Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

Sory, że sobie zażartuję, ale to brzmi jak słynne "trzy palce" u Pawlaka i Kargula.

Coś w tym jest, a bo ja wiem, na jakich ludzi trafię?

Tych co poznałem wydają się być spoko, ale inni, to nie wiadomo?

 

Super :yes:

A oni już wybudowani??

Ta fundamenty wybudowali, a dzisiaj je maziali czymś czarnym (i nie była to smoła :p)

Nie mniej jednak, oni już mówili, że się wolniej będą budować, bo chcą bez kredytu.

I chyba pogonili już jedną ekipę, bo ich skroiła na materiale.

 

U nas najpierw GWC bo po pierwsze potrzebujemy chłodzenia latem, a po drugie musimy wreszcie zakończyć roboty wykopaliskowe, żeby myśleć o nawierzchniach.

Po GWC łazienka i wiatrołap a dopiero PV.

Do PV musimy się przygotować - przenieść rosarium itp.

 

to nasze GWC:

http://www.zehnder.pl/produkty-i-systemy/komfortowa-wentylacja-wnetrz/zehnder-comfofond-l-eco-350

A no to faktycznie, jak się zdecydowaliście na GWC, to logiczna kolejność ;)

Chyba ten model na alledrogo widziałem :p, szkoda że urządzenie to połowa kosztów, jeszcze sam wymiennik, ale jak sami robicie, to sporo taniej będzie - całe szczęście, że człowiek ma 2 zdrowe ręce i chęci :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pusia my mamy jakieś chłodzienie, właśnie z tych odwiertów, glikol z ziemi idzie do reku. fajnie to działało, dość chłodne powietrze szło do domu, tylko nie miałam okien osłoniętych i temp w domu do 26 dochodziła :mad:

 

w tych powietrznych pcha to powietrze bezpośrednio z ziemi do domu, czy się w reku wymienia i oddaje zimo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tych cudów techniki, a w najgorętsze dni, kiedy od zachodniej strony temperatura na zewnątrz była 36-40 i coś tam zeszłego lata, u nas w salonie doszło do 26. Tylko 2 dni były z taką temperaturą. W pozostałe dni tych upałów nie przekroczyło 22 stopni. Taki to już nasz domek z sufitem pod niebem jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak u mnie będzie w tym roku przy zasłanianiu okien zasłonami. Czy moje cieniutkie zasłony dają radę czy muszę kupić jakieś zaciemniające.

 

strasznie drogo Ci tą pompę wycenili. Robiliście jaw tym samym czasie co my, metraż 3 razy mniejszy a cena idnetyczna do naszej i do tego u mnie jest słabiej ocieplony dom niż Twój. może ci ją wycenili dla starego domu :rotfl:

:wtf:

 

powinno ci wyjść z 10 tyś odwierty, plus z 10-12 tyś za pompę to taki max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotki od 16 już w domu są. jesssu jakie to łobuzy. zdjęłam wszystkie firanki i zasłony, pościągałam durnostojki i kwiotki z parapetów i myśle co bytu jeszcze pochować, bo nie mam pojęcia co im odbije w nocy. :rotfl:

 

dziewczynki dużo grzeczniejsze były :lol2:

 

Nie wiem też czy wszyscy panowie załapali o co chodzi z kuwetą :mad: się okaże rano :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia Twoje koty muszą mieć niezłe potrzeby, żeby w ramach reklamy przechodzić przez koszmar papierologi i wyburzania starego domu, tylko po to, żeby zareklamować tą technologie budowy :rotfl:

 

Mam już 2 kotki w domu po zabiegu, szybciutko poszło, 2 kolejne też już pewnie są gotowe do odebrania. mąż je przywiezie jak bedzie wracać z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 140 stron tematu, to chyba jedna wielka reklama domów ze spienionego polistyrenu.

 

No Pusia, wiosna się zaczęła! Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale widzę, że trolle już się obudziły :p

 

Na twoim miejscu pokusiłbym się wg39070 i przeczytał choć kilka stron, jak trafisz na coś o m3System i ich systemie, to gratuluje, bo tego tutaj jest mało :p

Ale kilka przepisów na nalewki na pewno znajdziesz, a że są zdjęcia kotów, to jest i odpowiedni ruch na wątku i 141 stron :p

 

PS Pusia, czy jako właścicielka wątku, masz możliwość cenzury? Pytam na przyszłość, czy można sobie wątek moderować, czy trzeba do adminów pisać?

Edytowane przez molikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molikku, Pusia się nie odzywa, więc ja odpowiem. Trzeba pisać do moderatorów. Poza tym pod każdym postem jest czarny trójkącik z wykrzyknikiem. Klikasz w niego (pod szemranym postem) i zgłaszasz problem dotyczący tegożpostu. Może to zrobić każdy forumowicz nie tylko gospodarz wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...