Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kawał futra :) a róża bardzo klasyczna.

 

Może i klasyczna, ale została posadzona w zeszłym roku i od razu zakwitła, więc cieszy mnie każdy płatek.:wiggle:. Mam tylko kilka krzaczków, bo nie wiedziałam czy na moich piachach cokolwiek wyrośnie. Krzaczki pięknie się rozrosły, ale myślę, że to zasługa przede wszystkim dorodnych sadzonek, które kupiłam w Rosarium.

Edytowane przez SylwiaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam napisać o naszej podłodze.

Skończył się sezon grzewczy, pierwszy u nas z płytkami.

Płyta fundamentowa "grzewcza" czyli podłogówka na całość na etapie płyty fundamentowej.

Na to bez żadnych wylewek płytki podłogowe - ponad 70 m, bez progów, bez dylatacji (serce mi zamierało na myśl, że trzeba będzie robić te ohydne dylatacje - nikt nie potrafił nam powiedzieć, czy musimy je robić czy nie, więc zaryzykowaliśmy), klej elastyczny (miejscami grubo) i fuga 3.

Mogę już spokojnie zdać raport - nic nie popękało :lol2:

 

No to gratulacje:D.

Nam poradzono aby pierwszy sezon wytrzymać bez fug, aby podłoga dobrze odparowała i płytki się nie poodklejały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicepsy w stylu Pudzian :) Ogarniając drogę 2 dni temu załatwiłam sobie takie zakwasy w jednej łydce, że chodzę jak stara drypcia.

 

Z tą dylatacją to jakaś ściema straszna. Po co to na małych powierzchniach, gdzie materiały rozszerzają się i kurczą minimalnie. Co innego przemysłowe powierzchnie, domy wielorodzinne, gdzie są inne, naprawdę mocne naprężenia.

W sumie my uznaliśmy, że podłogi w naszym domu nie mają szans aż tak pracować i olaliśmy dylatacje. Jak dotąd popękały tylko kafle w wiatrołapie, bo tam się uczyliśmy jak kłaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeszcze jest jeden aspekt.. duzo ludzi napędza podłogówkę zwykłym piecem.. i jak za ciepła woda jest to różnice temperaturowe są duże i wtedy podłoga pracuje.. jak grzejesz na 30* to nic nie powinno się dziać (pod warunkiem że nie będzie problemu z położonymi kaflami wynikającymi np. ze złego kleju czy nieodpylonej/niezagruntowanej posadzki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...