Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy spalą Elementarz na stosie???


Agduś

Recommended Posts

Właśnie usłyszałam, że nowy Elementarz został skrytykowany przez Kościół (to poprawność ortograficzna, a nie wyraz szacunku) za to, że:

- dziadek podlewa kwiatki (powinna babcia, czyli Elementarz wprowadza ten straszny gender)

- smoki i magia

- tatuś bawi się z dziećmi, rysuje z nimi "infantylne" rysunki (znów gender, bo to ewentualnie mama może rysować i bawić się z dziećmi)

- przy temacie świąt pojawiają się choinki i zakupy, a nie opłatek i kościół.

 

Ja nie wiem, czy Elementarz jest dobry, czy zły. Nie przeglądałam, nie czytałam, słyszałam różne opinie na jego temat, ale nie mam własnej. Jednak te argumenty mnie powaliły!

Gdzie my żyjemy???!!!

Do czego jeszcze się wtrącą?

 

I czym to się skończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gdzie my żyjemy???!!! - W "katotalibobandzie" Do czego jeszcze się wtrącą? - Jak pozwolimy to do wszystkiego... I czym to się skończy? - Jeszcze kilka wieków temu by zapłonęły stosy w całym katolandzie... Ale mamy niby XXI wiek... choć i dziś zarażeni "wirusem umysłowym" klechy" leczą ebolę święconą wodą i... modlitwami. W Afryce na misjach przebywa ok. 460 księży z Polski, którzy "pełni wiary" odwiedzają nasz kraj... ciekawe kiedy wraz z opłatkiem w gratisie będą rozdawać wirusy eboli...???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niezmiernie ciekawa, czy kolejne wydanie Elementarza będzie zawierało treści poprawne (babcia podleje kwiatki, mama pobawi się z dziećmi, tata wyjaśni im co najwyżej teorię względności albo zbuduje karmnik dla ptaków, a rozdział dotyczący świąt zacznie się od łamania opłatkiem i skończy Pasterką. Właściwie nie zdziwiło by mnie to wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...