Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pakiet w XPS


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O to zapytać możesz promotora tego systemu. Człowiek o dziwnym nicku jest Ci zapewne znany i widać go w tym wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162002-montaz-w-warstwie-ocieplenia-jak-to-zrobic-dobrze/page290

 

Nie ma systemu na montaż szyb w XPS. TO metody domorosłe i sam musisz przyjąć odpowiedzialność za wykonanie tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zapraszałem na podglądanie/pomaganie pionierskiego montażu to tylko Miłoszenko przyjechał do mnie z Krakowa :p Masz niedaleko to wpadnij. Pokażę Ci jak to jest zrobione u mnie. Oczywiście finlandia ma rację takie rozwiązanie nie ma "systemu" i bierze się całą odpowiedzialność na siebie. Edytowane przez M.A.G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wilku mowa i wilk tu ... nick mój to nazwa czołgu "merkava" .

Nie ma systemu na montaż szyb w XPS. TO metody domorosłe i sam musisz przyjąć odpowiedzialność za wykonanie tego pomysłu.
domorosłe to są para fachowe produkty; szczególnie profil PCV 3 "komorowy" czy ramka dystansowa z aluminium.

http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id3164,content,jak-zapobiec-stratom-ciepla-przez-okna lód to raz .. a widzicie pod listwą dociskową ... czarny pasek ?

to grzyb .. to właśnie jest domorosły system. Ludzie mają do dziś wmówione cudowne właściwości gazów...

Ostatnio tato chciał zamówić pakiet szybowy ... to się dowiedział że powłoki niskoemisyjne nic nie dają .. cóż za dyletantyzm.

99 % produktów na rynku to domorosłe para produkty ...

co to za produkt z ramą o U 1,0 ... przecież to jest paździerz. :bash:

najlepszy profil re hauuuł geno 120 ... osiąga Uf 0,7 :bash: by sobie darowali ... 15cm kloc XPS z jednej 15cm kloc XPS z drugiej i Uf 0,1 ..:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCW to optymalne połączenie termiki, wytrzymałości, funkcjonalności, estetyki i ceny. A że nie jest najcieplejsze, mimo że profile 3- komorowe już dawno poszły w odstawkę?

Samo wstawienie szyby w kloc15 cm jest możliwe jako tako tylko jaką to ma wytrzymałość? Ile trzeba zagłębić szkło w XPS-ie, żeby było dobrze i co oznacza "dobrze" w takim przypadku? Jak to zbadać w komorze? Czym przykręcić (przykleić) odpowiednik listwy przyszybowej, żeby wytrzymał parcie (ssanie) wiatru czy wody? Przecież jak puszczą 1500 Pa to szyba wpadnie do pokoju razem z tą "ościeżnicą" albo ją wyssie z muru, więc kto ma się podpisać np. pod oknem zamontowanym w Zakopanem na 5 czy 8 piętrze budynku?

Jak tam zamontować parapety?

Mówisz, że dwa kloce po 15 cm to Uf = 0,1!

A jaki byłby Uf, gdyby ramy pcw miały po 30 cm, szyba zagłębiona po 5 cm dookoła w skrzydło ocieplone wewnątrz skoro profile o głębokości 85-90 mm osiągają Uf na poziomie 0,9 ?

W czasach żądania certyfikatów na wszystko co się rusza (np. ostatnio na wizjer w drzwiach), DWU itp., uważam, że sprzedaż "okien" z ramą XPS-a na dzień dzisiejszy to jakaś utopia :rolleyes:

Jeżeli brniemy w takie tematy to zdecydowanie lepiej rozważyć mocowanie ich w Compacfoamie http://www.wiki-compacfoam.info/wiki/dichteklassen - przynajmniej można w to wkręcić cokolwiek.

I chyba najważniejsze: nasze rozważanie dotyczą wyłącznie wykonania fixów, a jak otwierać takie drzwi balkonowe z XPS-a ?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oknow XPS traktuję jako ciekawostkę, która może mieć kiedyś znaczenie dla przyszłości okien. Dopóki Czołgista nie zmusza wszystkich by stosowali jego system to nie oponuję.

Ale kiedy kolejny raz pokazuje okno trzykomorowe (taki relikt przeszłości) jako punkt odniesienia to już nie jest to do końca ok. Zdjęcie z przytoczonego artykułu także należy traktować jako ilustrację a nie fakt, bo grzyb pod listwą przyszybową bardziej zrodził się z innych aspektów niż tylko podłoże takich jak nienajcieplejsze okno. O tą pleśń ktoś zadbał użyźniając tą glebę słabo składając i montując okno a użytkownik zapewnił dogodne warunki (temperatura i wilgotość).

Jeśli kogoś nie stać na napalenie w piecu (to wynik braku świadomości a nie pieniędzy) to i XPS mu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wkręcić wkręta alla do drewna w XPS'a i próbować go wydrzeć....

bo to nam zabiera chleb (tzn. możecie tak to sobie tłumaczyć )
dla tego nie wyjawiam całości ...:bash:

Zostaje też jeszcze sprawa otwierania, fix'y mamy już załatwione... otwieranie jest też przemyślanie, ale sza..

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dziś wygląda pakiet w garderobie - odpowiednio obrobiony (uprzednio zbadany pod względem szczelności przy okazji wykonywania Blower Door Test) i obmalowany jeden raz białym gruntem z farbą.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=283990&d=1413136618

I z trochę bliższa

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=283989&d=1413136617

Osobiście uważam że brak ramy tworzy genialny efekt. Może się wydawać nieco dziwne za pierwszym razem jak się je widzi ale jak już się człowiek odseparuje od stereotypowego myślenia; że jak okno to przecież musi być rama, to całkiem inaczej się je postrzega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z dużymi i ciężkimi szybami, bo raczej muszą być jakieś wsporniki

 

Z moich obserwacji wsporników żadnych być nie musi. W ramie pakiet wspiera sie (przynajmniej u mnie) na takich płaskich plastikowych dzyndzlach i wstawce z aerożelu... Mniemam więc że pakiet nie ubrany w ramę może się wspierać na tym samym. U mnie są to standardowe ejoty do montażu okien aby uzyskać odpowiednią przestrzeń na wypełnienie z pianki. Dochodzę więc do wniosku że pakiety wielkości powiedzmy 2500x1000 lub zbliżone, nie powinny być problemem - albo inaczej - ja u siebie bym teraz spróbował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

można też włożyć pakiet w ościeżnicę a później dokładnie obrobić od zewnątrz i wewnątrz styropianem, XPSem i tylko od wewnętrznej strony zostawić listwy przyszybowe. Problem wymiany szyby znika choć . . . . luzy jakie będą miedzy nią a ścianą uczynią tą operację kłopotliwą

Można się zabezpieczyć przez pękaniem dając z obu stron hartowanki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tedy ościeżnica nie musi robić szału i być podpisana "ciepła" zapewniająca cuda .. bez cudów.

 

Z oknami było tak, powstała legenda super gazów, o wręcz mitycznych właściwościach... kogo nie spotkam kto "jest budowlańcem"

od wykończeń, czy coś tam knuje w budowlance, powtarza te mityczne rzeczy.

Tak jest ten mit napompowany że tylko cud i łaska producentów okien pozwala mieć ciepło w domu.

Tato chciał zamówić u szklarza pakiet na wymiar, o do testów .. to dostał litanię ..:bash: mitów :bash: a bo szyby ciepłe nic nie dają:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma powiedziec szklarz? Przeciez on nie ma termoflotu, cieplych ramek i argonu. Takie szyby zamawia sie w firmach okiennych i to najszybciej u producentow.

A co do wymiany szyby w xps- nie mozecie zrobic z tego listewki przyszybowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...