samego początku podłączone.

Podłogówka na całość.

Żadnych grzejników.

Witam

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Oczywiście mam jeszcze kilka pytań ale to na później.

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...